Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zakladatel společnosti Celsius vybral před vyhlášením bankrotu 10 milionů dolarů

Připomeňme si, co se stalo 12. června.

Zakladatel společnosti Celsius vybral 10 milionů dolarů

Připomeňme si, co se stalo 12. června.

Rezignující generální ředitel a zakladatel společnosti Celsius Network, Alex Mashinsky, čelí obvinění z výběru 10 milionů dolarů z platformy. Na základě toho byly zmrazeny prostředky zákazníků.

Obvinění z výběru peněz zveřejnil deník Financial Times a uvedl, že k výběru došlo mezi polovinou a koncem května, tedy jen několik týdnů předtím, než společnost 12. června pozastavila všechny výběry klientů.

Připomeňme si, co se stalo 12. června

Kryptoměnová a úvěrová platforma Celsius uvolnila vklad v hodnotě 247 milionů dolarů v tzv. Wrapped Bitcoinech ze společnosti Aave a poslala jej na burzu FTX, aniž by uvedla důvod. Poté u zákazníků došlo k pozastavení výběrů.

Kromě toho bylo na FTX odesláno také 54 749 ETH v celkové hodnotě 74,5 milionu dolarů v době převodu a to mezi uživateli vyvolalo znepokojení a obavy.

Před vyhlášením bankrotu měla tato úvěrová platforma 1,7 milionu zákazníků a spravovala aktiva v hodnotě 25 miliard dolarů. Bohužel se na platformě podepsala krypto-zima. V důsledku toho společnosti chybělo 2,85 miliardy dolarů.

Společnost v červenci vyhlásila bankrot, přičemž se Mashinksy pokusil společnost restrukturalizovat a přebudovat tak, aby se zaměřila na služby úschovy kryptoměn.

Tento výběr vyvolal mezi uživateli obavy a znepokojení ohledně záměrů Mashinského.

Ačkoli obavy byly na místě, zejména po zkušenostech s ekosystémem Terra, mluvčí společnosti Celsius uvedl, že jediným Mashinksyho účelem bylo zaplatit daně, které dluží vládě.

Dále pokračoval:

„Během devíti měsíců důsledně ukládal kryptoměny, které dohromady odpovídaly vybrané částce.“

Uvedl mluvčí a dodal, že Mashinsky a jeho rodina mají na platformě stále zmrazené kryptoměny v hodnotě 44 milionů dolarů.

Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíme u soudu, který se uskuteční v následujících dnech. Od společnosti Celsius se očekává, že předloží vysvětlení ohledně transakcí.

Je možné, že Mashinksy bude muset 10 milionů dolarů vrátit. Vzhledem k americkým zákonům, které stanovují, že „platby provedené společností během 90 dnů po vyhlášení bankrotu lze stornovat“.

Názor analytika

„Kauza společnosti Celsius je dalším varovným znamením, které nás nabádá, abychom investovali pouze částky, jejichž ztráta pro nás nebude devastační. Do jakýchkoli projektů investujte vždy s rozmyslem. To platí jak v krypto, tak u fiat měn.“

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář