Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Společnost Dust Labs, zabývající se tvorbou NFT, přesouvá své dva nejvýkonnější NFT projekty, DeGods a y00ts, ze Solany na Ethereum a Polygon, ve snaze rozšířit jejich adopci.

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Společnost Dust Labs, zabývající se tvorbou NFT, přesouvá své dva nejvýkonnější NFT projekty, DeGods a y00ts, ze Solany na Ethereum a Polygon, ve snaze rozšířit jejich adopci.

Dust Labs

Zpráva se objevila na twitterových profilech DeGods a y00ts 25. prosince, přičemž se očekává, že oba projekty budou oficiálně přemostěny na Ethereum, respektive Polygon, v prvním čtvrtletí roku 2023.

Tvůrce DeGods a y00ts Rohun Vora, známý pod přezdívkou Frank III, uvedl, že rozhodnutí bylo učiněno s cílem „prozkoumat nové příležitosti“ a umožnit další růst projektů. Díky tomuto kroku bude token DUST – používán k nákupu, prodeji a mintingu NFT v ekosystému DeGods – přesunut také na Ethereum a Polygon.

Vora zároveň potvrdil, že dva další NFT projekty zatím zůstanou na Solaně. V samostatném příspěvku reagujícím na uživatele Twitteru potvrdil, že přemostění bude provedena na základě „opt-in“ volby vlastníka NFT.

Během 26. prosince Vora na Twitteru vysvětlil 66 000 sledujícím, že jde jednoduše o to dostat NFT projekty na platformy, které podle něj budou hnacím motorem v další vlně adopce NFT.

Ve svém zdůvodnění uvedl příklad, ve kterém popisoval současný intenzivní boj o duševní vlastnictví (IP) mezi streamovacími službami, jako jsou Netflix, Disney Plus a HBO Max – naznačil, že streamovací služba, která si zajistí nejlepší podmínky IP, nakonec získá největší podíl na sledovanosti, a to pak následně přiláká lepší projekty:

"Snaží se získat nejlepší IP na své streamovací služby, protože toto IP bude v konečném důsledku hnací silou růstu dané platformy."

"Jakmile se na platformu dostane dostatek IP, stane se z toho bludný kruh, lidé chtějí být na Netflixu, protože to je prostě značka a místo, kde chtějí být," dodal.

Dále uvedl, že podobný souboj se odehrává mezi různými blockchainy, které se snaží vybudovat nejlepší platformy pro NFT, a poznamenal, že vzhledem k tomu, že NFT jsou poháněna pozorností, existuje příležitost pro „virtuózní cykly“, které by vytvořily síťový efekt pro projekty NFT.

Pak už "budou následovat i metriky, objemy a likvidita," dodal.

Vora uvedl, že jeho býčí pohled na Polygon pro NFT byl ovlivněn skutečností, že společnosti Disney, Adidas, Nike a Reddit si všechny vybraly Polygon jako platformu pro svá NFT. Vora ještě uvedl, že dostal mnoho nabídek financování od dalších platforem, z nichž většina byla mnohem významnější, než to, co nabízel Polygon. Polygon ovšem poskytoval y00ts nejlepší příležitosti pro další vývoj:

"Polygon byl zdaleka jednou z nejnižších nabídek, ne-li nejnižší, pokud jde o hodnotu v dolarech, ale šli jsme do Polygonu, protože vidíme mnoho příležitostí na strategické úrovni, a to je to, co mě přitahuje a co by mělo přitahovat i vás, držitele, více, než cokoli jiného."

Tato zpráva jen rozšířila rostoucí seznam obav o Solanu, jejíž celková hodnota uzamčená v ekosystému, klesla o 97,88 % a z maxima 10,17 miliardy dolarů klesla v době psaní článku na 215 milionů dolarů, jak uvádí agregátor dat decentralizovaného financování (DeFi) DefiLlama.

Spoluzakladatel Solany, Anatolij Jakovenko, se 26. prosince se svými 223 600 sledujícími na Twitteru podělil o svůj „hořkosladký“ pocit, že dvojice projektů NFT se již nebude 100 % soustředit na Solanu“, ale přijal jako „realitu“, že tyto projekty chtějí rozšířit svojí působnost.

Kontroverzní postava krypto světa Ben „Bitboy“ Armstrong a velká část z jeho 1 milionu sledujících na Twitteru už tak optimističtí ohledně budoucnosti Solany nebyli. V hlasovací anketě nazvané „Je Solana mrtvá?“ hlasovalo 70 % z 11 881 hlasujících „Ano“.

Podle DappRadaru se NFT kolekce y00ts i DeGods umístily na prvním a druhém místě, pokud jde o objem fiat transakcí na Solaně za posledních 30 dní.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář