Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Kryptoměnová burza Bitkub čelí obvinění z podvodného obchodování

Rok 2022 není pro největší thajskou kryptoměnovou burzu Bitkub tím nejlepším, protože musela čelit řadě pokut a exekucí. V důsledku toho ztratila tisíce dolarů.

Bitkub čelí obvinění z podvodného obchodování

Rok 2022 není pro největší thajskou kryptoměnovou burzu Bitkub tím nejlepším, protože musela čelit řadě pokut a exekucí. V důsledku toho ztratila tisíce dolarů.

Thajská Komise pro cenné papíry podnikla proti burze patřičné právní kroky. Jako důvod uvedla vytváření umělého objemu obchodů.

Právní kroky byly vedeny také proti dvěma dalším osobám, které se údajně zapojily do tzv. wash tradingu. To v podstatě znamená manipulaci s trhem.

Za účelem zvýšení objemu obchodníci nakupují a prodávají stejná aktiva, a tím se na trhu vytváří nafouknutý objem.

Za poslední tři měsíce se jedná již o druhé trestní stíhání. Předseda představenstva Sakolkorn Sakavee byl rovněž na začátku letošního léta, v červenci 2022, na rok vyloučen z výkonných funkcí. Byla mu uložena pokuta ve výši 216 000 USD.

Kromě předsedy byl v srpnu pokutován také hlavní technický ředitel burzy Samret Wajanasathian, který byl obviněn ze zneužití interních informací. Wajanasathian dostal pokutu 8 530 383 bahtů (234 000 USD).

Kromě toho se burza minulý měsíc setkala s velkou nepříjemností ze strany Siam Commercial Bank, neboť banka zastavila finanční prostředky ve výši 500 milionů dolarů. Bitkub se k tomuto tématu nechtěl nijak vyjádřit.

SEC naopak 27. září vydala prohlášení a uvedla, že kryptoměnová burza, stejně jako zmíněné dvě osoby, jsou regulační komisí postaveny před soud. Komise požaduje 634 000 USD a šestiměsíční zákaz obchodování jak pro burzu, tak pro tyto osoby.

Thajsko je známé svým pozitivním přístupem ke kryptoměnám.

To do země přilákalo mnoho kryptoměnových nadšenců, kteří si zde otevírají účty a dokonce se zde usazují. Některé ostrovy v zemi jsou také známé jako kryptocentra.

To však nezabránilo tomu, aby se některé burzy potýkaly s problémy, regulacemi a zákazy. Řada velkých burz, jako je Binance a Huobi, čelila problémům ohledně dodržování regulačních předpisů.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář