Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Univerzita v Nankingu otevírá kurz zaměřený na metaverzum

Čínská univerzita v Nankingu vytvořila nový studijní obor věnovaný znalostem metaverza. Univerzita ve východní Číně oznámila, že cílem je poskytnout nové kurzy související s metaverzem, které umožní mnoha dalším studentům kvalifikovat se na tuto technologii.

Univerzita v Nankingu otevírá kurz zaměřený na metaverzum

Čínská univerzita v Nankingu vytvořila nový studijní obor věnovaný znalostem metaverza. Univerzita ve východní Číně oznámila, že cílem je poskytnout nové kurzy související s metaverzem, které umožní mnoha dalším studentům kvalifikovat se na tuto technologii.

Univerzita v Nankingu se dívá do budoucna

Roste počet univerzit a vzdělávacích institucí, které zařazují metaverzum do svých vzdělávacích programů. Nyní se k této skupině připojila Univerzita v Nankingu, která se nachází ve východní Číně. Univerzita informačních technologií v Nanjing mění název jedné ze svých hlavních fakult, Fakulta informačního inženýrství, na „Fakultu metaverzního inženýrství“. Jedná se o integraci více kurzů metaverza. Podle zdrojů se může jednat o první část vzdělávací instituce v Číně, která obsahuje slovo „metaverse“.

Zhigeng, děkan této transformované fakulty, uvedl, že tento krok přispěje k integraci univerzity s podniky virtuální reality. Jeho cílem je lépe identifikovat potřeby současných a budoucích uživatelů metaverza a vyškolit v tomto směru více talentů.

Zhigeng také oznámil, že studenti budou mít lepší kvalifikaci pro práci ve třech různých oblastech včetně inteligentní zdravotní péče, inteligentního vzdělávání a digitálního cestovního ruchu. Pro rozvoj univerzity v těchto segmentech zřídí fakulta tři různé pracovní skupiny:

  • Výzkumný ústav metaverza
  • Výzkumný ústav inteligentních meteorologů
  • Výzkumný ústav inteligentních lékařů

Metaverse a vzdělání

V Asii stále více univerzit začíná využívat metaverzum jako nástroj k usnadnění vztahů a integrace studentů. V červenci Hongkongská univerzita vědy a techniky oznámila vytvoření online kampusu s názvem Metahkust. Ten nabízí studentům na dálku možnost účastnit se hodiny spolu, jako kdyby byly na stejném místě. Podle zaměstnanců univerzity by to přineslo lepší výsledky než používání 2D video aplikací (například Zoom) ve stejném aspektu.

Kromě toho jsme v červenci informovali, že Tokijská univerzita oznámila spuštění série kurzů metaverse inženýrství. Více si o tom můžete přečíst zde.

Meta se také rozhodla zapojit do vytvoření 10 online metaverse kampusů ve spolupráci s virtuální vesmírnou společností Victoryxr. Je součástí projektu Immersive Learning, iniciativy v hodnotě 150 milionů dolarů, jejímž cílem je zavést metaverzum do vzdělávacích prostředí.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář