Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Turečtí občané mají velký zájem o kryptoměny

Nová studie ukázala, že turečtí občané se velmi zajímají o kryptoměny. Jsou na druhém místě z hlediska vyhledávání výrazů souvisejících s digitálními aktivy na webu a na prvním místě z hlediska vyhledávání souvisejících s Dogecoiny.

Turečtí občané mají velký zájem o kryptoměny

Nová studie ukázala, že turečtí občané se velmi zajímají o kryptoměny. Jsou na druhém místě z hlediska vyhledávání výrazů souvisejících s digitálními aktivy na webu a na prvním místě z hlediska vyhledávání souvisejících s Dogecoiny.

Turecko má zájem o kryptoměny

Propad na trhu neznamená, že klesá i zájem o kryptoměny. Nová studie vzdělávací platformy CryptoManiaks odhalila, že občané mnoha zemí stále hledají na internetu informace související s blockchainem.

Podle studie obsazuje Nizozemsko a Turecko první dvě pozice s 8,2 % a 5,5 % populace, která hledá na internetu výrazy související s kryptoměnami. Turecko, které bojuje s vysokou inflací, zaznamenalo 4,7 milionu vyhledávání.

Studie analyzovala celkový počet vyhledávání populárních kryptoměn za měsíc. Potom byly výsledky převedeny na procenta v kontextu celé populace země. Tímto způsobem se vypočítalo procento obyvatel, kteří hledají informace o digitálních měnách.

Zatímco Turecko je na druhém místě z hlediska celkového počtu vyhledávání, na prvním místě se umístilo při vyhledávání souvisejících s dogecoiny (812 000 vyhledávání za měsíc). To je téměř dvakrát více než v případě etherea.

Mluvčí CryptoManiaks to komentoval slovy:

„Popularita dogecoinu překonala popularitu etherea ve významném počtu zemí s téměř 2 miliony měsíčních vyhledávání na celém světě.“

Do studie byl samozřejmě zahrnut i bitcoin a binance coin.

Po Nizozemsku a Turecku v žebříčku dále následovalo Německo, Kanada a Česká republika.

Slabá místa v USA a Velké Británii

Zatímco USA a Velká Británie jsou hlavními hráči na globálním trhu s kryptoměnami, ani jeden z nich nefiguruje na předních příčkách z hlediska objemu vyhledávání v poměru k velikosti jejich populace. USA se umístila na 15. místě s 1,9 % populace, kde lidé hledají hesla pro kryptoměny online, zatímco Spojené království bylo o něco výše – na 12. místě s 2,6 %.

Je vhodné dodat, že o kryptoměny mají stále zájem nejen malí investoři, ale také instituce. Nedávný výzkum společnosti Cointelegraph také odhalil, že navzdory špatným podmínkám na trhu se velcí hráči na trhu stále zajímají o toto odvětví a investují miliony USD do projektů v oblasti kryptoměn.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář