Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Spotify vstupuje do Web 3.0 sektoru

Zavedení Web 3.0 je v poslední době jedním z nejdiskutovanějších technologických trendů. Proto není překvapením, že nejpopulárnější platforma pro streamování hudby na světě, se rozhodla vstoupit do tohoto sektoru. Služba totiž začala testovat podporu určitého seznamu skladeb prostřednictvím NFT.

Spotify vstupuje do sektoru Web 3.0

Zavedení Web 3.0 je v poslední době jedním z nejdiskutovanějších technologických trendů. Proto není překvapením, že nejpopulárnější platforma pro streamování hudby na světě, se rozhodla vstoupit do tohoto sektoru. Služba totiž začala testovat podporu určitého seznamu skladeb prostřednictvím NFT.

Spotify a Web 3.0

22. února bylo na Twitterovém profilu herního Web 3.0 ekosystému – Overlord – partnerství s platformou Spotify. Výsledkem této spolupráce je objevení se speciálního playlistu ve streamovací službě. Playlist mohou využívat uživatelé používající peněženky Web 3.0, kteří jsou držiteli NFT  z kolekce Creepz.

Přístup k testovacímu playlistu mají zatím uživatelé systému Android z USA, Spojeného království, Německa, Austrálie a Nového Zélandu. Společného pilotního projektu od Overlord a Spotify se mohou zúčastnit také členové komunit Flur, Moonbirds a Kingship z Metaversu. Zatímco na kanálech sociálních médií prvních dvou jmenovaných nebyly zveřejněny žádné informace týkající se spolupráce se streamovací platformou, Kingship prostřednictvím Twitteru potvrdila svou účast na testování playlistů. Bylo zprostředkováno, že členové komunity Kingship potřebují k odemčení přístupu k playlistu speciální NFT kartu.

Hudební tržiště a blockchain

Toto sdělení se velmi rychle projevilo na hodnotě tokenů spojených s hudebními projekty. Například nativní token Viberate (VIB) po této zprávě poskočil o 33 %. Ostatní tokeny, jako například Audius (AUDIO) a Rhythm (RHYTHM), zaznamenaly menší nárůst jen o 4 % a 2,5 %.

V květnu loňského roku začala společnost Spotify testovat zobrazování NFT na profilech hudebníků. Přestože tato funkce neobsahovala přímou možnost nákupu tokenů, poskytla uživatelům možnost náhledu NFT umělců a přesměrovala je na webovou stránku OpenSea.

Hudební trh je již nějakou dobu nakloněn průmyslu digitálních aktiv. Koncem ledna platforma pro vydávání podcastů Fountain oznámila partnerství se zprostředkovatelem plateb Zebedee. Výsledkem této spolupráce bylo umožnit uživatelům uskutečňovat mikroplatby v bitcoinech (BTC) za poslech podcastů. Tento měsíc se také objevila zpráva, že licenční práva na hit z roku 2015 „Bitch Better Have My Money“ od Rihanny byla nabídnuta k prodeji ve formě kolekce sestávající z 300 nezaměnitelných tokenů.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář