Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Vláda Salvádoru vytváří Národní bitcoinovou kancelář (ONBTC), která bude dohlížet na všechny místní projekty digitálních aktiv. Kromě toho má spolupracovat s dalšími zeměmi v záležitostech týkajících se BTC.

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Vláda Salvádoru vytváří Národní bitcoinovou kancelář (ONBTC), která bude dohlížet na všechny místní projekty digitálních aktiv. Kromě toho má spolupracovat s dalšími zeměmi v záležitostech týkajících se BTC.

Národní úřad pro bitcoiny

Navzdory dlouhotrvajícímu poklesu na trhu s kryptoměnami se zdá, že salvádorské orgány jsou pevně odhodlány rozvíjet svou bitcoinovou strategii. Podle nedávného příspěvku na LinkedIn vláda vytvořila Národní bitcoinový úřad, který bude fungovat jako „specializovaná administrativní jednotka s funkční a technickou autonomií“.

Agentura bude mít úplnou svobodu spravovat a konzultovat národní bitcoinové projekty a spojovat síly s organizacemi z jiných zemí v rámci vedoucích iniciativ v oblasti digitálních měn.

„Účelem ONBTC bude navrhovat, diagnostikovat, plánovat, programovat, koordinovat, monitorovat, měřit, analyzovat a vyhodnocovat plány, programy a projekty související s bitcoinem důležité pro ekonomický rozvoj země.“

Kromě toho bude úřad spolupracovat s různými ministerstvy na formulování vhodných nařízení pro místní sektor kryptoměn, a také na tvorbě vzdělávacích programů pro Salvádorčany.

„Všechny veřejné instituce spolupracují s ONBTC na dosažení jejích cílů. Ministerstvo zahraničních věcí bude například spolupracovat v případě mezinárodní spolupráce,“ čteme v příspěvku.

Nedávno také vláda předložila návrh zákona, jehož cílem je regulovat místní trh s kryptoměnami vytvořením komise jmenované pro tento účel.

Salvádor a BTC

Stojí za zmínku, že Salvádor se už loni zapsal do historie tím, že se stal první zemí, která uznala bitcoin za zákonné platidlo. Úřady také oznámily plány na vytvoření bitcoinového města a vybudování obrovské veterinární nemocnice s využitím zisků generovaných investicemi do BTC.

Nejnovější údaje ukazují, že tato středoamerická země již drží až 2381 BTC, což je v přepočtu téměř 40 milionů dolarů (v současných cenách). Prezident Nayib Bukele nedávno prozradil, že počínaje 18. listopadem jeho vláda začala nakupovat jeden bitcoin denně, což znamená, že v současnosti se jeho držba může zvýšit.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář