Přihlásit se
Přidej se k nám
« Fight Of The Ages Decimated »

Aradena

Publikováno: 29.6.2022

Aradena: Battlegrounds je poutavá tahová strategická hra, která využívá šestiúhelníkové herní pole, kde hráči sestavují svoji armádu a bojují proti ostatním hráčům.

Teaser

Základní informace

Aradena: Battlegrounds je tahová hra, s cílem porazit soupeře v bitvě snížením zdraví jeho „velícího válečníka“ (hráče) na nulu pomocí strategického rozmístění jednotek, taktizováním a využití herních mechanik. Vše se odehrává v rámci prohlížeče, který poskytuje snadný přístup k funkcím webu 3.0 a integraci blockchainu. Armáda je nezbytnou součástí hry. Na začátku hráči obdrží základní jednotky, aby si mohli sestavit první armádu. Armádu je možné upravovat přidáváním nových jednotek, které jste získali nebo zakoupili, což přináší různorodost. Hráči však musí do armády zahrnout NFT, které bude působit jako jejich velící válečník. Poté na základě výkonu v bitvě obdrží hráči truhly s různými odměnami, včetně tokenů a sběratelských NFT předmětů, jež lze směnit nebo použít v bitvě.

Road Map

Road mapa z června 2022

Q3 2021
Vytvoření komunity.
Mintování Genesis válečníků.
Q4 2021
Publikace whitepaperu.
Aradena: vydání komiksu Uprising.
Raný vývoj Battlegrounds.
Q1 2022
Zpřístupnění Taverny.
Systém odměn stakingu – Off chain.
Publikace whitepaperu V2.
Spuštění Aradena Wiki.
Vytvoření 3D Mapy.
Q2 2022
Staking.
Token AG – IDO na Seedify.
Zpřístupnění úkolů – On chain.
Přidání Banky.
Battlegrounds prototyp.
Q3 2022
Marketplace.
Battlegrounds alpha test.
Knihovna.
Systém vylepšování předmětů.
Q4 2022
Battlegrounds beta test.
Spuštění hry Aradena: Battlegrounds.
Guildy.
Turnaje a e-sportové akce.
2023
Aktualizace Battlegrounds.
Náhodné rozdělení pozemků držitelům Genesis válečníků.

O hře

Všechna střetnutí začínají krokem přípravy. Bitvu začíná aktivní hráč a prochází skrz jednotlivé fáze tahu: mobilizace, útok, podpora. Jakmile aktivní hráč dokončí poslední fázi tahu, předá roli aktivního hráče svému soupeři, který zahájí svůj tah. Všechny hodnocené bitvy mají stanovený časový limit pro tah. V různých herních režimech budou zavedeny odlišné intervaly tahů. Některé jednotky mají výhodu vůči jiným, například kopiníkům se bude dobře dařit proti jezdcům. Umístění jednotek tak, aby soupeře vyprovokovaly k útoku, nebo přesun, zajišťující, aby slabší jednotky soupeře byly v dosahu úderu, je nejlepší způsob, jak maximalizovat efektivitu jednotky. Zda jednotka má nebo nemá výhled na cíl závisí na terénu a jejím natočení. Když jednotky vidí protivníka, zvýší se jejich bojové schopnosti, zatímco jednotky, které svého protivníka nevidí, nemají žádnou výhodu a jsou o to zranitelnější.

Požadavky na hráče

Hra není nijak graficky náročná, veškerá akce se bude odehrávat v prohlížeči. Postačí průměrný počítač s lepším připojením na internet.

Abyste měli přístup k herním funkcím, jako je plnění úkolů a získávání dovedností, bude nyní nutné NFT válečníka stakovat na Etherové síti. Dají se zakoupit na OpenSea. VálečníciVálečnice.

Tokenomika

Ve hře bude fungovat model duální tokenomiky. Aradenean Gold (AG) je hlavním tokenem a Aradenean Silver (AS) je tokenem, který získáme jako odměnu ve hře. Oba tokeny budou potřeba během různých akcí ve hře. Držení tokenu AG umožní hráčům efektivněji vydělávat AS, protože token AG bude nabízet výhody prostřednictvím stakingu a dalších funkcí. To podporuje držení tokenů AG a přispívá k růstu jeho ceny. Jak AG tak AS i herní NFT budou zahrnuty v herním lootu, kde se budou objevovat v náhodném množství.

Aradenean Gold (AG)
Jedná se o governance token. Bude spuštěn formou IDO na launchpadu Seedify, kde bude též k dispozici ke koupi. Omezená zásoba (1 000 000 000 jednotek) se bude postupně uvolňovat do oběhu.

Činnosti, vyžadující platbu v AG:

 • Nábor nových bojovníků.
 • Poplatky za účast na turnajích.
 • Vytvoření guildy.
 • Nákup NFT na marketplace.
 • Kosmetická vylepšení hry.

Aradenean Silver (AS)
Jedná se o hlavní token, který se používá při aktivitách ve hře a získává jako odměna. Bude mít neomezenou zásobu a hráčům bude udělován prostřednictvím truhel s kořistí. K udržení stability tokenu se bude jeho část spalovat.

Činnosti, vyžadující AS:

 • Nábor nových bojovníků.
 • Výcvik bojovníků.
 • Vytvoření guildy.
 • Pozvání hráčů do guildy.
 • Vstup do guildy.
 • Žoldnéřská provize.
 • Poplatek za vstup do turnajů.
 • Nákupy v obchodě.
 • 15% poplatek za výběr.

Ekonomika

Ve hře se bude nacházet marketplace, kde budou hráči moci koupit nebo prodat své NFT. Díky integraci přímo ve hře se sníží poplatky a zvýší se zisk prodejců. Ze všech prodejů na marketplace bude účtován transakční poplatek, který zajistí udržitelný ekosystém modelu Play-2-Earn.

Podrobné informace o možném výdělku naleznete zde.

Partneři

Tým

Projekt Aradena začínal jako skupina tří kamarádů, kteří věřili, že blockchainové hry mohou být mnohem větší, než doposud. Momentálně se tým skládá z více než 35 členů a stále přibírají další nadšence a profesionály ve svém oboru.

Názor analytika

„Podle mě je to nenáročná webová strategická hra, za níž stojí poměrně silný a aktivní tým. Medieval styl, kterým se tato hra ubírá, je kvalitně zpracovaný. Jak graficky, tak hudebně, a to i přes to, že je to pouze „webovka“. Jinak to vypadá na klasické PvP. Trochu si to představuji jako Hearthstone, jen s novými a jedinečnými prvky, jako je třeba terén, který má v Aradena: Battlegrounds své využití. Co však může od hry odradit je nutnost zakoupit si NFT. Investice se pohybuje okolo 90 USD, což není tak hrozné, neboť hráč může investované dolary získat zpět hraním.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář