Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Elon Musk chce mít na Twitteru podporu kryptoměnových plateb

V říjnu 2022 se stal miliardář a filantrop Elon Musk novým generálním ředitelem Twitteru. Následně představil svou vizi budoucnosti a dal pokyny vývojářům, jak navrhnout nový platební systém Twitteru, který by umožňoval podporu krypto funkcí.

Elon Musk chce mít na Twitteru podporu kryptoměnových plateb

V říjnu 2022 se stal miliardář a filantrop Elon Musk novým generálním ředitelem Twitteru. Následně představil svou vizi budoucnosti a dal pokyny vývojářům, jak navrhnout nový platební systém Twitteru, který by umožňoval podporu krypto funkcí.

Nadcházející platební systém Twitteru bude podle zasvěcených osob zpočátku podporovat jen fiat měny, ale bude navržen tak, aby mohl v budoucnu pojmout i kryptoměny, tedy hned, jakmile se po nich zvýší poptávka.

Zpráva o adopci kryptoměn ze strany Twitteru není žádnou novinkou, jelikož se Twitter o tuto technologii zajímá již delší dobu. Aby se Twitter stal „aplikací pro všechno“, Musk naznačil, že do platformy zahrne i kryptoměny. I když je použití bitcoinu v budoucím platebním systému Twitteru stále jednou z možností, bližší údaje zatím nejsou známy.

Platební systém od Twitteru

Společnost s názvem Twitter Payments LLC byla zaregistrována u americké vlády v listopadu 2022. Tato registrace přes Financial Crimes Enforcement Network ministerstva financí (FinCEN) formálně umožňuje výše zmíněnému platebnímu systému v USA operovat.

Myšlenka byla dále Elonem Muskem rozvinuta během události na Twitter Spaces. Při této akci uvedl, že chce propojit bankovní účty s profily na Twitteru. Navíc plánuje, že Twitter bude kromě možnosti provádět peněžní transakce zahrnovat i debetní karty.

Až získá Twitter americkou licenci začne se soustředit na získávání regulačních povolení v zahraničí, uvedly zdroje Financial Times.

Twitter Coin

Na konci roku 2022, bylo zveřejněno pár fotografií mincí, takzvaných „Twitter Coins“. Tato měna je údajně nové digitální aktivum, které je ve vývoji, a mělo by sloužit jako „virtuální spropitné“ a také k provádění plateb mezi uživateli na Twitteru.

Tato zpráva zprvu potěšila komunitu krypto nadšenců, ale bohužel nadšení netrvalo dlouho. Dodatečné obrázky „Twitter Coinu“ zveřejněné začátkem roku 2023 vůbec nenaznačují, že by se jednalo o kryptoměnu ani technologii blockchain.

Dále se objevila i zpráva o vývoji prototypu Twitter peněženky, která by měla umožňovat vklady a výběry kryptoměn. Ovšem nejnovější zvěsti naznačují, že zmíněný platební systém by zpočátku umožňoval pouze fiat měny.

Twitter se v současné době snaží získat všechna potřebná povolení pro svůj platební systém u regulátorů v jednotlivých státech USA. Tento proces by měl být dokončen ještě v letošním roce.

zdroj: coinwire.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář