Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Instagram oznamuje partnerství s Polygonem

Gigant sociálních médií – Instagram – oznámil, že v rámci partnerství s Polygonem spustí trh věnovaný obchodování s NFT. Tržiště umožní uživatelům vydávat a prodávat tokeny, které vytvořili.

Instagram oznamuje partnerství s Polygonem

Gigant sociálních médií – Instagram – oznámil, že v rámci partnerství s Polygonem spustí trh věnovaný obchodování s NFT. Tržiště umožní uživatelům vydávat a prodávat tokeny, které vytvořili.

Instagram spojuje síly s Polygonem

Ve čtvrtek 3. listopadu gigant sociálních médií oznámil, že brzy umožní svým uživatelům vydávat NFT na své platformě. Platforma také spustí specializovaný trh pro obchodování s tímto typem tokenů.

Zpočátku Instagram umožní prodej NFT prostřednictvím své aplikace. Později budou uživatelé přesměrováni na externí trh, kde mohou prodávat svá digitální díla.

Instagram navíc vydá novou sadu nástrojů, jejímž cílem bude pomoci uživatelům orientovat se na nově spuštěném trhu. Budou použity k vyřazení a prodeji NFT. V rámci toho platforma spojila své síly se společností Polygon, sítí, která škáluje transakce probíhající v blockchainu Ethereum.

„Tvůrci budou moci brzy vytvářet své vlastní digitální sbírky na Instagramu a prodávat je fanouškům na platformě i mimo ni. Budou mít k dispozici komplexní sadu nástrojů od tvorby a prezentace až po prodej. Lidé mohou jednoduše podpořit své oblíbené tvůrce nákupem digitálních sbírek přímo z Instagramu,“ bylo napsáno v oficiálním sdělení.

Z oznámení se dozvídáme, že i Meta Marka Zuckerberga pracuje na rozšíření své nabídky digitálních sběratelských předmětů, které bude možné sdílet přes Instagram:

„Rozšiřujeme také typy digitálních sběratelských předmětů, které lze prezentovat na Instagramu, aby zahrnovaly video a přidaly podporu pro blockchain Solana a peněženku Phantom, kromě blockchainů a peněženek, které již podporujeme. Informace o vybraných kolekcích, kde byla metadata obohacena o OpenSea, jako například název kolekce a popisy, budou nyní dostupné na Instagramu.“

Navzdory výraznému poklesu objemu transakcí s nezaměnitelnými NFT tokeny v roce 2022, Meta nepolevuje ve snažení v rámci tohoto odvětví. Společnost nedávno zveřejnila zprávu o svých výnosech za druhé čtvrtletí 2022. Meta podle ní zaznamenala velmi velkou ztrátu 3,7 miliardy dolarů. Generální ředitel společnosti Meta – Mark Zuckerberg – přesto zůstává přesvědčen, že společnosti se podaří překonat jakékoli nepříjemnosti a že se odrazí.

Mark Zuckerberg komentuje:

„Zaměřujeme se na naše hlavní obchodní priority, které otevírají krátkodobé i dlouhodobé příležitosti pro Meta, lidi a společnosti využívající naše služby.“

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář