Přihlásit se
Přidej se k nám
« World of Cryptoids Bit Hotel »

Nifty Island

Publikováno: 19.8.2022

Metaverse tvořený z unikátních ostrovů jednotlivých uživatelů.

Základní informace

Nifty Island je otevřená platforma sociálních her a virtuální svět, vyvíjený společností Nyft Studios. Jedná se o Play-2-Earn a Free-2-Play hru, která se snaží naplnit sen o skutečně otevřeném metaverzu, vlastněném hráči.

Každý uživatel bude uvítán svým vlastním ostrovem a zcela zdarma upravovatelnou postavou. Bude jen na něm, co si na ostrově postaví. Hráči mohou budovat struktury, hrát a vytvářet hry, importovat svou NFT sbírku, nakupovat nová 3D NFT na herním marketplace, získávat nové předměty pro svůj ostrov plněním úkolů a stýkat se s ostatními hráči prostřednictvím hlasového a textového chatu.

Hra je postavena na blockchainech Ethereum a Solana. 

Ve skutečnosti je to svět, který se točí kolem tokenu $ISLAND. Token se používá pro obchodování se zbožím a službami a fungovat by měl na síti Ethereum.

Nifty Island je vyvíjen pomocí Unity 3D. Cílem je také poskytovat podporu VR (virtuální reality) pro Windows, Mac a Linux.

Road Map

 • Uvedeny jsou NFT palmy, pistole, totemy a meče.
 • v únoru 2022 došlo k uvedení Alpha verze hry pouze pro držitele palem.
 • Oficiální uvedení hry mělo proběhnout začátkem března 2022, avšak stále neproběhlo.
 • V plánu je postupné vylepšování hry a propojení s virtuální realitou.
 • Postupem času by měly vzniknout plnohodnotné Play-2-Earn prvky.

O hře

Každý ostrov bude velký 100 m² a bude náhodně vygenerován. Pevninu si každý uživatel může přizpůsobit podle sebe.

Uživatel si může na ostrově vystavit všechna svá NFT, umění atd.

K usnadnění transakcí v metaverzu bude sloužit Nifty marketplace, kde si uživatelé také budou moci zvětšovat rozlohu ostrova za token $ISLAND.

Cílem je, aby postupem času vznikl samostatný metaverse, vytvořený uživateli. Hráči budou hrát hry, které vytvořili jiní, a získávat či utrácet herní tokeny.

NFT

S Nifty Island se pojí určité množství exkluzivních předmětů. Některé z těchto relikvií byly uděleny zakládajícím členům komunity Nifty Island. Další získali hráči řadou výzev. Některé byly od té doby získány jinými prostředky a dále předány novým držitelům. Ať už byly získány jakkoli, držitelé těchto předmětů budou navždy bráni jako Legendy Nifty Island.

 • Legendární palmy

Šest úrovní legendárních palem bylo uděleno těm, kteří byli součástí vzniku Nifty Island. Říká se, že tyto starověké relikvie propůjčují držiteli jedinečné síly v metaverzu, i mimo něj. Momentálně už palmy nelze získat jinak než nákupem na OpenSea.
Hráči mohou vlastnit palmy železné, bronzové, stříbrné, zlaté, neonové či ultra palmy. Každý druh palmy má svá specifika a obohacuje hru.

Posvátné exkluzivní předměty – zbraně a relikvie

 • Pistole

10 000 legendárních pistolí vytvořil mistr na vzdáleném ostrově v metaverzu, z nichž deset uctíval jako relikvie. Každá pistole je jedinečná a obsahuje obrázek, video a 3D model. Tyto pistole byly distribuovány některým ze zakládajících členů komunity Nifty Island.

Legendární pistole patří mezi vůbec první sbírky zbraní, připravené pro hru v metaverzu. Jak se bude rozrůstat počet her postavených na Nifty Island, pistole budou hrát v mnoha z nich důležitou roli. Jsou doplňkem a životně důležitým nástrojem pro hráče při soubojích v metaverzu.

Opět se již nedají obstarat jinak než na OpensSea. Mělo by však být možné ve hře získat jiné, obyčejnější pistole.

 • Totemy

Totemy byly předány DAOs, protokolům, projektům NFT a herním komunitám, které byly dostatečně odvážné, aby pomohly formovat tento nový herní svět na jeho počátku.

 • Čepele

  Posvátná zbraň, vykovaná z ultra palmy. Každá ultra čepel je dodávána s lístkem čepele, který lze vypálit na „skutečnou“ čepel, použitelnou ve světě metaverza.

  Dostalo je několik vybraných držitelů palem, kteří se zavázali bránit Nifty Island a bojovat o něj.

Tokenomika

Tokenem hry bude $ISLAND. Zřejmě se bude jednat o herní měnu i užitný token. Hráči ho využijí na:

 1. herní transakce
 2. nákup a prodej ostrovů
 3. obchod s dalšími NFT

Partneři

 • Arrington XRP Capital, Hashed, Distributed Global, Alameda Research, The Solana Foundation.

Tým

Charles Smith
– spoluzakladatel, obchodní analytik

Zack Pantely
– spoluzakladatel, technický vedoucí projektu

Madrone

– pokročilá podpora Discordu, admin

JoeEvil, McSwag, Oliver

– obecná podpora, moderátoři

Názor analytika

„Velmi zajímavý projekt. Jedná se o sdílené metaverzum, které by mělo být kompletně vytvořeno jeho uživateli. Skvělé je, že každý, kdo se do metaverza připojí, dostane ostrov a postavu zcela zdarma. Uživatelům také bude umožněno na svém ostrově vystavovat své NFT sbírky, což je velmi zajímavé.

Zatím je k dispozici malé množství oficiálních informací, takže nevím, jak to bude v tomto metaverzu přesně probíhat a co všechno uživatelé budou moci zažívat bez potřeby finančních prostředků.

I když v analýze zmiňuji token $ISLAND, vše je zatím na bázi spekulací. Token ještě není ani oficiálně pojmenován a je dost pravděpodobné, že se nakonec nebude jmenovat $ISLAND, jelikož token s tímto názvem již existuje.

Určitě doporučuji toto metaverzum všem, koho toto odvětví zajímá. Je to perfektní příležitost, jak začít, jelikož si každý může vygenerovat ostrov zcela zdarma, a bude jen na něm, zda se později rozhodne do hry investovat.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář