Přihlásit se
Přidej se k nám
« TOWERSMASH JunGo »

Axie Infinity

Publikováno: 18.9.2022

Axie Infinity, též známá jako pionýr “Play-2-Earn” her, dokázala jako první úspěšně zakomponovat technologie blockchainu a NFT do své herní mechaniky.

Oficiální trailer

Základní informace

Axie Infinity představuje karetní hru s tahovým způsobem boje. Byla vytvořena firmou Sky Mavisna na podsíti Etherea zvané Ronin. Podporuje všechny platformy od Windows přes Android až po iOS. Nová verze hry, Axie Origin, je momentálně v alpha verzi, dostupná jen pro zařízení s Windows. Hráč má možnost zakoupit si Axíky ve formě NFT na online marketu a využít je na generování zisku ve formě herního tokenu.

Road Map

 • 2022: Komunitní alpha pro Axie Land.
 • 2022: Spuštění $AXS ekosystému.
  • Governance.
  • Play-2-Earn (vydělávat hraním).
  • Mainstreamové zpřístupnění Axie Infinity na iOS/Android.
 • 2022: Axie Land.
 • 2022: Lunacia SDK alpha.

Nakonec je cílem vytvořit jednotnou aplikaci, kterou mohou hráči používat k interakcím v celém světě Axie Infinity.

 • Sociální sítě.
 • Marketplace.
 • Postup Axíků (zvyšovaní úrovní, systém zásluh).
 • Chov Axíků.
 • PvP žebříček a turnaje.
 • PvE dobrodružství.
 • Hratelnost Axie land.
  • Hráči mohou rozšiřovat svá království, sbírat suroviny a útočit na jiné hráče.
 • Lunacia SDK – umožňuje vývojářům a tvůrcům vytvářet hry s využitím stávajících prostředků Axie Infinity a zakomponovat je do Axie Land.

O hře

Hráč si potřebuje obstarat minimálně trojčlenný tým Axíků. Boje probíhají ve dvou herních módech, proti různým obyvatelům světa Lunacia či proti jiným hráčům. Axíci jsou rozděleni do různých tříd, jež spolu interagují.

Sestavení týmu je proto velmi důležité.

Schopnosti Axíků jsou reprezentované kartami s různými atributy. Nejdůležitější je míra poškození, množství štítu a text karty, který určuje její speciální vlastnost.

Výběr karet určuje také část těla, jež může Axík používat. Jednotlivé třídy pak mohou využít části těla, určené pro jinou kategorii, výměnou za benefity čistokrevného Axíka. Čistokrevní Axíci mají pro svou třídu specifické výhody (například rostlinný Axík s rostlinnými částmi těla má vyšší počet životů a ptačí Axík s ptačími částmi těla má vyšší rychlost).

Hráč dostane na začátku každé hry tři body energie a šest náhodných karet. V dalších kolech dostává vždy dva body energie a tři náhodné karty, rozdělené mezi žijící Axíky. Každé kolo oba účastníci použijí svoje karty a po jeho ukončení se vyhodnotí schopnosti Axíků. 

Pořadí v boji určuje jejich rychlost. Hráč si může energii převést do dalšího kola. Maximálně může našetřit 10 bodů. Konec hry nastává ve chvíli, kdy jeden z protivníků zničí protihráčovy Axíky, a zároveň udrží alespoň jednoho svého Axíka naživu.

Požadavky na hráče

Hráč si založí Ronin peněženku a zakoupí si Axíky.

Jak začít hrát: Vytvořit profil a stáhnout hru.

Tokenomika

Axie Infinity má aktuálně dva tokeny přímo integrované ve hře jako odměny, a to SLP (Smooth Love Potion) a AXS (Axie Infinity Shard). V rámci Ronin sítě je tu i RON (Ronin token), který nelze ve hře získat.

SLP token:

Tento token je určený zejména pro rozmnožování Axíků. Použitím určitého množství SLP lze vytvořit nového Axíka. Je možné s ním obchodovat na téměř všech centralizovaných i decentralizovaných burzách. V rámci Ronin sítě lze token také využít na likvidní farmy – vytvořit liquidity pair s WETH (wrapped ether) a výsledné SLP tokeny (liquidity pair) uzamknout pro zisk RON. SLP nemá maximální zásobu tokenů v oběhu. Jejich množství se reguluje přes mechanismus spalování. Všechny SLP tokeny použité na rozmnožování Axíků se spalují. Aby se předešlo hyperinflaci tokenu, každý hráč je limitovaný denním množstvím energie. Tato skutečnost určuje, za kolik zápasů může účastník získat odměnu. Odvíjí se od množství držených Axíků. Rozdělení je následovné:

 • 3 – 9 Axíků = 20 bodů energie,
 • 10 – 19 Axíků = 40 bodů energie,
 • 20+ Axíků = 60 bodů energie.

Každý zápas arény stojí hráče 1 energii. Hráč může hrát i po vyčerpání energie, ale už nezíská odměnu v podobě SLP tokenu.

AXS token:       
Jedná se o governance token pro ekosystém Axie Infinity. Hráči ho mohou získat přímo ve hře, pokud se umístí na předních příčkách žebříčku v aktuální sezóně. Zároveň je dostupný na téměř všech centralizovaných i decentralizovaných burzách. AXS má maximální množství tokenů v oběhu 270 000 000. V rámci Ronin sítě má investor možnost stakovat samostatně (zisk AXS). Také je tu opět možnost likvidní farmy. Staking AXS funguje i mimo Ronin síť, a to konkrétně na burze Binance. Hlavní rozdíl je v tom, že Binance vyžaduje různé doby uzamknutí tokenu. Čím vyšší je doba uzamknutí, tím vyšší zisk Binance poskytuje. V různých dobách uzamknutí je i maximální limit AXS, jež je možné uzamknout do stakingu. Na Ronin síti je zisk konstantní a žádná doba uzamknutí se nevyžaduje. Tokeny ze stakingu se dají vybrat kdykoliv každých 24 hodin.

V dalších rozšířeních a vylepšeních hry je plánovaná implementace nových možností zisku či regulace AXS.

Ronin token:
Není přímo navázán na hru, ale využívá se na poplatky v rámci Ronin sítě. Je též hlavní formou odměny v likvidity farmách AXS ekosystému.

Ekonomika

Axie je typ hry, která odměňuje hráče za čas a úsilí, jež věnují hře a rozvoji herního ekosystému.

Herní aktiva jsou 100% podílem hráčů.

Vývojáři se zaměřují na růst ekonomiky ve hře a ekonomiky hráčů.

Nazývají to jako „národ se skutečnou ekonomikou“.

Vytěžit skutečný finanční zisk ze hry je možné díky tokenizaci herních zdrojů a předmětů. To znamená, že je lze prodávat komukoliv a kdekoliv na otevřených peer-2-peer trzích.

Velká část zisků pramení ze zakoupených pozemků.

Partneři

Tým

Trung Thanh Nguyen: Ředitel společnosti Sky Mavis. LinkedIn: Trung Nguyen – Co-Founder and CEO – Axie Infinity | LinkedIn

Aleksander Leonard Larsen: Provozní ředitel. LinkedIn: Aleksander Leonard Larsen – Co-Founder and Chief Operating Officer – Sky Mavis | LinkedIn

Tu Doan: Výtvarný ředitel a herní designér. LinkedIn: Tu Doan – Vietnam | Professional Profile | LinkedIn

Andy Ho: Technický ředitel. GitHub: hosyvietanh (Andy Ho) · GitHub

Jeffrey Zirlin: Vedoucí pracovník pro rozvoj. LinkedIn: Jeffrey Zirlin – Co-Founder & Growth Lead – Sky Mavis | LinkedIn

Názor analytika

„Axie je pro veřejnost již velmi známá hra. S některými prvky jsme se již v minulosti setkali. Postavičky ve hře připomínají Pokémony. Herní pozemky jsme si mohli v roce 2020 pořídit za pár desítek dolarů, v roce 2021 jsme je mohli prodat za tisíce či miliony dolarů. Hra získala na popularitě hlavně díky hráčům na Filipínách, jež v ní hledali možnost přivýdělku v době pandemie. V poslední době zájem o Axie upadá, i přestože se vývojáři stále snaží přicházet s novými aktivitami. S přibývající konkurencí to však mají velmi těžké. Jejich práce však potvrzuje, že na vývoji projektu Axie pracuje silný tým, který má za sebou již několik úspěchů.“

Lucky

Lucky

Publikováno: 18.9.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář