Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Mastercard spojuje síly se společností Paxos, aby pomohla tradičním bankám přijmout kryptoměny

Mastercard, gigant z platebního průmyslu, přidá další cihlu k adopci kryptoměn. To vše díky podpoře poskytnuté finančním institucím v oblasti obchodování s kryptoměnami. Díky partnerství se společností Paxos, platební společnost zajistí, aby banky dodržovaly nařízení a bezpečnostní otázky při nabízení kryptoměnových služeb tradičními bankami.

Mastercard spojuje síly se společností Paxos

Mastercard, gigant z platebního průmyslu, přidá další cihlu k adopci kryptoměn. To vše díky podpoře poskytnuté finančním institucím v oblasti obchodování s kryptoměnami. Díky partnerství se společností Paxos, platební společnost zajistí, aby banky dodržovaly nařízení a bezpečnostní otázky při nabízení kryptoměnových služeb tradičními bankami.

Mastercard vidí potenciál kryptoměn

Mastercard jasně uznává potřebu digitálních aktiv, přičemž má na paměti, že mnoho zákazníků upřednostňuje tradiční bankovnictví. Proto bude společnost podporovat finanční instituce ochotny nabízet obchodování s kryptoměnami. Mastercard bude fungovat jako „most“ k platformě kryptoměn Paxos, uvedla společnost v pondělí prostřednictvím CNBC.

Mastercard vám také poskytne všechna řešení, která potřebujete k provozování svého podnikání v souladu s nařízeními a bezpečnostními standardy. Ohlášený produkt společnosti bude podroben pilotním testům v prvním čtvrtletí 2023.

„Navzdory propadu a kryptoměnové zimě poptávka po digitálních aktivech pokračuje a navíc vykazuje stoupající tendenci,“ řekl ředitel pro digitální záležitosti Mastercard s odvoláním na nedávné průzkumy.

Ze zprávy se však dozvídáme, že velká část potenciálních uživatelů by své dobrodružství nejraději začala s kryptoměnami od tradičních bank. To byl faktor, který podnítil zájem Mastercard vstoupit do bankovního sektoru ve spojení s digitálními mincemi. Společnost zajistí správné fungování služeb na základě předpisů týkajících se kryptoměn, zprostředkuje ověřování transakcí a zajistí všechna opatření proti praní špinavých peněz.

„Existuje mnoho spotřebitelů, kteří se skutečně zajímají o kryptoměny, ale cítili by se mnohem sebevědoměji, kdyby tyto služby nabízely jejich finanční instituce.“ Řekl pro CNBC Jorn Lambert, ředitel digitálních aktiv společnosti Mastercard.

Mastercard a blockchainový trh

Mastercard, podobně jako její hlavní konkurent – Visa, se v posledních měsících výrazně prosadil na trhu blockchainu.

Začátkem října společnost Mastercard oznámila plán svého debutu v oblasti bezpečnosti na trhu digitálních aktiv. Půjde o program určený pro banky a vydavatele platebních karet pro předcházení kybernetickým podvodům s názvem Crypto Secure. Projekt podporuje nedávno založený blockchainový bezpečnostní start-up – CipherTrace.

Visa mezitím oznámila důležité partnerství s burzou FTX. V rámci této spolupráce platební gigant představí kryptomenové karty ve více než 40 zemích v Latinské Americe, Evropě a Asii. Produkt bude zpočátku debutovat ve Spojených státech.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář