Přihlásit se
Přidej se k nám
« Multiverse Metamall »

GridZone

Publikováno: 25.7.2022

Ethereový metaverse s Play-2-Earn mechanikou a vaší virtuální identitou.

Oficiální trailer

Základní informace

GridZone je metaverse nové generace od stejnojmenného vydavatele, zaměřený na umění. Hra je spuštěna na blockchainu Ethereum a bude dostupná pro PC. Umožňuje uživateli vytvořit svoji 3D identitu (NYM), díky které se stane součástí virtuálního světa. GridZone bude zároveň Play-2-Earn.

Road Map

Q1 2022 – Alfa/Beta testování virtuální kavárny.

Q1 2022 – Otevření virtuální kavárny.

Q1 2022 – Alfa/Beta testování ZoneRaceru (závody).

Q1/Q2 2022 – Spuštění ZoneRaceru.

Q2 2022 – Možnost vlastnit pozemek v metaverzu.

Q4 2022 – Oficiální spuštění metaverza.

O hře

GridZone nabízí velké množství činností. Například ZoneRacer, závody s vašimi NFT vozy, které si v tuto chvíli můžete zakoupit na OpenSea nebo mintnout na oficiální webové stránce po připojení vaší elektronické peněženky. Dále je tu Astro Café, kavárna a zároveň klub, ve kterém se bude možné setkávat s přáteli a tancovat na hudbu od známých DJs. Pro tyto činnosti budete potřebovat svoji postavu NYM. Budete schopni ji oblékat módními kousky, jež dostanete nebo koupíte na marketplace za herní token ZONE. Také si bude možné zvolit doprovod robota v jedné ze čtyř podob: airdrop bot, minting bot, staking bot, liquidity mining bot.

Požadavky na hráče

Na začátku budete muset investovat do postavy NYM nebo do tokenu ZONE. Virtuální identitu si již v tuto chvíli můžete zakoupit na OpenSea, za minimální cenu 0,55 ETH. Budete pro to potřebovat peněženku MetaMask. Pokud zvolíte druhou variantu, je nutné mít připravenou dostatečnou zásobu tokenu. ZONE nakoupíte na burzách, jako je například MEXC nebo Uniswap, a pak si jej pošlete na peněženku MetaMask. Ve hře také budete moci investovat do vašich vozů, robotů nebo oblečení. Tyto předměty budou prodejné na marketplace ve formě NFT. Hra by měla být středně náročná, soudě dle grafického zpracování. Internetové připojení je zapotřebí kvalitnější, stejně jako u jiných metaverse her.

Tokenomika

GridZone představil svůj herní token, který běží na blockchainu Ethereum. ZONE se bude používat pro všechny herní transakce nebo na vstup do metaverza, pokud člověk nebude vlastnit svoji postavu NYM. Také jím bude možné platit, až GridZone představí vlastní herní marketplace. Token bude mít zároveň funkci DAO. ZONE můžete i stakovat, a to na burze MEXC nebo na oficiální webové stránce pomocí staking bota.

Ekonomika

Ve hře si budete moci vydělat token ZONE různými způsoby, ať už výhrami v minisoutěžích nebo na party. Metaverse tímto představuje tzv. Party-2-Earn mechaniku.

Názor analytika

„Hra na mě udělala velmi dobrý dojem, protože vývojářům se již podařilo mnoho z předložených plánů dokončit, např. prodej postav nebo minting vozidel. Zároveň v ní ale najdeme stále hodně nedostatků. Bude zajímavé nadále sledovat, jak se tvůrcům povede vše vylepšit. Bohužel absolutně chybí zmínka o týmu. Lze zjistit pouze admina na discordu, který je jediný a vystupuje pod přezdívkou. Jako by byl tvůrcem jen jeden člověk. Projekt nemá ani jednoho investora. Minimálně o tom není nikde žádná informace, což o něm také vyvolává pochybnosti. Na CoinMarketCap ani na YouTube nejsou žádné komentáře, jako by je snad tvůrci mazali. V poslední řadě je tu malá komunita. Projekt je teprve na začátku, ale tváří se velice neprofesionálně. Z těchto důvodů bych prozatím nedoporučoval do něj vstupovat. Maximálně bych se přidal do soutěže o Whitelist.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář