Přihlásit se
Přidej se k nám
« Osiris: The Metaverse League of Kingdoms »

Matrix World

Publikováno: 26.5.2022

První 3D metaverse propojující více blockchainů.

Hodnocení hry Matrix world
Celkové hodnocení hry Matrixworld

Ukázka ze hry

Základní informace

Matrix World je první 3D metaverse s otevřeným světem, podporující více blockchainů. Bude dostupný na PC pro desktopové aplikace nebo prohlížeč. Tento metaverse bude Free-2-Play a Play-2-Earn. Vydavatelem je společnost MATRIX. Oficiální verze vyjde až v roce 2024. 

Road Map

  • Q4 2021 – Zahájení předprodeje pozemků.
  • Q1 2022 – Možnost uplatnění multichainu.
  • Q2 2022 – Představení průchodných světů.
  • Q3 2022 – Představení API a SDK.
  • Q4 2022 – Přidání nástrojů pro úpravu objektů. 

O hře

V Matrix World je prioritou vaše kreativita. V metaverzu se budete moci scházet s přáteli a pořádat večírky. Dále můžete vlastnit muzea, pořádat výstavy či provozovat módní přehlídky.

Slavné osoby či influenceři zde mohou mít své fanouškovské základny.

Cílem je také vytvořit „plnohodnotná“ virtuální sídla pro společnosti, jako je například Ubisoft, který s nimi už spolupráci navázal. Další spolupráci uzavřeli také s NBA. Obě společnosti již mají ve hře pozemky a budovy.

Pozemky si budete moci kupovat a doprovázet vás bude asistent, který poradí při nákupu. Na výběr budete mít ze čtyř druhů velikostí pozemku. To vše bude umožněno díky software SDK a API, jež vám umožní vytvořit v Matrix World téměř cokoliv. Například postavit si dům dle svých představ nebo naprogramovat vlastního asistenta. Ve hře budou vytvořena hrací místa na souboje s ostatními hráči a jejich bojovníky, nebo tam budete moci hrát různé virtuální hry.

Svého avatara si ve hře upravíte dle libosti. Dokonce půjdou vkládat 2D fotky. Ke všem úpravám či výtvorům budou potřeba takzvané bloky, které můžete zakoupit na marketplace. Matrix World bude podporovat Dapps, takže lidé vytvoří decentralizované aplikace napříč hrou a propojí je s jiným metaverzem. 

Požadavky na hráče

Čas strávený v metaverzu nebude nijak omezený. Jediné, co vás může časově omezit, bude možná účast na souboji s přáteli či hraní virtuálních soutěží. Hra bude Free-2-Play, ale pokud budete chtít mít něco svého či lepšího, budete si muset zaplatit. Pozemek si budete v tuto chvíli muset koupit na veřejném marketplace, jelikož všech 10 000 pozemků již bylo vyprodaných. Platba probíhá buď skrze token $FLOW na burze BLOCTOBAY anebo kryptoměnou ethereum na burze OpenSea. Pokud si vyberete první metodu, budete si muset koupit token $FLOW na jakékoliv burze, která ho podporuje. Je jich skutečně mnoho, například Binance. Posléze si tento token pošlete do peněženky, která ho podporuje, například Blocto. Pozemek si koupíte na burze BLOCTOBAY. U druhé metody to funguje stejně. Koupíte si ethereum na jakékoliv burze, například Binance, měnu si pošlete do peněženky, která ji podporuje, například MetaMask a koupíte si pozemek na OpenSea.

Flow blockchain si bere poplatek pouze jedno procento.

Ve hře si pak dále budete moci kupovat vstupenky, oblečení a další věci. O tom ale ještě tolik nevíme, jelikož se vývojáři moc nezmiňovali. Grafická karta nebude zapotřebí. Mohlo by se vám však hodit lepší internetové připojení ve chvíli, kdy bude v Matrix World připojených hodně hráčů. 

Ekonomika

Matrix World nemá vlastní token, ale běží na blockchainech Ethereum a Flow, proto bych chtěl alespoň představit token FLOW.

Nakoupit se dá na téměř všech burzách, kromě Coinbase. Nám se nejvíce osvědčil nákup na centralizované burze Binance. FLOW je možné stakovat na jejich platformě. Stačí si připojit peněženku, například Blocto, a vybrat si plán.

Na výběr jsou dva:

  1. Delegate je bez limitu minimální investice, výnos 92 %.
  2. Stake a Node, který má minimální množství tokenů na staking 135 000 a 100% výnos.

V Matrix World si můžete vydělat FLOW prodáváním pozemků či pořádáním různých přednášek a dalších kulturních aktivit. Stejným způsobem si můžete vydělat ve hře i ethereum. 

Partneři a investoři

Názor analytika

O projektu Matrix World se ještě obecně tolik neví. I přesto byl kolem tohoto projektu velký rozruch, a to hlavně díky spolupráci s obchodními partnery, mezi které patří i samotný OpenSea. Další věc, která úspěšnosti projektu nahrává, je fakt, že všech 10 000 pozemků je již vyprodáno. Projekt je ještě na začátku a oficiálního vydání se dočkáme nejdříve za dva roky, proto je vstupování do projektu velice riskantní. Zatím se jim ale daří a fanouškovská komunita se rozrůstá.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář