Přihlásit se
Přidej se k nám
« Star Atlas World of Cryptoids »

The Nemesis

Publikováno: 26.8.2022

Jednoduchý a zábavný herní metaverse, s velkým a stále rostoucím týmem.

Oficiální trailer

Základní informace

3D zážitky, příležitostné hry a technologie blockchain se spojují v inovativním metaverzu, které si již nyní můžete vyzkoušet. Svým grafickým zpracováním připomíná Decentraland. V metaverzu je stále hodně věcí k vývoji, ale už má celou řadu miniher, které si můžete zahrát. Stačí vám pouze registrovaný účet. Při hraní si ani nevšimnete, že je svět plný NFT a napojený na krypto. V The Nemesis se používá zejména herní měna COINS, se stabilní hodnotou 0.01 USD.

OBR-1-5

Road Map

2019

Q2 – začátek projektu.

2021

Q1 – Alfa verze.

Android, iOS a WebGL aplikace, spuštění prvního světa a základních funkcí, streaming eventů a první minihry (speed hunt a treasury hunt).

Q3 – NFT parťák.

Kolekce 8 000 NFT herních parťáků na blockchainu Polygon.

Q4 – NEMS token.

Whitepaper na téma Tokenomika a soukromý prodej tokenu, 20 míst vyhrazených pro VC a velké investory s minimem 200 tisíc USD.

2022

Q3Q4 – veřejný prodej NEMS tokenu.

Q4 – 1. prodej pozemků, zalistování NEMS tokenu na DEX i CEX burzy.

O hře

Gameplay

Po vstupu do metaverza si zvolíte svého avatara, a také svět, jenž chcete prozkoumat. S jednoduchým ovládáním pak začínáte prozkoumávat The Nemesis. Okolo vás chodí NPC, takže si nepřipadáte tak sami. Při mé návštěvě jsem bohužel na nikoho živého nenarazil. Pokud se rozhodnete The Nemesis navštívit, najdete zde jednoduché minihry, jako závody aut, sprint, parkour dráhu, lov pokladu nebo můžete zápasit se svým létajícím parťákem.

Malý pozemek pro každého

Každý hráč dostane svoji soukromou místnost – Lobby. Tuto místnost si přestavíte podle sebe. Funkce prozatím není k dispozici.

Minihry

S registrovaným účtem si můžete zahrát soutěžní hry a zápasit s ostatními hráči v žebříčku. Vítěz získá výhru ze soutěžního fondu. Použitím malého množství COINS se připojíte do hry, která může být vytvořena tvůrci nebo komunitou. Tvůrce hry tak může za výtvor a provoz získat podíl ze soutěžního fondu.

Avataři

Vaše herní reprezentace. Budete-li mít zájem pořídit si svého avatara, můžete si jednoho pořídit za 1-2 USD. Nejsou sice tak jedineční, ale dají se ještě doupravit.

Létající parťáci / Companions

Představme si je jako lepší tamagotchi. O parťáka se musíte starat a vychovávat ho. Denně ho tak budete muset krmit, hrát si s ním a udržovat ho v kondici. Parťák vám ve hře bude dělat víc než společnost. Budete s ním také moci zápasit proti parťákům ostatních hráčů, a tím bude získávat vyšší úrovně. Podívejte se na video s parťákem.

Karty

Existuje několik typů karet. Některé budete sbírat, vyhrávat a kupovat za účelem získaní NFT karet. Jiné budou zase sloužit jako kupóny, vstupenky na stream nebo jako památka a trofej. Ty nejběžnější karty budete používat na zvýšení úrovně parťáka nebo v karetních hrách. 1 000 nasbíraných karet stejného typu vám přinese limitovanou NFT edici.

Pozemky

Na pozemcích si budete moci vytvořit vlastní výtvor, nebo jej můžete zastavět 3D šablonou. Pozemky mají velikost 5×5 jednotek. Ne každá jednotka však může být použita k zastavění. V tom může být pořizování pozemků zrádné. Pozemky se vždy vyskytují na jedné z planet The Nemesis metaverza. Těch je zatím v plánu 10, podle sezón. V první sezóně bylo vytvořeno 11 520 pozemků v prostředí Karibiku. Další série budou s prostředím lávy, podvodního světa, lesa, hor apod.

Tvůrci

Jako i ostatní metaverza, The Nemesis motivuje tvůrce (uživatele) k rozšiřování herního světa. Můžete se zapojit do tvorby 3D modelů nebo herních mechanik. Více v části Monetizace.

Trh / Obchod s NFT

Jelikož se projekt vyvíjí na síti Polygon, je možné využít k obchodu s NFT OpenSea a Immutable-X.

Požadavky na hráče

Pro hraní budete potřebovat základní orientaci v anglickém jazyce, Android nebo iOS v případě mobilních zařízení a Chrome nebo Firefox prohlížeč v případě hry na počítači nebo MacBooku.

Minimální požadavky:

MacBook z konce roku 2010 nebo novější.

CPU: i3 (2. Gen nebo vyšší) nebo ekvivalent AMD.

RAM: 4 GB, doporučeno 8 GB.

Grafika: NVIDIA GT 730 nebo lepší (ekvivalent AMD).

Prohlížeč s povolenou podporou WebGL 2.0 a souborů cookies.

Internet s min. rychlostí stahování 10 Mbps.

V případě komplikací s připojením navštivte tuto stránku.

Tokenomika

The Nemesis bude vydávat token NEMS (ERC-20) na Polygonu. Bude sloužit hlavně jako platidlo na NFT marketplace a prostředek směny za herní měnu COINS. Dále slouží jako odměna pro hráče, tvůrce, umělce, a držitele pozemků.

 

Použití COINS

 1. Přizpůsobování avatarů (skiny a doplňky).
 2. Nákup vybavení a vylepšení.
 3. Přístup do omezených míst v metaverzu.
 4. Nákup vstupenek na akce.
 5. Vstupné do turnajů.
 6. Pro tvůrce k nákupu 3D modelů k jejich práci.
 7. Pro tvůrce k nákupu ostatních věcí, potřebných k úpravě hratelnosti.
 8. Dary, např. streamerům.
 9. Příspěvky platformě na charitu nebo na podporu vývoje konkrétních her.
 10. Nákup The Nemesis značkového zboží.
 11. Platidlo do napojeného e-commerce.

Získávání COINS

 1. Výhry v soutěžích.
 2. Konkrétní akce jako like, sdílení a referraly.
 3. Nákup přes PayPal nebo přes aplikaci skrze iOS nebo Android, avšak nákupem za NEMS získáte dvakrát větší množství COINS než běžným nákupem.

Stakování

Bude možné později.

Ekonomika

K vydělávání se nabízí soutěžní fond v minihrách, kde o cenu zápasíte s ostatními hráči. Další možností je stát se tvůrcem, ti mají poplatky z prodeje na platformě rozděleny 90/10. Tvůrce tak získá drtivou většinu prodejní hodnoty za svoji práci. V případě tvorby vlastních her bude mít více možností, jak si nastavit monetizaci. Nabízí se prodej herních předmětů, zvyšování statistik, předplatné nebo dokonce vstupní poplatky do samotné hry. Tvůrci mohou využít i stipendium pro tvůrce.

 

KYC

Bez KYC lze směňovat COINS za NEMS pouze v hodnotě od 250 do 1 000 EUR na uživatele za měsíc.

Partneři a investoři

Partneři

GamerHash, Purple Penguin, a Monty Lab.

Investoři

The Nemesis hledá od roku 2021 investory s nabídkou soukromého prodeje NEMS tokenů. Vyhradil 20 míst pro VC a velké investory s min. vstupným 200 ooo USD.

 • Poseidon Group investoval neznámou částku v Q2 2022.
 • Marco Milone investoval 120 000 USD 1. ledna 2019.
 • Embed Capital investoval 45 000 USD 1. ledna 2019.
 • Massimo Reynaud investoval 285 000 USD 1. srpna 2019.
 • Jacopo Canclini investoval 285 000 USD do tokenů i pozemků 1. srpna 2019.

Tým

Vývojářské studio Undo Studios v r. 2022 rozšiřuje své řady z 36 na 60+ lidí. Více informací o členech týmu najdete v anglickém whitepaperu.

Názor analytika

„Tým mi připadá dobrý. Rozšiřování jejich řad o další členy s cílem 60+ lidí je přesně to, co chcete u vznikajících projektů vidět.

Stav metaverza je bohužel ještě hodně na začátku. Některé jednoduché věci nebo hry mohou vypadat dobře, ale všechno ostatní se teprve tvoří.

Jako ostatní metaverza, i tento je zaměřený spíše na konzumaci obsahu, tudíž si zde vydělají hlavně tvůrci. Grafika se má ještě kam posouvat, ale jsem přesvědčený, že v této fázi vývoje jde spíše o tvorbu konceptu a základní vrstvy, aby se mohli zapojit externí tvůrci.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář