Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

EU a regulace kryptoměn

V červnu 2022 byla úředníky Evropské unie přijata předběžná verze struktury Markets in Crypto Assets (MiCA), která by měla být nejzásadnějším prvkem regulace kryptoměn, jakmile vstoupí v platnost.

EU a regulace kryptoměn

V červnu 2022 byla úředníky Evropské unie přijata předběžná verze struktury Markets in Crypto Assets (MiCA), která by měla být nejzásadnějším prvkem regulace kryptoměn, jakmile vstoupí v platnost.

Podle posledních zpráv návrh zákona o trzích s kryptoaktivy MiCA zrušil dříve vynucené limity pro stablecoiny, které nejsou založeny na euru. Regulace stanoví, že rezervy stablecoinových vydavatelů jsou podobné rezervám bank, a to dává držitelům právo na rychlé zpětné odkoupení.

V případě, že investor přijde o svá aktiva v důsledku chyby poskytovatelů služeb, ponese odpovědnost MiCA. S poskytovateli služeb bude rovněž nakládáno podle předpisů, které Evropská unie stanovila s cílem předejít manipulaci s trhem.

Stablecoiny jsou již nějakou dobu sledovány a kontrolovány většinou vládních institucí. Po kolapsu Terry se však od úřadů očekává, že budou přísnější a opatrnější. Proto globální úřady k ekosystému kryptoměn a jeho regulacím přistupují pečlivěji.

Generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao, uvedl, že likvidita je nejlepší ochranou uživatelů a věří, že tyto pokyny v rámci MiCA se v budoucnu mohou stát normou po celém světě i pro ostatní instituce.

Ernest Urtasun, poslanec Evropského parlamentu, ve svém tweetu uvedl: stablecoiny budou muset být kryty rezervami, které jsou „plně chráněny pro případ platební neschopnosti“, a dodal, že musí být také zcela „oddělené a izolované“. Jelikož bude vyžadováno krytí v poměru 1:1, znamenalo by to prakticky zákaz algoritmických stablecoinů.

zdroj: coinedition.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář