Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

První dům prodaný pomocí NFT

NFT získávají stále novější aplikace. Ve Spojených státech se poprvé v historii prodal skutečný dům v podobě tohoto typu tokenu.

První dům prodaný pomocí NFT

NFT získávají stále novější aplikace. Ve Spojených státech se poprvé v historii prodal skutečný dům v podobě tohoto typu tokenu.

Pořiďte si dům jedním kliknutím

Dům se nachází v Columbii v Jižní Karolíně. Skládá se ze tří ložnic, velkého obývacího pokoje, jídelny, kuchyně, šatníku, dvou koupelen a verandy. Náklady činily 175 000 dolarů. Property-NFT byl prodán na Roofsctock, digitální realitní platformě.

Jaký byl proces prodeje? Nejprve bylo třeba tokenizovat majetek. V tomto případě šlo o vytvoření NFT, tedy digitálního certifikátu vlastnictví. Potom se proces nákupu stává jednoduchým: osoba, která kupuje NFT, se automaticky stává vlastníkem domu.

„Nikdy jsem si nepředstavoval, že bych si mohl koupit dům jedním klepnutím místo toho, abych procházel časově náročným a těžkopádným tradičním nákupním procesem. Místo toho, abych měsíce čekal na ocenění a přípravu listin, mohl jsem si jedním klepnutím koupit plně pojištěnou nemovitost,“ říká kupující domu Adam Slipakoff.

„Milníkem je poskytování radikálně jednoduchého způsobu nákupu a prodeje nemovitostí jedním kliknutím pomocí technologie Web 3.0.“

– komentoval Geoff Thompson, ze společnosti Roofstock.

Vyplatí se však takto kupovat byty a domy? Odborníci tvrdí, že eliminuje mimo jiné poplatky pro makléře a dává vám možnost investovat v digitálním světě.

Prodej domu v Kolumbii jako NFT je prvním takovým případem na světě.

Je však vhodné dodat, že plošné přijetí NFT v této podobě by si vyžádalo i změnu zákona. Na Slovenku není možné prodat nemovitost formou NFT.

Výzvy, kterým čelí zákonodárci

Jak můžete vidět, v reálném světě existuje revoluce související s možnostmi, které nabízejí technologie Webu 3.0. Pokud se proces prodeje nemovitostí prostřednictvím NFT stane populárním, bude to vyžadovat reakci regulátorů a úředníků – reformu práva a liberalizaci předpisů týkajících se, mimo jiné, jen prodej domů, bytů nebo pozemků.

Dnes se však NFT nejčastěji využívají k převodu vlastnictví uměleckých děl, grafiky, vizualizací, hudby a gadgetů. Stále častěji sahají po neznámých umělcích.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář