Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Kontroverzní přístup Číny ke kryptoměnám

Ačkoli čínská vláda zakázala obchodování s kryptoměnami i kryptoměnové burzy, držitelé kryptoměn zůstávají chráněni čínskými zákony pro případ, že by byli vystaveni krádeži nebo jakékoli nekalé činnosti.

Kontroverzní přístup Číny ke kryptoměnám

Ačkoli čínská vláda zakázala obchodování s kryptoměnami i kryptoměnové burzy, držitelé kryptoměn zůstávají chráněni čínskými zákony pro případ, že by byli vystaveni krádeži nebo jakékoli nekalé činnosti.

Důvodem, proč Čína nadále chrání místní investory, je skutečnost, že kryptoměny jsou stále uznávány jako virtuální majetek, a proto jsou chráněny zákonem.

Čína je známá svými přísnými regulacemi a zákazy v tomto odvětví.

Nucené regulace však nesměřují k držení aktiv, říká David Lesperance, zakladatel advokátní kanceláře Lesperance & Associates.

Držitelé kryptoměn jsou rovněž chráněni proti porušení smlouvy o půjčce. V roce 2015 byl zaznamenán zajímavý případ, který řešil pekingský soud v Číně. Žalovaný Ding Hao nemohl vrátit půjčku 50 000 Litecoinů (LTC), kterou si půjčil od Zhai Wenjie. Od té doby se cena Litecoinu zvýšila o téměř 1 800 %, jak uvádí CoinGecko.

Dingovu snahu odůvodnit nesplacenou půjčku zákazem kryptoměnových transakcí ze strany čínské vlády zamítl 31. srpna 2022 pekingský soud a rozhodl, že Zhaiovi stále dluží zbývající částku.

„Soud potvrdil, že kryptoměny jako Litecoin jsou “majetkem“, i když se jedná o digitální aktiva," uvedl Lesperance a dále dodal: „K dnešnímu dni nebylo držení kryptoměn v Číně zakázáno. To však neznamená, že komerční obchodování s tímto typem majetku je legální, protože vláda výslovně zakázala kryptoměnové burzy v Číně.“

Přestože Lesperance uvádí, že kryptoměnové burzy jsou v Číně zakázány, někteří místní obyvatelé se stále domnívají, že Čínská lidová banka nikdy nezakázala jednotlivcům obchodovat s kryptoměnami, ale zakázány byly právě kryptoměnové burzy.

Jeden z obchodníků s kryptoměnami v Číně také hovořil s Cointelegraph a uvedl, že je všeobecně známo, že vláda nechce, aby její občané obchodovali s těmito aktivy. Nicméně to nikdy nebylo oznámeno v zákonném dokumentu nebo vládou legálně deklarováno.

Tento zdroj také uvedl, že pro kryptoměnové transakce mohou bez problémů používat důvěryhodné mimoburzovní kanály, problém však nastává, když pro mimoburzovní transakce používají své bankovní karty. To má za následek, že banky jejich karty zmrazí.

Důvodem, proč lidé nechtějí jednat s bankami, je podle zdroje to, že banky považují kryptoměny za nelegální.

Není jasné, zda se banky snaží prosadit svá vlastní pravidla kvůli svým úsudkům, nebo zda je vnucuje vláda. Při pohledu na tyto příklady se stále jedná o kontroverzní téma.

Za zmínku stojí ještě jedna matoucí informace o zákazu kryptoměn. Čína se od ledna 2022 vrátila na pozici druhého největšího poskytovatele hash rate bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář