Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

EU a regulace kryptoměn

V červnu 2022 byla úředníky Evropské unie přijata předběžná verze struktury Markets in Crypto Assets (MiCA), která by měla být nejzásadnějším prvkem regulace kryptoměn, jakmile vstoupí v platnost.

EU a regulace kryptoměn

V červnu 2022 byla úředníky Evropské unie přijata předběžná verze struktury Markets in Crypto Assets (MiCA), která by měla být nejzásadnějším prvkem regulace kryptoměn, jakmile vstoupí v platnost.

Podle posledních zpráv návrh zákona o trzích s kryptoaktivy MiCA zrušil dříve vynucené limity pro stablecoiny, které nejsou založeny na euru. Regulace stanoví, že rezervy stablecoinových vydavatelů jsou podobné rezervám bank, a to dává držitelům právo na rychlé zpětné odkoupení.

V případě, že investor přijde o svá aktiva v důsledku chyby poskytovatelů služeb, ponese odpovědnost MiCA. S poskytovateli služeb bude rovněž nakládáno podle předpisů, které Evropská unie stanovila s cílem předejít manipulaci s trhem.

Stablecoiny jsou již nějakou dobu sledovány a kontrolovány většinou vládních institucí. Po kolapsu Terry se však od úřadů očekává, že budou přísnější a opatrnější. Proto globální úřady k ekosystému kryptoměn a jeho regulacím přistupují pečlivěji.

Generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao, uvedl, že likvidita je nejlepší ochranou uživatelů a věří, že tyto pokyny v rámci MiCA se v budoucnu mohou stát normou po celém světě i pro ostatní instituce.

Ernest Urtasun, poslanec Evropského parlamentu, ve svém tweetu uvedl: stablecoiny budou muset být kryty rezervami, které jsou „plně chráněny pro případ platební neschopnosti“, a dodal, že musí být také zcela „oddělené a izolované“. Jelikož bude vyžadováno krytí v poměru 1:1, znamenalo by to prakticky zákaz algoritmických stablecoinů.

zdroj: coinedition.com

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář