Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Společnost Coinbase popírá obvinění

Deník Wall Street Journal obvinil společnost Coinbase ze založení interní skupiny pro obchodování s kryptoměnami. To vedlo k úniku 100 milionů dolarů z jejich prostředků.

Společnost Coinbase popírá obvinění

Deník Wall Street Journal obvinil společnost Coinbase ze založení interní skupiny pro obchodování s kryptoměnami. To vedlo k úniku 100 milionů dolarů z jejich prostředků.

Společnost Coinbase obvinění deníku The Wall Street Journal odmítla a uvedla, že The Wall Street Journal zaměňuje aktivity společnosti Coinbase zaměřené na klienty a obchody realizované s vlastním kapitálem.

Obvinění společnosti Coinbase

Deník The Wall Street Journal v září 2022 uvedl, že Coinbase použila 100 milionů dolarů z majetku společnosti k obchodům s kryptoměnami.

Ve zprávě se uvádí, že cílem burzy bylo otestovat účinnost vlastního tradingu.

K získání finančních prostředků využila burza strukturovaný dluhopis, který byl prodán investiční společnosti Invesco Ltd. Tento obchod potvrdili i někteří představitelé společnosti Invesco Ltd.

Deník The Wall Street Journal také tvrdí, že Coinbase najala řadu obchodníků z Wall Street, kteří se měli připojit ke skupině Coinbase Risk Solutions. Tato skupina údajně používala prostředky společnosti k obchodování a stakování kryptoměnových aktiv. Někteří lidé zdůraznili, že tato divize při obchodování používala hotovost společnosti Coinbase.

Na vzniku této divize se údajně podílela také finanční ředitelka společnosti Coinbase Alesia Haasová a Brett Tejpaul.

Odpovědi Coinbase na obvinění

Na svém blogu Coinbase všechna obvinění odmítla a k příspěvku napsala: Coinbase neprovádí „obchody s vlastním kapitálem“. Dále uvedli, že Coinbase Risk Solutions má za cíl podporovat institucionální investory. Cílem divize je pomáhat investorům v růstu v oblasti Webu 3.0.

Mluvčí společnosti Coinbase pro The Wallstreet Journal uvedla:

„Coinbase neprovádí a nikdy neprováděla obchody s vlastním kapitálem. Jakékoli narážky jsou úmyslným zkreslováním faktů. Divize Coinbase Risk Solutions byla založena za účelem usnadnění kryptoměnových obchodů prováděných klienty.“

Navzdory tomu, že Coinbase není omezena ve svém spekulativním obchodování, existují určitá rizika jako je riziko vzniku střetu zájmů a manipulace s trhem v případě, že by společnost mohla investovat své prostředky a prostředky svých klientů.

zdroj: cryptoslate.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář