Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Obavy z blokování účtů na Coinbase

Uživatel Coinbase tvrdil, že kryptografická burza jedná proti federálním zákonům Spojených států, protože neuplatňují platný registrační proces jako burza cenných papírů, tak jak by tomu mělo být.

Obavy z blokování účtů na Coinbase

Uživatel Coinbase tvrdil, že kryptografická burza jedná proti federálním zákonům Spojených států, protože neuplatňují platný registrační proces jako burza cenných papírů, tak jak by tomu mělo být.

Uživatel podal žalobu proti společnosti Coinbase jménem majitelů účtů, „kteří přišli o své účty, a kterým vznikly ztráty v důsledku převodu jejich aktiv“.

Žalobce George Kattula ve svém spisu adresovaném okresnímu soudu v Severním okrese Georgie tvrdil, že společnost Coinbase nepřijala opatření, která by zajistila bezpečnost účtů uživatelů během volatilních období na trhu s kryptoměnami, a že zablokovala účty klientů bez jakéhokoli rozumného vysvětlení. Ve svém spise také uvedl, že Coinbase pohrdá federálními a státními zákony, protože se společnost neregistrovala jako brokerská nebo jako makléřská. Obhajoval, že kryptoměnová aktiva na jejich platformě vyžadují registrační prohlášení.

Ve spisu vysvětlil:

Kryptoměny se podobají tradičním cenným papírům, protože představují investici do projektu, která má být následně převzata jako prostředky získané prodejem kryptoaktiv. Když investoři kupují kryptoměnu, doufají, že její cena poroste, protože nákupem aktiva sami přispívají k celkovému růstu trhu. V období volatility trhu však byla Coinbase několikrát mimo provoz, a to vedlo některé uživatele k zahájení právních kroků.

V březnu 2022 byla u Jižního Okresního Soudu v New Yorku podána další žaloba, která rovněž tvrdila, že společnost Coinbase působí jako neregistrovaná burza cenných papírů.

Podle Garyho Genslera, předsedy SEC, obvykle „většina“ nabídek z tokenových projektů spadá do regulační oblasti agentury jako cenné papíry a měly by být odpovídajícím způsobem registrovány.

Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států v červenci oznámila obvinění bývalého produktového manažera Coinbase v souvislosti s inside tradingem a tvrdila, že nejméně 9 z 25 údajně použitých kryptoměn byly cenné papíry.

Kathy Kraningerová, bývalá ředitelka Úřadu pro finanční ochranu spotřebitelů uvedla, že předchozí diskuse o případech a rozhodnutí napomohou tomu, aby se v kryptoměnovém prostoru zavedla jasná regulace.

Názor analytika

„Jelikož na kryptoburzách držím jen minimum prostředků, tato zpráva mě nijak neznepokojuje. Ostatní své prostředky mám na hardwarové peněžence, kde jsou v bezpečí. Pokud se o softwarových a hardwarových peněženkách chcete dozvědět více, navštivte naši Premium sekci.“

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář