Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jihoafrický řetězec supermarketů a National Children’s Advocacy Center jsou nejnovějšími organizacemi, které přijímají platby v kryptoměnách.

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jihoafrický řetězec supermarketů a National Children’s Advocacy Center jsou nejnovějšími organizacemi, které přijímají platby v kryptoměnách.

Jihoafrický řetězec supermarketů akceptuje kryptoměny

Jeden z největších řetězců supermarketů v Jižní Africe – Pick n Pay, umožnil zákazníkům platit kryptoměnami včetně BTC. V nabídce je 39 prodejen společnosti rozmístěných po celé republice.

Pick n Pay zmínili novou možnost platby před několika měsíci, kdy ji vyzkoušeli v deseti svých obchodech. Služba je nyní plně aktivní na téměř 40 místech.

Společnost navázala spolupráci s Electrum a CryptoConvert. Zákazníci mohou platit za nákupy potravin pomocí Bitcoin Lightning. Společnost vysvětlila, že „transakce je tak jednoduchá a bezpečná, jako přiložení debetní nebo kreditní karty“.

„Zákazníci naskenují QR kód z aplikace a v momentě uzavření transakce akceptují převodník měn na svém chytrém telefonu. Servisní poplatek za každou transakci je minimální, zákazníka stojí v průměru 70 centů a celé to trvá méně než 30 vteřin.“

Carel van Wyk, zakladatel CryptoConvert, přesvědčuje média, že trh s kryptoměnovými platbami v Jižní Africe je stále v raném stádiu vývoje. Kryptoměny se však již staly velmi populárními mezi místním obyvatelstvem a takové pohyby v maloobchodním řetězci mohou podpořit adopci.

Další organizací, která uznala kryptoměny jako možnost platby je National Children’s Advocacy Center. Nadace se pojí s Giving-Blocks, aby se stala první neziskovou organizací v Huntsville, která akceptuje darování digitálních aktiv. Jedná se o přibližně 90 digitálních aktiv včetně bitcoinu a etherea. Subjekt poznamenal, že ti, kteří upřednostňují darování v kryptoměně, mohou počítat s daňovými výhodami.

„Pro nás je to peněžní dar, který se mění na hodiny terapie pro děti, hodiny pro rodiče a lékařská vyšetření. Přeměňuje se na naději, uzdravení a spravedlnost pro děti, kterým ublížili lidé, kteří se o ně měli starat.“

Řekla koordinátorka projektu Hannah Alderson.

Hotel Palazzo Versace Dubaj

Stojí za zmínku, že hotel Palazzo Versace Dubai v září vstoupil do spolupráce s Binance, aby umožnil hostům platit za pobyt, stravu a SPA služby v BTC, ETH a BNB.

„Schopnost Palazzo Versace přijímat platby virtuálními aktivy odráží, jak je dubajský pohostinský průmysl v popředí inovací, jelikož se přesouváme do digitálního světa.“

– Řekl Nadeem Ladki, ředitel rozvoje podnikání v Binance v tomto regionu světa.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář