Přihlásit se
Přidej se k nám
« Vulcan Forged NetVRk »

Neos

Publikováno: 2.5.2022

Svět se odehrává v metaverzu, kde podobně jako v Ready Player One můžeme dělat různé věci například: cestovat, hrát hry, studovat, setkávat se s přáteli apod.

Hodnocení projektu NEOS Metaverse
Celkové hodnocení Projektu Neos Metaverse

Oficiální trailer

Základní informace

Neos je metaverse, který je možné hrát ve virtuální realitě. Inovativní základní architektura, založená na jednoduchých, ale výkonných stavebních prvcích. Projekt je již spuštěný a je možné ho hrát. Hra je Free-2-Play, ale i Play-2-Earn. Projekt je spuštěn na ethereum síti.

Obrázek ze hry Neos

zdroj: https://neos.com/

Neos je metaverse ve virtuální realitě a ke hraní je potřeba počítač a výbava na VR.

S rychle rostoucí komunitou by se objevil potenciál pro bohatou in-verse ekonomiku Neosu jako způsob, kterým lze tvůrcům obsahu poskytovat služby, aby se v Neosu uživili a pomohli mu vyrůst do nové podoby. Komunita ale několik měsíců svým počtem stagnuje a tím je tato vize v ohrožení.

Neos je aktuálně k dispozici pro Windows, Quest, Android a Linux. Podporovány jsou všechny hlavní headsety, včetně SteamVR/OpenVR, Oculus, a Windows Mixed Reality (skrz SteamVR).

Za měsíc listopad to byl nejrychleji rostoucí projekt s nejrychleji rostoucí cenou tokenu.

Neos základní informace o tokenech

zdroj: https://twitter.com/GenxAnalytics

Projekt mimo jiné odkazuje na jiné metaverse světy, jako Ready Player One, který můžeme znát jako film nebo knihu, a nebo Sword Art Online (anime seriál). Některé skiny hrdinů ze zmíněných projektů se daly koupit na Patreonu projektu.

Hra byla přístupná na Steamu, ale po problémech se od hry distancují. Ačkoliv by se hra na Steam měla zpátky vrátit, už nebude kompletní a zmizí z ní prvky Play-2-Earn.

Road Map

Road Map není strukturovaná. Seznamy dlouhodobých cílů, nadcházejících updatů, pozastavených věcí, další plánování a věci v procesu naleznete zde

O hře

Svět se odehrává v metaverzu, kde podobně jako v RPO můžeme dělat různé věci například: cestovat, hrát hry, studovat, setkávat se s přáteli apod.

K tomu je potřeba mít herní soustavu VR a aplikaci. VR skenuje vše okolo, včetně toho, kam se člověk dívá.

Ve hře není potřeba speciálního vybavení pro základní hraní, další vybavení bude záležet v závislosti na hře. Ve hře figurují herní skiny, o doplňcích nejsou informace, pravděpodobně ale existovat budou.

Obrázek statistik ze hry NEOS

zdroj: https://neos.com/

Požadavky na hráče

Času ve hře můžeme strávit kolik potřebujeme, není kladena žádná časová náročnost, koncept je k tomu, aby tam člověk byl ve svém volném čase, jak jen chce.

Je možnost koupit si token na Uniswapu, nebo se stát podporovatelem Patreonu, z čehož posléze plynou i další výhody.

Ve hře se bude platit v herní měně NCR.

V aktuální beta verzi Neosu je možné zasílat NCR ostatním uživatelům pro účely samostatně organizované ekonomické činnosti, posílat tipy tvůrcům světů a jiným uživatelům. NCR bude nadále využito s plánovanými tržišti NeosStore a NeosJobs. NCR lze držet na Metamask peněžence nebo MyCrypto. Ve hře jsou peníze drženy podle tvůrců na „studentské peněžence“.

Zároveň do hry není potřeba nijak zásadně investovat na začátku, ale ani v průběhu hry, ačkoliv je dobré stát se podporovatelem Patreonu.

Každý v průběhu hry může investovat, do čeho uzná za vhodné a co ho v metaverzu bude bavit. Jelikož by se mělo jednat o metaverse, měli byste zde být schopni dělat téměř cokoliv.

Herní vybavení hráče

Neos vyžaduje silný čtyř jádrový CPU, alespoň Haswell i5-4590 od Intelu, Piledriver FX 8350 od AMD, nebo novější. Neos velmi benefituje ze silného jedno jádrového výkonu.  Alespoň 8 GB paměti je doporučeno, ale doporučujeme 16 GB, nebo i 32 GB a výše. Je doporučeno mít grafickou kartu schopnou VR od Nvidie (GTX 1060) nebo AMD (RX 570), ačkoliv silnější GPU mají vyšší využití pro VR – vyšší rozlišení, vyšší framerate.

Neos také podporuje široký rozsah hardwarových periferií. Neos podporuje maximální možné množství, jaké dokáže SteamVR poskytnout (až 64), 8 pro full-body tracking (chodidla, kolena, kyčle, hrudník a lokty) s trackery navíc využitelnými pro trackování objektů.

Neos také podporuje LeapMotion pro trackování prstů, tarcking očí skrz Vive Pro Eye a samostatné moduly, tracking rtů HTC a ovladače jako například eteecontrollers.

Obrázek ze hry Neos

zdroj: https://neos.com/

Monetizace

Pokud máte zájem váš účet monetizovat, v metaverzu můžete:

  • Vytvářet věci.
  • Vyhrávat soutěže.
  • Pracovat pro někoho, kdo nabízí práci.

Tokenomika

Hlavním tokenem je NeosCredit (NCR), ten by měl mít další dva menší tokeny, NeosUnits a noi. Celkové množství NRC je 50 milionů jednotek, které jsou do ekosystému postupně uvolňovány. Uvolňování bude probíhat v 500 krocích a pokaždé bude uvolněno o 1,25% více, než v kroku předchozím.

1 NCR = 1,000 NeosUnits = 1 000 000 000 000 000 000 noi.

Aktuální cena tokenu: $0.23 (04.04.2022).

Token lze nakoupit na burzách BKEX, Uniswap, Bitrue a BigONE.

Možnost stakování není, ale je možné podporovat tvůrce částkou od šesti liber za měsíc na jejich Patreonu, a tím získávat zpátky odměny v NCR.

Využití ve hře – herní měna, kupujeme si za ní věci, nebo je za stejný token můžeme prodávat. Do hry bude implementována i práce, takže je můžeme vydělávat i prací.

Tým

Neos je český projekt, jména zakladatelů nejsou známá, v metaverzu se jmenují Frooxius a Karel – ačkoliv jsou z České republiky, jsou to jediní Češi v týmu.

Samotný tým na webu ani na wikipedii projektu nelze dohledat, známý je pouze avatar obou zakladatelů.

Názor analytika

Metaverse se vyvíjí zajímavě, ale obávám se, že si projekt ukousl moc velkého sousta. VR zdaleka není dokonalé a jejich předlohy jsou jim hodně vzdálené. Podobných metaverzů vznikne ještě mnoho. Hry jsou zatím nedokonalé, chybí jim pozadí nebo jasné kontrasty, které by nějakým způsobem reflektovaly skutečná místa.

Pozitivní může být česká stopa na vzniku, ačkoliv zbytek týmu už Češi nejsou.

Webové stránky jsou poměrně nepřehledné, whitelist je wikipedia. To, co by whitelistem být mělo je jen přiblížení ekonomiky, kterou najdeme také na jejich wikipedii.

Projekt také apeluje na poměrně dobré vybavení hráče, z herních videí je ale vidět, že se svět seká – má problémy. Komunita projektu není nijak velká a bohužel má klesající tendence.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář