Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Nasdaq Inc. chce učinit další krok do sektoru kryptoměn. Plánuje spustit službu úschovy digitálních aktiv. Chce tak učinit už do konce druhého čtvrtletí letošního roku.

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Nasdaq Inc. chce učinit další krok do sektoru kryptoměn. Plánuje spustit službu úschovy digitálních aktiv. Chce tak učinit už do konce druhého čtvrtletí letošního roku.

Nasdaq bude nabízet službu úschovy kryptoměn

Ira Auerbach, senior viceprezident a vedoucí oddělení Nasdaq Digital Assets, v nedávném rozhovoru uvedl, že Nasdaq se bude snažit získat všechna potřebná povolení a vytvořit technickou infrastrukturu, která umožní investorům ukládat blockchainová aktiva. Pokud vše půjde podle plánu, burza by mohla začít nabízet takové služby již v roce 2023.

Nasdaq také požádal newyorské ministerstvo finančních služeb o udělení statutu správcovské společnosti.

Pokud vše půjde dobře, Nasdaq se tak brzy zařadí po boku takových měn finančního průmyslu, jako jsou nejstarší americká banka BNY Mellon a Fidelity Investments, které již fungují jako depozitáře kryptoměn.

Úschova digitálních aktiv, jako jsou bitcoin a ethereum, může být významným krokem v rozvoji burzy. V současnosti je právě jednoduché zabezpečení kryptoaktiv jednou z největších překážek vstupu do blockchainových investic. Je však třeba zmínit, že výše uvedené nebude prvním subjektem svého druhu. Burza již v předchozím roce vytvořila divizi s názvem Nasdaq Digital Assets, která má pomáhat institucím, které chtějí investovat do této nové třídy aktiv.

Tal Cohen, výkonný viceprezident burzy, říká, že velké společnosti a instituce již projevily rostoucí zájem o kryptoměny. Platformu, kterou řídí, považuje za platformu, která může pomoci urychlit přijetí digitálních aktiv.

Samotná generální ředitelka společnosti Nasdaq Adena Friedmanová se domnívá, že „technologie, která je základem ekosystému digitálních aktiv, má potenciál dlouhodobě změnit trhy. Abychom této příležitosti využili, zaměříme se na poskytování řešení na institucionální úrovni, které poskytují větší likviditu, integritu a transparentnost na podporu tohoto vývoje.“

Vrátí se instituce na trh s kryptoměnami?

Nelze vyloučit, že instituce se na trh s kryptoměnami brzy vrátí. Fed se pomalu začíná odklánět od své politiky kvantitativního zpřísňování a vrací se k přidávání do tisku. Za několik měsíců může dokonce začít snižovat úrokové sazby, což podpoří býčí trh s cennými papíry a rizikovými aktivy, jako je bitcoin. Nasdaq se na uvedené skutečnosti zjevně připravuje.

zdroj: oKrypte.sk 

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář