Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Somnium Space je metaverse dostupný pro všechny

Somnium Space představuje další milestone ve svém vývoji metaverza, z webového prohlížeče dostupný na jedno kliknutí, dokonce i v AR režimu.

Somnium Space je metaverse dostupný pro všechny

Somnium Space představuje další milestone ve svém vývoji metaverza, z webového prohlížeče dostupný na jedno kliknutí, dokonce i v AR režimu.

Vývojáři metaverza Somnium Space představili další rozšíření.

Somnium Space WEB WORLDs. Tak nazvali své nové řešení, rozšiřující jejich ekosystém o další virtuální 3D prostor, který se soustředí speciálně na dostupnost z webového prohlížeče.

Pojďme si nejprve projít architekturu možných NFT pozemků/prostorů v Somnium Space.

  • PARCELA na mapě – tento typ pozemku vám dává právo budovat a upravovat věci na vašem pozemku. Výsledek se pak projeví uvnitř VR a 2D aplikace. Zároveň se vám tento pozemek zobrazí i v prohlížeči. Tam uvidíte svůj pozemek v izolovaném prostoru a se sníženou grafikou.

 

  • Somnium Space WORLDs – tento typ pozemků je izolovaný 3D prostor pro 2D a VR použití. Máte k mání určité množství paměti na serveru, kam můžete nahrát svoji 3D mapu společně s naprogramovanými funkcemi. Těmi lze dosáhnout i herních zážitků. Střílečka, závody, RPG hra, všechny tyto módy si zde budete moct vyzkoušet. Nutno dodat, že do těchto světu se dostáváte teleportem, který je nutné umístit na NFT pozemek na mapě.

 

  • Somnium Space WEB WORLDs – tento typ pozemků připomíná WORLDs z druhého bodu. Máte vlastní 3D prostor, do kterého si můžete nahrát vlastní 3D mapu a časem i naprogramované funkce. Takže bude možné tvořit i herní zážitky a podobné funkce. Pěkný příklad, kde zatím tato technologie je, je RC autíčko níže.

Zkuste si sami navštívit tento pěkný WEB WORLD s malým ostrůvkem a dinosaury.

K 3D tvorbě do WEB WORLDs se používá PlayCanvas, ke kterému Somnium Space nabizí SDK, pro snazší kompatibilitu a práci s vývojem.

Každý WEB WORLD je ve výchozím nastavení jako “art-only”, tudíž se tam nebude nic hýbat. Celý prostor bude statický. Avšak vývojáři jsou již v testovací fázi, po které zpřístupní nahrání vlastních skriptů. A tím se spustí plno možností komunitních výtvorů.

Mezi výhody je určitě dobré zařadit možnost udělení přístupu do vašeho WEB WORLD. Bude totiž možné přístup omezit. Této funkce by šlo potažmo využít na prodej vstupenek na události, které by se mohly ve WEB WORLDs uskutečnit.

Také bude možné si vybrat, jestli budete chtít WEB WORLD připojit k více parcelám nebo jen k jedné. Možnost připojení bude možné si i pronajmout od držitelů parcel.

Typy WEB WORLDs

  • Rozšířená realita – slouží k rozšíření prostoru NFT parcel v Somnium Space WEB.
  • Holistic – slouží k vytvoření izolovaného 3D prostoru, který může nabídnout individuální zážitky prostřednictvím scriptů. Návštěvník se navíc objeví v místě, kde tvůrce vyžaduje, aby se návštěvníci objevovali. Přesně takový typ vlastního metaverza nedávno představila značka Puma.
  • Hybrid (brzy) – podobný jako jsou klasické WORLDs, umožní vám vložit portál na parcelu. Do tohoto WORLD prostoru se dostanete jak přes portál z Parcely (2D a VR), tak i přes webový odkaz a tudíž z jakéhokoliv zařízení.

A ještě jedna novinka nakonec, Somnium Space navíc přichází se svým pravidelným každoročním Land Offering prodejem, kde se draží NFT od samotných tvůrců.

autor: Rocket Unit

zdroj: www.theguardian.com

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář