Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jihoafrický řetězec supermarketů a National Children’s Advocacy Center jsou nejnovějšími organizacemi, které přijímají platby v kryptoměnách.

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jihoafrický řetězec supermarketů a National Children’s Advocacy Center jsou nejnovějšími organizacemi, které přijímají platby v kryptoměnách.

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jeden z největších řetězců supermarketů v Jižní Africe – Pick n Pay, umožnil zákazníkům platit kryptoměnami včetně BTC. V nabídce je 39 prodejen společnosti rozmístěných po celé republice.

Pick n Pay zmínili novou možnost platby před několika měsíci, kdy ji vyzkoušeli v deseti svých obchodech. Služba je nyní plně aktivní na téměř 40 místech.

Společnost navázala spolupráci s Electrum a CryptoConvert. Zákazníci mohou platit za nákupy potravin pomocí Bitcoin Lightning. Společnost vysvětlila, že „transakce je tak jednoduchá a bezpečná, jako přiložení debetní nebo kreditní karty“.

„Zákazníci naskenují QR kód z aplikace a v momentě uzavření transakce akceptují převodník měn na svém chytrém telefonu. Servisní poplatek za každou transakci je minimální, zákazníka stojí v průměru 70 centů a celé to trvá méně než 30 vteřin.“

Carel van Wyk, zakladatel CryptoConvert, přesvědčuje média, že trh s kryptoměnovými platbami v Jižní Africe je stále v raném stádiu vývoje. Kryptoměny se však již staly velmi populárními mezi místním obyvatelstvem a takové pohyby v maloobchodním řetězci mohou podpořit adopci.

Další organizací, která uznala kryptoměny jako možnost platby je National Children’s Advocacy Center. Nadace se pojí s Giving-Blocks, aby se stala první neziskovou organizací v Huntsville, která akceptuje darování digitálních aktiv. Jedná se o přibližně 90 digitálních aktiv včetně bitcoinu a etherea. Subjekt poznamenal, že ti, kteří upřednostňují darování v kryptoměně, mohou počítat s daňovými výhodami.

„Pro nás je to peněžní dar, který se mění na hodiny terapie pro děti, hodiny pro rodiče a lékařská vyšetření. Přeměňuje se na naději, uzdravení a spravedlnost pro děti, kterým ublížili lidé, kteří se o ně měli starat.“

Řekla koordinátorka projektu Hannah Alderson.

Hotel Palazzo Versace Dubaj

Stojí za zmínku, že hotel Palazzo Versace Dubai v září vstoupil do spolupráce s Binance, aby umožnil hostům platit za pobyt, stravu a SPA služby v BTC, ETH a BNB.

„Schopnost Palazzo Versace přijímat platby virtuálními aktivy odráží, jak je dubajský pohostinský průmysl v popředí inovací, jelikož se přesouváme do digitálního světa.“

– Řekl Nadeem Ladki, ředitel rozvoje podnikání v Binance v tomto regionu světa.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář