Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

AS Řím přijímá platby prostřednictvím DigitalBits

Fanoušci AS Řím mohou nyní platit za gadgety svého oblíbeného týmu pomocí DigitalBits (XDB), „předního blockchainu pro značky“. Součástí je služba cash-back.

AS Řím přijímá platby prostřednictvím DigitalBits

Fanoušci AS Řím mohou nyní platit za gadgety svého oblíbeného týmu pomocí DigitalBits (XDB), „předního blockchainu pro značky“. Součástí je služba cash-back.

AS Řím a DigitalBits

AS Řím je špičkový italský fotbalový klub. Od nynějška přijímá platby uskutečněné pomocí DigitalBits (XDB). Ty se budou zpracovávat v pěti vlajkových obchodech klubu včetně Via del Corso, Piazza Colona, ​​Ottaviano, Porta di Roma a ve fanouškovské zóně na Stadio Olimpico.

Kromě toho se bude vyplácet cash-back ve výši 10 %.

Platby lze uskutečnit prostřednictvím mobilní peněženky AstraX naskenováním QR kódu. Zpracování platby trvá několik vteřin a vše je založeno na blockchaine DigitalBits.

Daniele Mensi, výkonný ředitel DigitalBits, říká, že „toto je velký krok pro komunitu DigitalBits“. Zároveň uvedl, že cílem jeho projektu je „urychlit přijetí kryptoměn a Webu 3.0.

AS Řím také označil „za jeden z nejlepších fotbalových klubů na světě“, který se může pochlubit „miliony fanoušků“. Podle něj může spolupráce mezi těmito dvěma subjekty „poskytnout spotřebitelům příjemný zážitek“ z implementace nových technologií.

Zavedení plateb kryptoměnami je však pro mnohé společnosti a značky, které se snaží podpořit přijetí blockchainu, poměrně velkou výzvou. Dělají to proto, aby skeptikům ukázaly, že kryptoměny jsou vhodné k placení za produkty a služby. Jiný názor zastávají někteří ekonomové, kteří zase kritizují bitcoin a altcoiny za to, že jsou – podle nich – nevhodné jako prostředek výměny. Částečně mají pravdu, protože takovému přijetí brání volatilita kryptoměn.

Mnohé společnosti se snažily uvedený problém odstranit poskytováním služeb, které umožňují přepočítávat kryptoměny na fiat měny.

Sportovní týmy a kryptoměny

Připomeňme, že různé fotbalové týmy se už dlouho zajímají o kryptoměny.

Začátkem roku jsme se dozvěděli, že Coinbase bude působit jako prémiový partner Borussie Dortmund. V roce 2020 se partnerem klubu stala také společnost Bybit.

Na druhé straně v květnu 2022 se Algorand stal prvním americkým sponzorem mistrovství světa ve fotbale z blockchainového trhu.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář