Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Ruští zákonodárci pracují na legislativě pro spuštění národní kryptoměnové burzy. Tyto snahy údajně podporuje ministerstvo financí i centrální banka Ruska.

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Ruští zákonodárci pracují na legislativě pro spuštění národní kryptoměnové burzy. Tyto snahy údajně podporuje ministerstvo financí i centrální banka Ruska.

„Národní burza kryptoměn“

Podle místních médií členové dolní komory ruského parlamentu Duma nedávno diskutovali o nezbytných změnách v již platných předpisech týkajících se kryptoměn v zemi. Jde právě o zákon „O digitálních finančních aktivech“. Úřady mluvily se zúčastněnými stranami z trhu. Změny, které by definovaly právní rámec pro národní burzu kryptoměn, budou nejprve předloženy centrální bance.

Sergej Altukhov, člen Výboru pro hospodářskou politiku Dumy, v rozhovoru pro média zdůraznil fiskální smysl takových opatření.

„Popírat existenci kryptoměn nemá smysl, problémem je, že obíhají ve velké míře mimo národní regulační systém. Jde o miliardy rublů ztracených daňových příjmů, které by měly jít do federálního rozpočtu,“ vysvětlil.

Připomeňme, že se nejedná o nový nápad, vždyť už v červnu tohoto roku šéf výboru pro finanční trh Dumy, Anatolij Aksakov, navrhl, že ruská národní kryptoměnová burza by mohla být spuštěna jako součást Moskevské burzy, kterou označil za „organizaci s dlouhými tradicemi“.

V září moskevská burza jménem centrální banky připravila návrh zákona, který umožňuje obchodování s digitálními finančními aktivy.

Na druhé straně, začátkem tohoto měsíce byl Dumě předložen návrh zákona, který by legalizoval těžbu kryptoměn. Aktem vznikne ruská platforma na prodej kryptoměn, ale devizy budou moci využívat i místní těžaři. V druhém případě by se na takové transakce nevztahovaly kontroly a předpisy ruské měny, musely by však být nahlášeny ruským daňovým úřadům.

Digitální rubl

Připomeňme, že v pozadí probíhají i práce na digitálním rublu. Mnohé nasvědčuje tomu, že Rusko bude jednou z prvních zemí na světě s vlastní digitální měnou centrální banky. Připojí se tak například k Číně, která je momentálně v této věci lídrem.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář