Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Blockchain pomůže migrantům z Ukrajiny

V prosinci bylo oznámeno spuštění blockchainového projektu, který poskytne finanční pomoc ukrajinským uprchlíkům, kteří prchají ze své země kvůli válce. Všechno je založeno na síti Stellar.

Blockchain pomůže migrantům z Ukrajiny

V prosinci bylo oznámeno spuštění blockchainového projektu, který poskytne finanční pomoc ukrajinským uprchlíkům, kteří prchají ze své země kvůli válce. Všechno je založeno na síti Stellar.

Blockchain Ukrajině pomůže

Nadace Stellar Development Foundation 15. prosince oznámila, že uzavřela partnerství s Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Iniciativa bude využívat tokeny USDC, které bude možné vyměnit za fiat na jakémkoli místě MoneyGram. Tvůrci programu věří, že to uprchlíkům usnadní získání finanční pomoci, zvláště když nemají účet v bance.

Tori Samples, přidružená produktová manažerka společnosti Stellar aid, pro Cointelegraph řekla, že díky partnerství s MoneyGram na výplatách společnosti Circle a využívání digitálního dolaru USDC společnosti Circle se „celé řešení stává smysluplným a přístupným pro lidi“, kteří zažívají následky války.

„Tento produkt byl speciálně navržen tak, aby vyhovoval potřebám charitativních organizací poskytujících pomoc v těžkých podmínkách. Nemůže to být experimentální a nemůže to fungovat v reálných aplikacích. Dárcovské dolary patří mezi nejkontrolovanější na světě. Skutečnost, že některé z největších organizací dnes využívají službu Stellar Aid Assist na Ukrajině, ukazuje, že má skutečnou hodnotu a potenciál k rozšíření,“ řekla.

Dodejme, že začátkem tohoto měsíce, 2. prosince, zorganizovala Partisia Blockchain Foundation ve spolupráci s Mezinárodním výborem Červeného kříže hackathon. Cílem akce bylo najít způsoby, jak využít síť Partisia ke zlepšení humanitární pomoci Červeného kříže.

„Humanitární blockchain“

V článku s názvem Humanitarian Blockchain: Inventory and Recommendations výzkumníci z Digital Humanitarian Network zkoumali předchozí pokusy o využití technologie blockchain v kontextu humanitárního úsilí. Zjistili, že blockchain skutečně pomohl některým organizacím poskytovat pomoc efektivněji, ale v jiných případech bylo třeba tuto technologii zahodit, protože nepřinášela hodnotu příslušným iniciativám.

Building Blocks, iniciativa založená na blockchainu, kterou spustil Světový potravinový program, byla uvedena jako příklad úspěšného projektu. Jejím cílem bylo vyřešit problém duplicity pomoci. Cílem bylo nerozptýlit činnost charitativních organizací a neposkytovat stejnou pomoc stejným lidem.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář