Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Obavy z blokování účtů na Coinbase

Uživatel Coinbase tvrdil, že kryptografická burza jedná proti federálním zákonům Spojených států, protože neuplatňují platný registrační proces jako burza cenných papírů, tak jak by tomu mělo být.

Obavy z blokování účtů na Coinbase

Uživatel Coinbase tvrdil, že kryptografická burza jedná proti federálním zákonům Spojených států, protože neuplatňují platný registrační proces jako burza cenných papírů, tak jak by tomu mělo být.

Uživatel podal žalobu proti společnosti Coinbase jménem majitelů účtů, „kteří přišli o své účty, a kterým vznikly ztráty v důsledku převodu jejich aktiv“.

Žalobce George Kattula ve svém spisu adresovaném okresnímu soudu v Severním okrese Georgie tvrdil, že společnost Coinbase nepřijala opatření, která by zajistila bezpečnost účtů uživatelů během volatilních období na trhu s kryptoměnami, a že zablokovala účty klientů bez jakéhokoli rozumného vysvětlení. Ve svém spise také uvedl, že Coinbase pohrdá federálními a státními zákony, protože se společnost neregistrovala jako brokerská nebo jako makléřská. Obhajoval, že kryptoměnová aktiva na jejich platformě vyžadují registrační prohlášení.

Ve spisu vysvětlil:

Kryptoměny se podobají tradičním cenným papírům, protože představují investici do projektu, která má být následně převzata jako prostředky získané prodejem kryptoaktiv. Když investoři kupují kryptoměnu, doufají, že její cena poroste, protože nákupem aktiva sami přispívají k celkovému růstu trhu. V období volatility trhu však byla Coinbase několikrát mimo provoz, a to vedlo některé uživatele k zahájení právních kroků.

V březnu 2022 byla u Jižního Okresního Soudu v New Yorku podána další žaloba, která rovněž tvrdila, že společnost Coinbase působí jako neregistrovaná burza cenných papírů.

Podle Garyho Genslera, předsedy SEC, obvykle „většina“ nabídek z tokenových projektů spadá do regulační oblasti agentury jako cenné papíry a měly by být odpovídajícím způsobem registrovány.

Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států v červenci oznámila obvinění bývalého produktového manažera Coinbase v souvislosti s inside tradingem a tvrdila, že nejméně 9 z 25 údajně použitých kryptoměn byly cenné papíry.

Kathy Kraningerová, bývalá ředitelka Úřadu pro finanční ochranu spotřebitelů uvedla, že předchozí diskuse o případech a rozhodnutí napomohou tomu, aby se v kryptoměnovém prostoru zavedla jasná regulace.

Názor analytika

„Jelikož na kryptoburzách držím jen minimum prostředků, tato zpráva mě nijak neznepokojuje. Ostatní své prostředky mám na hardwarové peněžence, kde jsou v bezpečí. Pokud se o softwarových a hardwarových peněženkách chcete dozvědět více, navštivte naši Premium sekci.“

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář