Přihlásit se
Přidej se k nám
« Cryowar Ultimate Battle Arena »

9Lives Arena

Publikováno: 8.5.2022

Free-2-Play PVP gladiátorské zápasy ve stylu Age of Conan. Hra by měla být hlavně o bojovém umění a žádné Pay-2-Win mechanice.

9 lives Hodnocení
Celkové hodnocení

9Lives Arena Teaser

Základní informace

9Lives Arena je kompetitivní online RPG hra, ve které se hráči utkávají systémem jeden proti jednomu. Ve hře je 24 hodin denně k dispozici společník Ooogy.

Jedná se o Free-2-Play hru s možností koupit blueprints na Enjin peněženku.

Road Map

Road Map neexistuje, k dispozici máme pouze informaci z Discordu od autora s přezdívkou Dread Lord: „Víme, že připravujeme skvělou hru a naše uzavřená alfa verze nám to dokázala. Dáme si záležet na tom, abychom vše správně nastavili, poskytli hráčům jedinečný zážitek a vytvořili stabilní zázemí. Naším cílem je dosáhnout otevřené alfa verze do poloviny roku 2022, beta verze do roku 2023 a vydání hry ke konci roku 2023.“ 

O hře

9Lives Arena je kompetitivní online RPG, 1v1,PvP, s trvalou smrtí(**), sběrem surovin a výrobou předmětů. Hra je koncipována pro milovníky počítačových her. Hra je Free-2-Play a její autoři jsou odpůrci stylu Pay-2-Win. Zakoupené předměty tak hráčům neposkytují žádné herní výhody.

** Pokud ve hře umřete, vytváříte novou postavu a začínáte od začátku. Vaše stará postava se změní v sochu a bude přesunuta do Vaší „síně slávy.“

9 lives aréna obrázek ze hry

Hra nemá žádný cíl, pouze si užít hraní, které autoři projektu tak milují a vyzdvihují. Hlavní snahou je nezemřít, abyste nemuseli začínat od znovu, a stát se co nejsilnějším.

V rámci hry také můžete narazit na společníka Ooogyho (lze ho i koupit), který by měl fungovat také v mobilní aplikaci. Ta je ve vývoji a její datum spuštění není známo.  Ooogy by měl ve hře zvládat dělat věci, jež vás při hraní nebudou bavit, a to i když budete offline. Dále si ve hře můžete užít velké množství zbraní a bohatou výbavu pro hráče.

Požadavky na hráče

Hráč může hře věnovat přesně tolik času, kolik sám uzná za vhodné, protože ve hře nelze vydělat peníze. To je možné pouze pomocí blueprints, které si musí zakoupit.

Blueprints zakoupíte pouze na stránkách projektu po připojení Enjin peněženky. Jelikož jsou limitované, mohou mít za pár let vyšší hodnotu.

Kromě potenciálního růstu na hodnotě díky omezenému množství však neposkytnou žádnou herní výhodu, a proto jsou koncipovány spíše pro nadšence.

Ekonomika

Jedinou možnost výdělku ve hře představují již zmíněné blueprints. Podobně jako u jiných projektů představují blueprints herní prvek, který se vzhledově liší od ostatních, je omezený a vzácný. Blueprints lze např. získat na brnění, štíty, zbraně, helmy a jednoruční meče.

Blueprints se dají koupit na stránkách projektu. Díky svému omezenému množství budou mít blueprints s postupem času vyšší hodnotu. Hráč např. přestane mít po několika letech o hru zájem a díky tomu, že prodá blueprints s vyšší hodnotou, se mu vrátí čas investovaný do hry v podobě peněz.

Tokenomika

Vývojáři začali pracovat na integraci tokenů, které se budou týkat Blueprints a Ooogies. Toto rozhodnutí bylo učiněno po uzavření partnerství s CENGN.

Tým

Ralph Laemmche – Generální ředitel/Producent
– Extrémně soutěživý jako hráč i jako herní vývojář. Žije online fantasy PvP hrami už 20 let. Ralph je herní designér a producent 9Lives Arena a veterán herního průmyslu od roku 1990. Spolu se Cindy Gomez je také zakladatelem společnosti Touchhour.

Cindy Gomez – Prezidentka
– Cindy Gomez se poprvé proslavila svým hlasem v Prince of Persia: The Sands of Time. Je páteří Touch hour, stará se o administrativu, ale je také velmi kreativní a zodpovědná za skládání herní hudby. Stará se také o PR projektu.

DarryChen – Vedoucí umělec
– Darry je nesmírně talentovaný a všestranný, pracuje na všech grafických oblastech hry. Jeho smysl pro detail, co se týká 3D modelování, je dechberoucí. Stejně jako zbytek týmu je velmi soutěživý. Darry přešel do Touchhour z EA.

Další členové týmu: Seanachi Clappison Dillon, Marcos Weiss, Jennifer Chamberlain

Názor analytika

Pro fanoušky her, kterým nevadí, že hra není výdělečná a vydělat lze pouze pomocí blueprints, se hra nejeví špatně. Tým za projektem je dobrý.

Každopádně hra nespadá do našeho schématu P2E, herní komunita je hodně malá a nijak výrazně se nerozrůstá. Oficiální verze hry navíc vyjde poměrně za dlouho. Projekt zároveň pomalu přichází o členy na discordu a nejeví známky dalšího vývoje.

V projektu ani není možné investovat do tokenu – hra žádný nemá, ani neplánuje mít.

Samotná investice do hry se tedy nejspíše nevyplatí a my ji proto nedoporučujeme.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář