Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Slasti a strasti společnosti Coinbase

Po náročných dnech plných žalob se Coinbase v Nizozemsku dočkala úspěchu.

Slasti a strasti společnosti Coinbase

Po náročných dnech plných žalob se Coinbase v Nizozemsku dočkala úspěchu.

Společnost Coinbase se úspěšně zaregistrovala u nizozemské centrální banky (De Nederlandsche Bank – DNB), aby mohla od 22. září 2022 nabízet své služby v celé zemi.

Coinbase se tak stává první velkou kryptoměnovou burzou v Nizozemsku, která získala souhlas regulačních orgánů.

Evropská centrální banka v poslední době zpřísnila měnovou politiku v oblasti kryptoměn, vyžaduje například, aby kryptoměnové společnosti splňovaly požadavky 5. směrnice proti praní špinavých peněz (5AMLD). Nizozemské předpisy vyžadují, aby poskytovatelé virtuálních aktiv (VASP) poskytovali identifikační údaje o sobě a svých zákaznících.

V prohlášení se uvádí: „Je to významný milník v mezinárodní expanzi společnosti Coinbase. Tato registrace umožní Coinbase nabízet zákazníkům v Nizozemsku celou sadu našich retailových, institucionálních a ekosystémových produktů.“

Společnost Coinbase navíc uvedla, že „vnímá regulace tohoto odvětví jako nástroj pro růst kryptoměn, který stanoví jasná základní pravidla. To vytvoří prostředí podporující inovace a posílí důvěru ze strany veřejnosti i politických orgánů“.

Nana Murugesan, viceprezidentka pro mezinárodní a obchodní rozvoj společnosti Coinbase, k dohodě uvedla: „V rámci cíle společnosti Coinbase stát se nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější kryptoměnovou platformou na světě, jsme podnikli kroky ke spolupráci s vládou, orgány činnými v trestním řízení a regulačními orgány, abychom zodpovědně utvářeli budoucnost. [...] Nizozemsko je pro kryptoměny kritickým mezinárodním trhem a já jsem opravdu nadšená, že Coinbase může zdejšímu trhu přinést potenciál kryptoměnové ekonomiky“.

Právní problémy společnosti Coinbase

Souhlas nizozemské centrální banky je pro společnost velmi důležitý, protože v současné době je proti platformě vedena žaloba u okresního soudu Spojených států amerických. Žaloba se týká obvinění z nesprávných a zavádějících prohlášení o operacích a službách.

Zároveň byla společnost ohrožena obviněním svého bývalého globálního produktového manažera Ishana Wahiho a jeho bratra z toho, že se dopouštěli obchodování s důvěrnými informacemi. Oba obžalovaní svou vinu odmítají.

zdroj: finbold.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář