Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Kvartální report NFT her: část 1/2 - data

V Charlie Gaming jsme pro své čtenáře zpracovali kvartální report od DappRadar a našeho partnera Blockchain Game Alliance (BGA). Report jsme rozdělili do dvou částí. Jedna je více technická a druhá je více o hrách.

Kvartální report NFT her: část 1/2 - data

V Charlie Gaming jsme pro své čtenáře zpracovali kvartální report od DappRadar a našeho partnera Blockchain Game Alliance (BGA). Report jsme rozdělili do dvou částí. Jedna je více technická a druhá je více o hrách.

Top informace z reportu:

  • Počet unikátních aktivních peněženek (Unique Active Wallets)NFT hrách tvoří skoro 50% všech blockchain uživatelů (912 tisíc).
  • VC ve 3Q investovali do GameFi 1,3 miliardy USD, avšak zářijové investice byly nejnižší za celý rok, pouze 156 milionů USD. Za celý rok 2021 VC investovali celkem 4 miliardy USD.
  • Gameta, nový Web 3.0 herní vydavatel na BSC, se v září stal nejpoužívanější dapp.
  • Move-2-Earn projekty získávají na popularitě i v medvědím trhu.

Přehled průmyslu blockchainových her

V Q3 byl průměrný denní počet unikátních aktivních peněženek (UAW) v blockchainových hrách 912 tisíc, což představuje 48 % veškeré blockchainové aktivity. Ze sledovaných blockchainů je Solana jediná, kde se zaznamenalo navýšení počtu UAW mezi Q2 a Q3. Přesto se na Solaně odehrává pouze necelých 5 % herní aktivity. U ostatních sledovaných blockchainů počet UAW klesl.

Za zmínku stojí také Flow, který v posledním čtvrtletí enormně zvýšil herní aktivitu. Flow nyní dosáhl takřka 25 000 UAW díky příležitostným hrám Solitaire Blitz a Trickshot Blitz.

Investice do GameFi za 3Q dosáhly $1,3 mld.

Během 3Q investoři do blockchainového herního byznysu investovali 1,3 miliardy USD. Což je o 48 % méně než ve 2Q. Přičemž v září investované prostředky klesly na 156 milionů USD. Celková výše investic pro letošní rok se nyní odhaduje na 9,25 miliardy USD.

I přes zaznamenaný nejnižší objem investic, se ukázuje, že tento sektor nepřestává růst. Na trh vstupují noví významní hráči. Např. společnost Hadean, londýnský startup zaměřený na infrastrukturní technologie, získal finanční prostředky ve výši 30 milionů USD na rozvoj metaverse technologií. Také uzavřela několikaletá partnerství s Minecraft, Pixelynx, Sony a Gamescoin. Hadean cílí na usnadnění přechodu dalších firem na trh metaverza.

Dosáhli jsme dna virtuálních pozemků?

Objem obchodů v USD s NFT pozemky klesl o více než 90% oproti 2Q. Na druhou stranu počet prodejů pozemků se oproti předchozímu čtvrtletí snížil o 37,5% na 52 tisíc. To ukazuje, že zájem kolem těchto typů projektů zcela nevymizel, ale možná se blíží ke svému dnu.

 

Otherdeed od Otherside

Pozemky od BYAC, Otherdeed, dosáhly prodejů v hodnotě 54 milionů USD, což je o více než 90 % méně než ve 2. čtvrtletí. Otherdeed představuje 3/4 celkového objemu obchodů s virtuálními pozemky ve 3Q. V srpnu navíc Eminem a Snoop Dogg vystoupili v Otherside metaverzu na výročním předávání hudebních videoklipů.

The Sandbox

Zatímco většina metaverse projektů zažila klesající období, tržby The Sandbox v září vzrostly o 25%, i když jsou o 73% nižší než ve 2Q. K tomu přispěla 3. alfa sezóna The Sandbox, která přinesla více než 90 zážitků, včetně projektů The Walking Dead, Atari, Snoop Dogg, Steve Aoki, Rabbids od Ubisoft a Care Bears. Sezóna zaznamenala více než 4 miliony registrovaných peněženek a přes 200 000 aktivních měsíčních uživatelů.

NETVRK

Společnost Netvrk Land rovněž zaznamenala nárůst tržeb. V září je navýšili o 54% na 173 tis. USD, i když je to stále o 62% méně než ve 2Q. Netvrk Land poprvé uzavírá čtvrtletí pod hranicí půl milionu, což je nejnižší zaznamenaný objem obchodů za čtvrtletí.

Nejpoužívanější Web 3.0 dApp Gameta

Gameta je herní vydavatel Webu 3.0, který byl nejprve na Solana a nyní přešel na BSC. Od 3Q  je v testovací fázi a v současné době nabízí sedm her. Její denní počet UAW se v září zvýšil o 109%, na 69 tisíc a oproti předchozímu čtvrtletí o 253%, čímž se stala nejoblíbenější dApp pro září a předčila tak i Pancake Swap.

Benji Bananas zvýšil počet denních unikátních uživatelů o 2 468%

Benji Bananas je hra vydaná v r. 2013. Byla to jednoduchá, poutavá mobilní hra, ve které se houpalo na laně a kterou si mohl kdokoli stáhnout. V březnu 2022 vývojář hry, společnost Animoca Brands, oznámil přidání Play-&-Earn v podobě mince Ape Coin (APE), která je spojena s ekosystémem Bored Ape Yacht Club.

Benji Bananas v září zaznamenal nejvýraznější nárůst denního počtu UAW, viz graf níže. Tento nárůst byl způsoben především pořádáním herního turnaje, v němž vítězové získali mnoho cenných herních NFT.

Move-2-Earn: Další velký trend v blockchainových hrách?

Move-2-Earn (M2E) aplikace jsou stále populárnější a využívají je hráči ze všech možných prostředí. Tisíce lidí láká motivace v podobě odměny za fyzické cvičení. Přehledným příkladem, jak se daří oboru M2E je např. nejoblíbenějších M2E dApp STEPN, s více než 3 miliony měsíčních uživatelů.

Sweat Economy

Dalším příkladem v pořadí je Sweat Economy, která přešla z Web 2.0 na Web 3.0 řešení. V září spustili aplikaci přes NEAR s největším NFT airdropem v historii protokolu. Společně s tím rozdali tokeny SWEAT, 13,5 milionům uživatelům. Sweat Economy funguje na Webu 2.0 od r. 2016 s více než 120 miliony celosvětových uživatelů. 

Step

Posledním zářivým příkladem je aplikace Step, která bude vydána 1. prosince na iOS a Android. Tato appka kombinuje gamifikaci, rozšířenou realitu (AR) a ekonomickou motivaci, k přilákání prvních uživatelů do svého metaverza. Kromě Usaina Bolta, jednoho z nejlepších sprinterů všech dob, se do projektu předběžně zaregistrovalo již více než 45 milionů lidí.

Názor analytika

„V blízké budoucnosti dojde k rychlému rozšíření a následnému poklesu velkého počtu NFT her a vývojářských studií. Z dat vyplývá, že je vhodné počáteční účastníky Play-&-Earn odvětví pečlivě sledovat, kvůli potenciální dynamice růstu trhu. V současné době se nacházíme ve fázi zrodu s obrovským potenciálem pro expanzi. I když stále existuje řada příležitostí ke zlepšení, odvětví se neustále vyvíjí a inovuje. Budoucnost NFT her je zářná a je na dobré cestě stát se jedničkou Webu 3.0.“

autor: Rocket Unit

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář