Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Čínský krypto paradox

Čína zakazuje obchodování s kryptoměnami, ale zároveň podporuje technologie, které za nimi stojí.

Čínský krypto paradox

Čína zakazuje obchodování s kryptoměnami, ale zároveň podporuje technologie, které za nimi stojí.

Po roce 2019 prezident Si Ťin-pching požádal čínské společnosti, aby se v rámci iniciativy „Belt and Road“ staly lídry v rychle se rozvíjejícím technologickém odvětví. Objevily se určité obavy, že Čína svými regulačními opatřeními manipuluje s cenou kryptoměn, aby získala sílu směrem k integraci digitálního jüanu.

Podle dat sdílených z oficiálního vládního kanálu, pochází 84 % všech žádostí o blockchain z Číny.

Přestože je vztah Číny ke kryptoměnovým burzám a používání kryptoměn v zemi velmi přísný, vláda vždy podporovala technologie spadající pod toto odvětví. Technologie blockchain je podporována a propagována již řadu let, a to je hlavní důvod, proč je počet žádostí o blockchainový patent z Číny nejvyšší.

Prezident Si Ťin-pching podpořil nově vzniklou technologii již v roce 2019 a žádal společnosti, startupy i jednotlivce, aby se podíleli na rozvoji tohoto nového slibného odvětví, které bude potenciálně budoucím průmyslem na celém světě.

Během jednoho roku po výzvě prezidenta Si Ťin-pchinga bylo oznámeno, že čínské společnosti podaly 4 435 patentových přihlášek na blockchain.

V září roku 2022 zástupce ředitele ministerstva průmyslu a informačních technologií, Wang Jianwei, uvedl, že „na Čínu připadá zhruba 60 % světových patentových přihlášek na blockchain, následovaly Spojené státy a Jižní Korea“.

Přestože je v Číně značný počet patentových přihlášek, míra jejich schvalování není tak vysoká jako počet podaných žádostí. Podle listu South China Morning Post, bylo pouze 19 % žádostí schváleno.

Stojí za zmínku, že při pohledu na vývoj digitálního jüanu v zemi lze říci, že Čína není zastáncem decentralizace. Digitální jüan byl zjevně vyvinut na kurátorské verzi blockchainu, která dává centrální bance plnou kontrolu nad jeho fungováním.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář