Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Apple povoluje NFT, je zde však velké „ALE“

Apple přidává do App Store standardizované přijímání aplikací založených na NFT.

Apple povoluje NFT, je zde však velké „ALE“

Apple přidává do App Store standardizované přijímání aplikací založených na NFT.

Apple povoluje NFT

Ve zprávě, kterou představil Aidan Ryan v The Information, Apple uvedl, že se NFT může prodávat v aplikacích v App Store. Všechny prodeje tokenů však musí projít přes nákupní systém v aplikaci, který generuje poplatky od společnosti. Jak Ryan výstižně zdůrazňuje, přinutí to mladé projekty a platformy omezit funkčnost v aplikacích, aby se vyhnuli 30% poplatkům.

Navíc, reálné náklady, které nesou vývojáři, často přesahují zmíněných 30 % provize. Myšlenka společnosti Apple může být zajímavým krokem, ale pravděpodobně nebyla zcela promyšlena tvůrci.

Generální ředitel Epic Games, Tim Sweeney, se podělil o své myšlenky na toto téma v pátečním tweetu a popsal mechaniku App Store jako „groteskně nafouknutou platební službu v aplikaci“. Sweeney měl mnoho konfliktů v souvislosti s provizemi z App Store, protože vlajkový titul Epic Games, „Fortnite“, byl odstraněn z App Store poté, co se společnost pokusila obejít výše uvedenou strukturu poplatků.

Jeho generální ředitel dlouho tvrdil, že sazby provizí společnosti Apple nejsou přátelské k vývojářům a nepřinášejí velké výhody z hlediska růstu odvětví.

Sweeney předtím zaujal neutrální postoj k NFT. Je však třeba dodat, že Epic games projevují postoj, který je stále zaměřen na vývojáře (ať už obsahuje NFT nebo ne).

Konkurenční obchod s aplikacemi

„Nastal čas pro bezpečná, biometricky integrovaná řešení důvěry, o kterých jsme snili a která se jaksi nezhmotnila na silničních mapách mobilních gigantů. Čas na obchod s aplikacemi spravovaný uživateli a vývojáři bez omezení tokenů a NFT, což umožňuje nativní modely distribuce Webu 3.0, které by v App Store a Google Play nikdy nebyly možné.“ Zmiňovaný projekt představuje Anatolij Yakovenko, spoluzakladatel společnosti Solana.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář