Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Společnost Coinbase popírá obvinění

Deník Wall Street Journal obvinil společnost Coinbase ze založení interní skupiny pro obchodování s kryptoměnami. To vedlo k úniku 100 milionů dolarů z jejich prostředků.

Společnost Coinbase popírá obvinění

Deník Wall Street Journal obvinil společnost Coinbase ze založení interní skupiny pro obchodování s kryptoměnami. To vedlo k úniku 100 milionů dolarů z jejich prostředků.

Společnost Coinbase obvinění deníku The Wall Street Journal odmítla a uvedla, že The Wall Street Journal zaměňuje aktivity společnosti Coinbase zaměřené na klienty a obchody realizované s vlastním kapitálem.

Obvinění společnosti Coinbase

Deník The Wall Street Journal v září 2022 uvedl, že Coinbase použila 100 milionů dolarů z majetku společnosti k obchodům s kryptoměnami.

Ve zprávě se uvádí, že cílem burzy bylo otestovat účinnost vlastního tradingu.

K získání finančních prostředků využila burza strukturovaný dluhopis, který byl prodán investiční společnosti Invesco Ltd. Tento obchod potvrdili i někteří představitelé společnosti Invesco Ltd.

Deník The Wall Street Journal také tvrdí, že Coinbase najala řadu obchodníků z Wall Street, kteří se měli připojit ke skupině Coinbase Risk Solutions. Tato skupina údajně používala prostředky společnosti k obchodování a stakování kryptoměnových aktiv. Někteří lidé zdůraznili, že tato divize při obchodování používala hotovost společnosti Coinbase.

Na vzniku této divize se údajně podílela také finanční ředitelka společnosti Coinbase Alesia Haasová a Brett Tejpaul.

Odpovědi Coinbase na obvinění

Na svém blogu Coinbase všechna obvinění odmítla a k příspěvku napsala: Coinbase neprovádí „obchody s vlastním kapitálem“. Dále uvedli, že Coinbase Risk Solutions má za cíl podporovat institucionální investory. Cílem divize je pomáhat investorům v růstu v oblasti Webu 3.0.

Mluvčí společnosti Coinbase pro The Wallstreet Journal uvedla:

„Coinbase neprovádí a nikdy neprováděla obchody s vlastním kapitálem. Jakékoli narážky jsou úmyslným zkreslováním faktů. Divize Coinbase Risk Solutions byla založena za účelem usnadnění kryptoměnových obchodů prováděných klienty.“

Navzdory tomu, že Coinbase není omezena ve svém spekulativním obchodování, existují určitá rizika jako je riziko vzniku střetu zájmů a manipulace s trhem v případě, že by společnost mohla investovat své prostředky a prostředky svých klientů.

zdroj: cryptoslate.com

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář