Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Jak lze využít blockchain v bankovním systému?

Společnosti SWIFT a Symbiont spolupracují na zvýšení přesnosti informací pomocí blockchainové technologie.

Jak lze využít blockchain v bankovnictví?

Společnosti SWIFT a Symbiont spolupracují na zvýšení přesnosti informací pomocí blockchainové technologie.

Vzhledem k tomu, že ve světě roste počet kryptoměn a dochází ke slučování digitálních měn centrálních bank (CBDC), činí společnost SWIFT kroky na zvýšení přesnosti informací.

SWIFT byl založen v roce 1973 jako jeden z nejdůležitějších prvků bankovního systému. V současné době řídí více než pět miliard finančních operací ročně a je dostupný ve více než 200 zemích.

Komunikační systém zpracovává miliardy transakcí ročně a snaží si udržet svoji pozici prostřednictvím spolupráce s novými technologiemi.

The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) se snaží dodávat finančním firmám přesnější údaje, a to s pomocí technologie blockchain. Spolupráci podporují velcí hráči jako Vanguard, Citigroup, American Century Investments a Northern Trust.

Cílem této spolupráce je prozkoumat možnosti využití vzájemného kódu pro mezinárodní transakce a pro integraci chytrých smluv s rozsáhlou sítí SWIFT, aby bylo možné efektivně koordinovat informace, které vstupují do systému z různých zdrojů. Smlouva Assembly Symbiont bude poskytovat možnost porovnávat sdílené informace mezi subjekty a upozorňovat na neshody, odchylky nebo nekonzistenci mezi správci.

Společnost SWIFT v oznámení uvedla, že díky partnerství plánuje přenášet přesné údaje v reálném čase ke klientům, za které zodpovídají.

V roce 2017 společnost Symbiont také spolupracovala se skupinou investorských poradců Vanguard na přepracování distribuce dat o cenových indexech pomocí blockchainu a využívala data z fondů v hodnotě 1,3 bilionu dolarů.

Kromě toho v roce 2017 mezibankovní kooperace zavedla inovaci globálních plateb, gpi, s cílem zvýšit kvalitu sledování plateb a vytvořit transparentnost poplatků. To umožnilo zasílání zahraničních plateb 24 hodin denně.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář