Přihlásit se
Přidej se k nám
« World of Cryptoids Bit Hotel »

Nifty Island

Publikováno: 19.8.2022

Metaverse tvořený z unikátních ostrovů jednotlivých uživatelů.

Základní informace

Nifty Island je otevřená platforma sociálních her a virtuální svět, vyvíjený společností Nyft Studios. Jedná se o Play-2-Earn a Free-2-Play hru, která se snaží naplnit sen o skutečně otevřeném metaverzu, vlastněném hráči.

Každý uživatel bude uvítán svým vlastním ostrovem a zcela zdarma upravovatelnou postavou. Bude jen na něm, co si na ostrově postaví. Hráči mohou budovat struktury, hrát a vytvářet hry, importovat svou NFT sbírku, nakupovat nová 3D NFT na herním marketplace, získávat nové předměty pro svůj ostrov plněním úkolů a stýkat se s ostatními hráči prostřednictvím hlasového a textového chatu.

Hra je postavena na blockchainech Ethereum a Solana. 

Ve skutečnosti je to svět, který se točí kolem tokenu $ISLAND. Token se používá pro obchodování se zbožím a službami a fungovat by měl na síti Ethereum.

Nifty Island je vyvíjen pomocí Unity 3D. Cílem je také poskytovat podporu VR (virtuální reality) pro Windows, Mac a Linux.

Road Map

 • Uvedeny jsou NFT palmy, pistole, totemy a meče.
 • v únoru 2022 došlo k uvedení Alpha verze hry pouze pro držitele palem.
 • Oficiální uvedení hry mělo proběhnout začátkem března 2022, avšak stále neproběhlo.
 • V plánu je postupné vylepšování hry a propojení s virtuální realitou.
 • Postupem času by měly vzniknout plnohodnotné Play-2-Earn prvky.

O hře

Každý ostrov bude velký 100 m² a bude náhodně vygenerován. Pevninu si každý uživatel může přizpůsobit podle sebe.

Uživatel si může na ostrově vystavit všechna svá NFT, umění atd.

K usnadnění transakcí v metaverzu bude sloužit Nifty marketplace, kde si uživatelé také budou moci zvětšovat rozlohu ostrova za token $ISLAND.

Cílem je, aby postupem času vznikl samostatný metaverse, vytvořený uživateli. Hráči budou hrát hry, které vytvořili jiní, a získávat či utrácet herní tokeny.

NFT

S Nifty Island se pojí určité množství exkluzivních předmětů. Některé z těchto relikvií byly uděleny zakládajícím členům komunity Nifty Island. Další získali hráči řadou výzev. Některé byly od té doby získány jinými prostředky a dále předány novým držitelům. Ať už byly získány jakkoli, držitelé těchto předmětů budou navždy bráni jako Legendy Nifty Island.

 • Legendární palmy

Šest úrovní legendárních palem bylo uděleno těm, kteří byli součástí vzniku Nifty Island. Říká se, že tyto starověké relikvie propůjčují držiteli jedinečné síly v metaverzu, i mimo něj. Momentálně už palmy nelze získat jinak než nákupem na OpenSea.
Hráči mohou vlastnit palmy železné, bronzové, stříbrné, zlaté, neonové či ultra palmy. Každý druh palmy má svá specifika a obohacuje hru.

Posvátné exkluzivní předměty – zbraně a relikvie

 • Pistole

10 000 legendárních pistolí vytvořil mistr na vzdáleném ostrově v metaverzu, z nichž deset uctíval jako relikvie. Každá pistole je jedinečná a obsahuje obrázek, video a 3D model. Tyto pistole byly distribuovány některým ze zakládajících členů komunity Nifty Island.

Legendární pistole patří mezi vůbec první sbírky zbraní, připravené pro hru v metaverzu. Jak se bude rozrůstat počet her postavených na Nifty Island, pistole budou hrát v mnoha z nich důležitou roli. Jsou doplňkem a životně důležitým nástrojem pro hráče při soubojích v metaverzu.

Opět se již nedají obstarat jinak než na OpensSea. Mělo by však být možné ve hře získat jiné, obyčejnější pistole.

 • Totemy

Totemy byly předány DAOs, protokolům, projektům NFT a herním komunitám, které byly dostatečně odvážné, aby pomohly formovat tento nový herní svět na jeho počátku.

 • Čepele

  Posvátná zbraň, vykovaná z ultra palmy. Každá ultra čepel je dodávána s lístkem čepele, který lze vypálit na „skutečnou“ čepel, použitelnou ve světě metaverza.

  Dostalo je několik vybraných držitelů palem, kteří se zavázali bránit Nifty Island a bojovat o něj.

Tokenomika

Tokenem hry bude $ISLAND. Zřejmě se bude jednat o herní měnu i užitný token. Hráči ho využijí na:

 1. herní transakce
 2. nákup a prodej ostrovů
 3. obchod s dalšími NFT

Partneři

 • Arrington XRP Capital, Hashed, Distributed Global, Alameda Research, The Solana Foundation.

Tým

Charles Smith
– spoluzakladatel, obchodní analytik

Zack Pantely
– spoluzakladatel, technický vedoucí projektu

Madrone

– pokročilá podpora Discordu, admin

JoeEvil, McSwag, Oliver

– obecná podpora, moderátoři

Názor analytika

„Velmi zajímavý projekt. Jedná se o sdílené metaverzum, které by mělo být kompletně vytvořeno jeho uživateli. Skvělé je, že každý, kdo se do metaverza připojí, dostane ostrov a postavu zcela zdarma. Uživatelům také bude umožněno na svém ostrově vystavovat své NFT sbírky, což je velmi zajímavé.

Zatím je k dispozici malé množství oficiálních informací, takže nevím, jak to bude v tomto metaverzu přesně probíhat a co všechno uživatelé budou moci zažívat bez potřeby finančních prostředků.

I když v analýze zmiňuji token $ISLAND, vše je zatím na bázi spekulací. Token ještě není ani oficiálně pojmenován a je dost pravděpodobné, že se nakonec nebude jmenovat $ISLAND, jelikož token s tímto názvem již existuje.

Určitě doporučuji toto metaverzum všem, koho toto odvětví zajímá. Je to perfektní příležitost, jak začít, jelikož si každý může vygenerovat ostrov zcela zdarma, a bude jen na něm, zda se později rozhodne do hry investovat.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář