Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

KYC - škodí nebo pomáhá?

Chtěli jste si založit účet na kryptoměnové burze, ale odradilo vás zdlouhavé ověřování? Tento článek přibližuje, proč je KYC stále více rozšířenějším požadavkem.

KYC - škodí nebo pomáhá?

Chtěli jste si založit účet na kryptoměnové burze, ale odradilo vás zdlouhavé ověřování? Tento článek přibližuje, proč je KYC stále více rozšířenějším požadavkem.

KYC v překladu do češtiny znamená “znát svého klienta/zákazníka”. Ve finančním světě je to soubor standardů a požadavků, používaných v odvětví investic a finančních služeb. Zajišťují se tak informace o klientech, jejich rizikový profil a finanční situace.

Stefan Jerga, národní manažer oddělení konfiskace majetku z trestné činnosti australské federální policie (AFP), uvedl, že od prvního případu v roce 2018, se používání kryptoměn při trestné činnosti výrazně zvýšilo.

Proto australské pořádkové jednotky hledají způsoby, jak pracovníky více motivovat ke sledování trestné činnosti.

 

Podle listu The Australian Financial Review vytvořila AFP nové oddělení pro kryptoměny, které bude sledovat transakce související s blockchainem.

 

Protože AFP odhalila podstatně více nelegálních aktivit, než očekávala, zintenzivnila své zaměření na trestnou činnost a nezákonné transakce.

Poté, co kryptoměny v minulých letech dobyly svět, AFP určitý nárůst nezákonných aktivit očekávala. Jejich počet se ale zvýšil dříve a hlavně mnohem více, než předpokládala.

Výše zmíněnou prognózu zpracovala pracovní skupina pro konfiskaci majetku pocházejícího z trestné činnosti, kterou vede AFP. Ve svém odhadu počítali s částkou 600 milionů dolarů, ale očekávali ji až v roce 2024.

Od února 2020 bylo lokalizováno 380 milionů dolarů v rezidenčních a komerčních nemovitostech, 200 milionů dolarů v hotovosti a na bankovních účtech a 35 milionů dolarů v dopravních prostředcích (auta, lodě, letadla), uměleckých dílech, luxusních předmětech a také kryptoměnách.

Přestože se tato čísla zdají vysoká, podle Jergy se ani zdaleka neblíží objemu majetku získaného běžnou trestnou činností.

 

V týmu, který vznikl za účelem vyšetřování zločinů v oblasti kryptoměn, působí řada zkušených policistů z různých oborů.

AFP považuje sledování blockchainových transakcí za téměř stejně důležité, jako otázky národní bezpečnosti a ochrany dětí.

 

Své obavy z anonymity blockchainových transakcí vyjádřilo také Australské centrum pro správu a analýzu transakcí (AUSTRAC). Zástupce výkonného ředitele AUSTRAC John Moss uvedl, že kryptoměny lze pro anonymní povahu blockchainu velmi snadno zneužít k trestné činnosti. Mezi tyto zločince podle něj patří i nacistické skupiny.

 

Web 3.0 a decentralizovaná anonymní povaha blockchainu vzbudily důvěru mnoha lidí a spousta z nich tento systém přijala právě pro jeho anonymitu.

Přestože blockchainové transakce může vidět kdokoli na blockchainu, musí vědět, kdo je držitelem konkrétní peněženky, která se na řetězci zobrazuje.

 

Nicméně s přispěním KYC je nyní snazší jednotlivce identifikovat a přiřadit k nim číslo peněženky. To všechno podle informací, které těmto platformám poskytují.

To také vyvolává otázky ohledně vládní kontroly nad jednotlivci a zejména nad systémem, který byl vytvořen s cílem odstranit vládní kontrolu nad občany.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář