Přihlásit se
Přidej se k nám
« EVAVERSE The Nemesis »

Star Atlas

Publikováno: 29.8.2022

Star Atlas je AAA Play-2-Earn metaverse.

Oficiální trailer

Základní informace

Star Atlas bude Play-To-Earn AAA hra/metaverse, fungující na blockchainu Solana. Bude to multiplayer hra s otevřeným světem, dostupná pro PC a virtuální realitu.

Hráče čeká objevování a kolonizace vesmíru, budování vesmírných flotil a čelení nepřátelským hrozbám a řízení vesmírných stanic, planet či hvězdných soustav. 

Brzy vznikne i minihra, avšak datum jejího vydání ještě není znám.

Road Map

Road Map není rozdělena na kvartály, ale na fáze. Momentálně se nacházíme v 1. fázi.

 1. Fáze – cinematic trailer, 2. verze webu, trh a minihra.
 2. Fáze – první verze hry, galaktický marketplace.
 3. Fáze – další tiery (= úkoly) ve hře. 
 4. Fáze – 3D vyhledávač Star Atlas.
 5. Fáze – projekt ROSEGARDEN (herní mód).

O hře

Píše se rok 2620. V této vzdálené budoucnosti se objevily tři hlavní sektory:

 1. Území MUD, ovládané lidstvem.
 2. Region ONI, což je sdružení mimozemských ras. 
 3. Ustur, ovládaný vnímavými androidy. 

Tyto sektory jsou v neustálém boji o zdroje, území a politickou nadvládu. Vy, jakožto občan frakce Star Atlasu, budete mít možnost ovlivnit výsledek tohoto mezigalaktického konfliktu a zároveň získat odměny. 

Na začátku hry si vyberete jeden ze tří sektorů, čímž si i stanovíte své nepřátele. Ve hře budete moci prozkoumávat vesmír a vést vesmírné souboje nebo skupinové bitvy. Další výzvou je dobývání vesmírných stanic a planet, těžba asteroidů, řízení rafinérie, budování vesmírné stanice a lodí, ale také nových kolonií. I pro obchodníky je tu prostor. Mohou si vyzkoušet řízení korporací, zakládání obchodních cest mezi galaxiemi, transport vzácného zboží, provádění vědeckých výzkumů a spoustu dalších aktivit. 

Vývojáři chtějí, aby měl hráč volnost a svobodu ve své herní činnosti. Pro ty, co nechtějí ve hře válčit, budou části vesmíru rozdělené na bezpečné a nebezpečné, podobně jako tomu je u Phantom Galaxies. Navíc bude existovat i další prostředí, kde sice válčit můžete, ale nemůžete tím přijít o majetek. Jako velký plus v této hře vidím vzájemnou spolupráci a pomoc mezi hráči. Ta se projeví například při kolonizaci planety. Aby člověk vybudoval další hvězdnou loď, musí nejdříve vytvořit sídlo, začít těžit potřebné materiály, postavit dílnu a až pak vytvořit z potřebných materiálů loď. Tyto procesy nebudou snadné, proto si rasy budou navzájem pomáhat. Jako malý dodatek je patřičné zmínit, že si hráči budou moci ve hře půjčovat tokeny a NFT. Vlastnit budete moci skiny, materiály, jídlo, náboje, vesmírné lodě, vesmírné stanice, planety, nebo celé galaxie a mnoho dalších objektů. Zde je ukázka různých objektů ze hry.

Požadavky na hráče

Dle našeho odhadu by se průměrná doba hraní mohla pohybovat mezi 1-5 hodinami denně. Záleží, zda ve hře budete chtít jen zkontrolovat svůj majetek, nebo uspořádat ohromný mezigalaktický souboj. Investovat nebudete muset do ničeho, avšak hra bude hodně Pay-To-Win, takže si bez investice téměř nevyděláte. Proto doporučujeme investovat alespoň do lepší lodě. Zakoupit si ji budete moci na trhu. Platby probíhají v měnách USDC a ATLAS. Na USDC transakce budete potřebovat peněženku MetaMask a na ATLASové transakce peněženku Phantom. Nejlevnější objekt na trhu je v tuto chvíli vesmírná loď Pearce X4, která stojí jen 20 USD. Během hry budete následně investovat do dalších lodí, jídla, nábojů, zbraní, planet, galaxií a dalších užitečných a potřebných předmětů/objektů. Jelikož Star Atlas vypadá jako AAA hra s velmi kvalitním grafickým zpracováním, budete pro její hraní potřebovat lepší PC sestavu s kvalitní grafickou kartou. Pro ty, kteří mají notebook a nechtějí utrácet za nové PC, je možnost pořídit si VR brýle, které slibují i kvalitnější herní zážitek.

Tokenomika

Hra Star Atlas představila 2 kryptoměny. 

 1. ATLAS – Herní měna
 2. POLIS – DAO token

Obě kryptoměny jsou na blockchainu Solana a můžete je koupit na spoustě známých burz, mezi které patří například FTX, Gate.io a Kraken. V DAO se bude hlasovat například o stanovení procentuální daně z těžby a dalších důležitých rozhodnutí, která mohou změnit chod hry. Tokenomika vypadá dobře promyšlená, díky udržování hodnoty ATLAS tokenu. POLIS totiž můžete získat i stakováním tokenu ATLAS.

Ekonomika

Ve hře si můžete vydělat:

 1. Ziskem odměn v herní měně ATLAS za výše uvedené aktivity.
 2. Prodejem NFT.
 3. Půjčováním tokenů a NFT.

Prodávat budete moci lodě, materiály, vesmírné stanice, planety i galaxie. V podstatě vše, co bude ve hře nějakým předmětem. Odměňováni budete pomocí NFT, nebo herními měnami. Momentálně není stakování ještě spuštěno.

Partneři

Tým

Hlavní členové týmu:

Michael Wagner

 • Výkonný ředitel, CEO.

Danny Floyd

 • Vedoucí výroby, CPO.

Jacob Floyd

 • Technologický ředitel, CTO.

Pablo Quiroga

 • Ředitel procesů v organizaci, CRO.

Názor analytika

Star Atlas považuji za jeden z nejlepších herních projektů, se kterými jsem se setkal. Výborná grafika, kombinovaná se skvělými herními mechanikami, ve mně vzbuzuje pocit, jaký jsem snad ještě u analyzování herního projektu neměl. Za mě je to neskutečně povedený projekt a doufám, že oficiální verze hry vyjde co nejdříve.

Je škoda, že má hra tak málo propracovanou Road Map. U takového projektu by kvalitní Road Map měla být základ. Hra je hodně Pay-To-Win, což znamená, že může přijít nějaký bohatý člověk a ovlivnit chod hry, a to jak přes DAO, tak porážením velkých soupeřů a jejich galaxií. Problém vidím i v solanovém blockchainu. Projekt má velké cíle a téměř každý předmět bude NFT, tak nevím, zda bude stačit 50 000 transakcí za sekundu, které síť Solana nabízí. Jelikož na solanovém blockchainu momentálně vzniká mnoho projektů, jsem zvědavý, jak toto dopadne.

Hra je dostupná i pro VR. Virtuální realita skrze VR brýle však není pro všechny příjemná na žaludek. Obzvlášť ve hře, jako bude Star Atlas.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář