Přihlásit se
Přidej se k nám
« Farm me Sidus Heroes »

Victoria VR

Publikováno: 27.3.2022

Victoria VR vytváří metaverse, kde lidé budou moci společně hrát hry, nakupovat, objevovat svět nebo například studovat na univerzitě, na které studují v reálném světě.

Ukázka z Victoria VR

Základní informace

Autoři Victoria VR vytváří metaverse, kde lidé budou moci společně hrát hry, nakupovat, objevovat svět nebo například studovat na univerzitě, na které studují v reálném světě. Například když si zde univerzita zřídí budovu, tak tam studenti budou moci „docházet“ na přednášky, namísto toho, aby byli přítomni na přednášce fyzicky. Vize Victoria VR je vytvořit takové místo, kde lidé budou moci být tím, kým doopravdy chtějí být, a budou si zde moci plnit své sny. Tvůrci na webových stránkách uvádí, že představivost lidí je o mnoho větší, než svět, ve kterém žijeme. Lidé jsou limitováni zákony fyziky, omezeným výkonem lidského těla, legislativou a časem. Victoria VR nemá být ničím takovým limitována. Chcete létat jako pták nebo skákat 10 metrů vysoko? Chcete navštívit Měsíc? Zde se vám splní vaše sny.

Cílem projektu je naplnit ty nejbláznivější nápady, nejhlubší přání a touhy svých uživatelů.

Tým stojící za Victoria VR věří, že VR brzy nahradí televizi, kina, změní klasické vzdělávání, komunikaci a zábavu. Uživatelé nebudou muset trávit hodinu cesty do a z práce, nebudou muset létat přes kontinenty, aby viděli své blízké nebo se sešli na pracovním meetingu. Ve virtuální realitě se nás nedotknou problémy jako např. lockdown, a proto vývojáři věří tomu, že lidé v tomto prostředí opět naleznou svoji svobodu.

Základní principy

Díky 3D technologii v Unreal Engine může tým vytvářet realistický svět, který pomůže lidem prožívat své zážitky takovým způsobem, jako v reálném světě.

Zároveň tato technologie umožňuje, aby se metaverse neustále vyvíjel, což bude vítaná změna oproti projektům, které si vytvoří neměnnou mapu.

Zajímavostí na Victoria VR je, že lze snadno integrovat virtuální světy jiných projektů a tím se může rozšířit základna uživatelů.

zdroj: https://www.victoriavr.com/the-metaverse/

Road Map

Můžeme si všimnout, že road map je stále ve 4Q roku 2021, ale to se dá pochopit vzhledem k tomu, že se nyní doprodávají poslední pozemky, jejichž prodej byl naplánován na toto období. Projekt tedy nenabírá žádná zásadní zpoždění.

zdroj: https://www.victoriavr.com/

Do 5 let od vzniku má tým za cíl, aby byl projekt veřejně známým a plný uživatelů. Známé společnosti by zde taktéž měly mít své pobočky a sídla.

Do 10 let od vzniku má být Victoria VR plně udržitelnou ekonomikou a metaverzem, kde lidé stráví více času, než ve světě skutečném.

Tokenomika

Tokenomika projektu je dobře zpracovaná a do detailů vysvětlená v dokumentech. Projekt lineárně uvolňuje své tokeny.

Co by mohlo zaujmout každého, kdo se na tokenomiku podívá, je 50 % rozpočtu určených odměnám pro uživatele. Je to svým způsobem kontroverzní množství, ale je také třeba si uvědomit, že pro projekt takového formátu a rozsahu je nutné, aby přilákal dostatek uživatelů.

Zvláštní se zdá být také uvolňování tokenů pro tým a časový rozdíl uvolňování tokenů ze stakování. Týmu se začnou uvolňovat tokeny od 2. 12. 2022 každý měsíc po dobu 3 let. To znamená, že tým může rozprodat veškeré své tokeny 4 roky od zalistování tokenu na burzu, zatímco investoři, kteří uzamkli své tokeny ve stakování na 10 let (pro zisk nejvyšších odměn), je nemůžou vybrat dříve. Tým ve svém Road Map věří, že projekt se plně vyvine do 10 let od svého vzniku, ale své tokeny na tak dlouhou dobu uzamknuté nemá.

Pokud tedy v tomto světle porovnáme časové údaje, je na místě zapochybovat, zda  vůbec tým v projekt dlouhodobou důvěru a zda ho nemá v plánu opustit. To je ale ten nejčernější scénář, který je možné v tuto chvíli načrtnout, a stále platí, že to budou nakonec lidé, kteří mají tento projekt utvářet skrze svou aktivitu v metaverzu, a jejich vytvořená díla.

zdroj: https://blog.victoriavr.com/blog/unveiling-tokenomics/

Zde je podrobněji rozepsána alokace tokenů, se znázorněním přísunu kapitálu z prodeje VR pozemků a VR předmětů. Můžeme si zde povšimnout, že má být více prostředků z odměn rozdáno uživatelům, než investorům, kteří stakují své tokeny i na 10 let.

zdroj: https://victoriavr.com/wp-content/uploads/2021/12/Victoria-VR-Whitepaper.pdf

VR token

Victoria VR token (VR)

Aktuální cena ke dni 14.3.2022 – 0.1307 USD

CoinMarketCap
Zalistován 2.12.2021 a předprodejní cena byla 0.0055 USD

Maximální množství je 16.8 miliardy, kde k 15. 1. 2022 jsou v oběhu pouze 4 % z celkové zásoby, tedy 710.4 milionů tokenů. Ve stejný den zalistování dosáhl svého ATH na ceně 0.711 USD. VR lze držet na MetaMask nebo Trust Wallet, což jsou softwarové peněženky. Token lze zakoupit na burze BitMart, Uniswap a KuCoin, kde se také obchoduje většina celkového objemu, a proto v rámci likvidity bude určitě lepší si odtud token pořídit.

Využití VR tokenů je poměrně rozsáhlé. Uživatelé si za něj mohou pořídit VR pozemky, suroviny, NFT, herní předměty, oblečení, vstupenky, kurzy (lekce), dokumenty, umění, reklamu, cestování, platit/vybírat nájemné a další. Poté se tokeny dají stakovat a tím se následně podílet na DAO.

Tokeny lze i vydělávat plněním úkolů, objevováním světa nebo v soutěžích. Airdropy do P2E nelze zahrnout, ale bude to také vítané, pokud člověk bude náhodně vybrán.

Staking

Ti, kteří stakují své VR tokeny, budou získávat své odměny každý měsíc na výplatní den, který je každý poslední den v měsíci. Výše odměn závisí na dynamickém APR a na počtu dní, po které jste ochotni vaše tokeny stakovat. Kalkulačku stakování naleznete ZDE.

Tokeny nelze vybírat před koncem lhůty uzamčení. Kromě VR Land Tickets popsaných v „Pozemky“ získávají účastníci také Mystery Airdrops Tickets, kde je stejný princip jako s VR Land Tickets, jen tito šťastlivci získají odměny v různých podobách.

Kontrakty stakování byly auditovány a nebyly nalezeny žádné chyby nebo výstrahy. Zde je link na provedený audit.

Pozemky

Na pozemcích můžete vytvářet cokoliv budete chtít. Školy, galerie, billboardy nebo svůj dům, popřípadě můžete pozemek pronajmout.

Pozemky jsou již skoro vyprodány a zájemci mají jednu z posledních šancí na nákup. Kromě posledního prodeje je ještě možné, že nějaké pozemky budou rozdány ve formě soutěží. V tuto chvíli se dá pozemek koupit za předpokladu, že se zájemce dostane na whitelist. Na whitelist se můžou zájemci dostat několika způsoby. Vlastnit 1 VR Land Ticket, který je roven 61 888 VR Shares, které jsou vypočítávány ve stakování. Zájemci můžou uzamknout tokeny například na 1 rok, kde k tomu budou potřebovat 6 888 VR tokenů (+-3 737 USD) nebo 816 VR tokenů na 10 let (+-442.7 USD). Tento VR Land Ticket pak slouží v podstatě jako tombola, kde se vybraní výherci dostanou na whitelist a budou si moci pozemek koupit.

Takto na whitelist se lidé můžou dostat do 2. února 2022 do 07:00 UTC, pozemky se budou nakupovat 5. února 2022 a budou distribuovány 7. února 2022. Počet pozemků ke koupi bude teprve oznámen.
– Projekt v tomto ohledu nabírá zpoždění a je stále možné pozemky získat skrze výše popsaný postup přes whitelist.

Další možností je skrze Orion Farming, kde musíte splnit podmínky stakování u této strany, abyste se dostali k prodeji pozemků. Celkem se zde bude prodávat 2 000 pozemků.
– Již nedostupné.

Pozemky se dělí na 2 druhy:

  • Malé a levné, kde se budou hlavně těžit suroviny. Malé pozemky mají stát 500-2 000 USD, kde na stránkách projektu uvádí, že si tyto prostředky lidé sami vydělají ve hře.
  • Městské pozemky v centru a poblíž. Městské pozemky se prodávají skrze aukci a velmi záleží na jejich dispozicích. Můžou stát až 20 000 USD.

Celkem je 168 000 pozemků rozdělených do 4 kategorií, kde Tier 1 je nejlepší pozemek a Tier 4 nejhorší. V prodeji, o kterém se píše výše, se prodává 20 % celkové zásoby pozemků.

zdroj: https://www.victoriavr.com/vr-lands/

DAO

Projekt Victoria VR má být spuštěn v druhém kvartálu 2022 včetně funkční DAO. Ve whitepaperu ani webových stránkách se nepíše nic o DAO charakteristikách. Na DAO se můžou podílet ti, kteří stakují své VR tokeny.

Příklady, jakým způsobem bude DAO ovlivňovat projekt, jsou:

  • Vývoj VR pozemků
  • Marketplace poplatky
  • Alokace VR tokenů
  • Přidávání a odebírání nových doplňků

Avataři alias Metahuman

Vývojáři využívají technologii od Unreal Engine také pro vytváření herních avatarů. Avataři budou velmi realističtí, nejen po grafické stránce, jak se můžete sami přesvědčit z obrázku níže, ale i budou ovládat animace, které dají vašemu avatarovi emoce.

Ve Victoria VR můžete být kýmkoliv. Při vytváření avatara Vám nástroj nabídne miliardy kombinací s těmi nejdetailnějšími možnostmi na trhu a tak si budete moci svého avatara upravit k obrazu svému.   

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1tjkSpoa7V8&t=36s

Konkurence

Ačkoliv malinko nepřesné porovnání, také z důvodu stáří této statistiky, má projekt na svých stránkách rozepsanou funkčnost jak svého díla, tak výtvory ostatních developerů. Kromě známých titulů z krypto světa, zde najdeme i Star Atlas nebo Illuvium nebo velmi populární mainstreamový titul World of Warcraft.

Proč malinko nepřesné? Například u titulu Illuvium si můžeme všimnout toho, že si nemůžete upravovat své avatary, což již neplatí od vzniku Illuvatars. 

zdroj: https://www.victoriavr.com/

Partneři

Projekt má uzavřená velmi silná partnerství, kde se k níže uvedeným
připojila 13. 1. 2022 i společnost DELL. Toto partnerství pomůže projektu urychlit
vývoj bez toho, aniž by museli vývojáři oslabit bezpečnost.

zdroj: https://victoriavr.com/wp-content/uploads/2021/12/Victoria-VR-Whitepaper.pdf

Tým

Tým se skládá z 18 lidí. Můžeme mezi nimi najít i studenty z ČZU nebo jiných univerzit. Převážně jde o Čechy, Rusy a Ukrajince/ky. Celý tým je zveřejněn, až na anonym Filipa Van Neumana, který zastupuje roli Senior CGI Supervizor.

zdroj: https://www.victoriavr.com/our-team/

Můžete si všimnout, že na představení týmu mají na sobě všichni Victoria VR brýle a není jim vidět do obličeje, ale jakmile přes ně přejedete kurzorem, tak se jejich obličej odhalí – tak jako můžete vidět u Adama Béma.

Názor analytika

“ České projekty máme rádi a rozhodně jim fandíme. Victoria VR přichází s originálními nápady. Například technologie, která umožňuje, aby se metaverse neustále rozšiřoval, měnil a vyvíjel. Mapa ve Victoria VR se může měnit v průběhu času – například Vaše oblíbené nákupní centrum (výzdoba na svátky, roční období atd. – všechny takové scénáře připadají v úvahu). Takové prostředí může přilákat spoustu podniků, umělců, koučů, vzdělávacích institucí, koncertů, marketingových agentur atp. Tokenomiku má projekt dobře zpracovanou. Inflační charakter tokenu se vyrovnává s možnostmi výdělku ze stakování. Pokud stakujete delší dobu, váš výdělek by měl být vyšší než předdefinovaná inflace tokenu.

Co se týče množství tokenů alokovaných do reward poolu (50%), bylo by možná lepší, kdyby dali o pár procent méně na odměny pro uživatele a tyto prostředky věnovali na marketing, který má nyní pouhých 2.61 % rozpočtu, ale toto je velmi subjektivní téma a každý se na něj může dívat jinak. Někdo může říct, že vysoké odměny a motivační podněty pro uživatele udělají reklamu projektu samy o sobě, ale někdo uvítá větší reklamní kampaň namísto toho, aby se rozdalo takové množství peněz.

Projekt je velmi zajímavý a rádi budeme dále sledovat, co si pro nás tvůrci připraví. „

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář