Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Hackerské útoky na protokoly DeFi

Náš partnerský web pro vás připravuje portál, díky kterému budete mít možnost zorientovat se ve světě DeFi a vyvarovat se podvodům v tomto oboru. Mezitím se pojďme podívat co se v DeFi událo.

Hackerské útoky na protokoly DeFi

Náš partnerský web pro vás připravuje portál, díky kterému budete mít možnost zorientovat se ve světě DeFi a vyvarovat se podvodům v tomto oboru. Mezitím se pojďme podívat co se v DeFi událo.

Nedávno se objevily zprávy o útoku na protokol Templev DAO. Upozornění přišlo od blockchainové bezpečnostní firmy PeckShield a uvádí, že útočník převedl z protokolu 1831 ETH v hodnotě asi 2,34 milionu USD.

Podrobnosti jsou v tuto chvíli neznámé. Zdá se, že se na exploitu podíleli STAX a FRAX. Podle společnosti Paladin Blockchain Security byl zneužit smart kontrakt poskytovatele likvidity pro STAX.

Útok na platformě Mango Markets

Ztráta ve výši 2,34 milionu USD byla menší než částka, která byla o několik hodin později odcizena z derivátové platformy DeFi společnosti Mango Markets.

Společnost Mango Markets 12. října oznámila, že k úniku došlo kvůli útočníkovi, který manipuloval s cenou oracle a odčerpával likviditu. Při hackerském útoku bylo odcizeno až 100 milionů USD.

Ve skutečnosti se jednalo o útok financovaný z vlastních zdrojů, při kterém útočník převedl na účet 5,5 milionu USDC. Poté uzavřel trvalý termínovaný kontrakt na token MNGO a obchodoval s ním. V důsledku toho došlo ke zvýšení ceny MNGO, to útočníkovi umožnilo vzít si půjčky a vyčerpat likviditu, než se token zhroutil.

Firma OtterSec, která se zabývá blockchainovou bezpečností, byla jednou z prvních, kdo o exploitu informoval a vysvětlil jej.

Útočník společnosti Mango DAO navrhl, že vrátí všechny odcizené tokeny, ale požaduje vyplacení částky 70 milionů USD jako odměnu.

Ceny tokenů MNGO se od útoku propadly přibližně o 50 % a v protokolu zbývá jen málo likvidity na vypořádání derivátových kontraktů.

Útok na platformě QAN

Třetím útokem, ke kterému došlo v nedávné době, bylo zneužití bridge na platformě QAN. Jak informoval server CryptoPotato, z quantum-resistant layer-1 blockchainu byl ukradeno přibližně 1 milion USD. To způsobilo propad ceny tokenu QANX. Při tomto posledním útoku na bridge byla z protokolu odcizena téměř polovina z 3,3 miliardy tokenů.

Dále stojí za zmínku, že z blockchainu BNB útočník odcizil až 500 milionů USD. V důsledku toho společnost Binance celou síť zmrazila, aby neriskovala únik dalších aktiv

zdroj: cryptopotato.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář