Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Slasti a strasti společnosti Coinbase

Po náročných dnech plných žalob se Coinbase v Nizozemsku dočkala úspěchu.

Slasti a strasti společnosti Coinbase

Po náročných dnech plných žalob se Coinbase v Nizozemsku dočkala úspěchu.

Společnost Coinbase se úspěšně zaregistrovala u nizozemské centrální banky (De Nederlandsche Bank – DNB), aby mohla od 22. září 2022 nabízet své služby v celé zemi.

Coinbase se tak stává první velkou kryptoměnovou burzou v Nizozemsku, která získala souhlas regulačních orgánů.

Evropská centrální banka v poslední době zpřísnila měnovou politiku v oblasti kryptoměn, vyžaduje například, aby kryptoměnové společnosti splňovaly požadavky 5. směrnice proti praní špinavých peněz (5AMLD). Nizozemské předpisy vyžadují, aby poskytovatelé virtuálních aktiv (VASP) poskytovali identifikační údaje o sobě a svých zákaznících.

V prohlášení se uvádí: „Je to významný milník v mezinárodní expanzi společnosti Coinbase. Tato registrace umožní Coinbase nabízet zákazníkům v Nizozemsku celou sadu našich retailových, institucionálních a ekosystémových produktů.“

Společnost Coinbase navíc uvedla, že „vnímá regulace tohoto odvětví jako nástroj pro růst kryptoměn, který stanoví jasná základní pravidla. To vytvoří prostředí podporující inovace a posílí důvěru ze strany veřejnosti i politických orgánů“.

Nana Murugesan, viceprezidentka pro mezinárodní a obchodní rozvoj společnosti Coinbase, k dohodě uvedla: „V rámci cíle společnosti Coinbase stát se nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější kryptoměnovou platformou na světě, jsme podnikli kroky ke spolupráci s vládou, orgány činnými v trestním řízení a regulačními orgány, abychom zodpovědně utvářeli budoucnost. [...] Nizozemsko je pro kryptoměny kritickým mezinárodním trhem a já jsem opravdu nadšená, že Coinbase může zdejšímu trhu přinést potenciál kryptoměnové ekonomiky“.

Právní problémy společnosti Coinbase

Souhlas nizozemské centrální banky je pro společnost velmi důležitý, protože v současné době je proti platformě vedena žaloba u okresního soudu Spojených států amerických. Žaloba se týká obvinění z nesprávných a zavádějících prohlášení o operacích a službách.

Zároveň byla společnost ohrožena obviněním svého bývalého globálního produktového manažera Ishana Wahiho a jeho bratra z toho, že se dopouštěli obchodování s důvěrnými informacemi. Oba obžalovaní svou vinu odmítají.

zdroj: finbold.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář