Přihlásit se
Přidej se k nám
« Monsta Infinite Mars Fellows »

BlockTrucks

Publikováno: 15.7.2022

BlockTrucks se snaží co nejreálněji přiblížit řízení závodního trucku. Závoďte, vylepšujte svůj vůz, vyhrávejte a vydělávejte.

Oficiální trailer

Základní informace

Tento projekt, fungující na blockchainu Enjin, má za úkol co nejreálněji přiblížit řízení. Většina závodních her má totiž příliš jednoduché ovládání nebo je potřeba vlastnit herní volant. Ve hře se závodí na různých površích jen za pomocí klávesnice, aby měla hra co největší hráčskou základnu.

Hru můžeme hrát v konceptu Free-2-Play. Pokud si zakoupíme herní balíčky na marketplace projektu, získáme tím různé výhody. Obě cesty vedou k Play-2-Earn zábavě.

Road Map

Q3 2018 – Q4 2021

 • Vývoj mechanismu závodní hry.
 • Opravy chyb a vylepšení.
 • Nové uživatelské rozhraní.
 • Zahájení vývoje serveru pro multiplayer a přípravu závodů.
 • Dokončení přesunu herního prostředí na Microsoft Azure Playfab.

Q1 2022

 • Předprodej NFT stadionů a trucků prvním členům komunity.
 • Vývoj serveru pro multiplayer a přípravu závodů.

Q2 2022

 • Propojení s Enjin/Efinity SDK.
 • Podpora ovládání pro mobilní zařízení.
 • Další optimalizace pro mobilní zařízení.
 • Kompletní vývoj serveru pro multiplayer a přípravu závodů.

Q3 2022

 • Uzavření beta testu pro první členy komunity.
 • Spuštění hry.

Q4 2022

 • Týdenní turnaje.
 • Závodní týmy.
 • Nové třídy vozidel.

O hře

Jedná se o hru závodního typu, s cílem co nejlépe napodobit závody v různých terénech. Člověku by měla stačit pouze klávesnice a nemělo by být zapotřebí žádné další zařízení. Zároveň by ovládání nemělo být jednoduché, což podle autora u závodních her bývá.

Herních režimů by mělo být hned několik. Začínáte s truckem bez jakýchkoliv vylepšení. Časem ho budete vylepšovat, bude rychlejší a lépe ovladatelný.

Ranky

Ve hře získáváte ranky. Každý rank má 3 stupně (například Bronzový rank I., II., III.). V Bronzovém ranku začínají všichni nově příchozí. Systém je postavený tak, že čím silnějšího soupeře porazíte, tím více získáte XP bodů. Pokud porazíte soupeře slabšího, než jste vy, získáte XP o poznání méně.

Na Bronzovém ranku můžete závodit pouze na písečném povrchu. Čím vyššího ranku poté dosáhnete, tím více závodišť a povrchů se vám odemkne.

Nejvyšší pozice, které můžete ve hře dosáhnout, je Grand Champion rank. Ten jako jediný nemá 3 stupně, ale pouze jeden.

Turnaje

Každý týden, obvykle o víkendu, budou probíhat turnaje. Budou se konat ve třech různých časových pásmech: 20:00 východního času (Amerika), 20:00 UTC (Velká Británie) a 20:00 australského času (Sydney). V turnajích se soutěží o:

Velké odměny v $TRUCKS pro nejlepší hráče.

Kosmetické prvky na trucku.

Vstupenky na exkluzivnější turnaje.

Kredity na herní marketplace.

Vstupenky se dají koupit za $TRUCKS nebo je můžete objevit v bednách po skončení závodů.

Balíčky výhod

Balíčky výhod si můžeme zakoupit již nyní na stránkách hry. Momentálně jsou stále k dispozici „Founder´s balíčky“ pro první podporovatele projektu. Například běžný balíček byl zlevněn z 50 na 9,99 USD.

Jeho zakoupením získáte tyto výhody: přístup do beta verze hry, klasickou barvu auta, klasickou sadu pneumatik, běžné polepy, základní nitro boost, banner s nápisem Founders – zakladatel, trvalý bonus výdělku 0,5 % ze všech závodů, jednu vstupenku do slosování o stadion a jednu vstupenku na slosování herních trucků.

K dispozici jsou dále epické, vzácné a legendární „Founder´s balíčky“. Jejich cena se pohybuje od 150 do 250 USD. Dále je možné zakoupit si vlastní stadion za necelých 2 500 USD.

Vylepšování trucku

Své závodní auto si můžete vylepšit mnoha způsoby. Jsou tu kosmetické prvky jako například polepy na truck, barva, sada pneumatik a nitro boost. Každý z těchto prvků má svou třídu: základní, vzácnou, epickou nebo legendární.

Čím větší vzácnost vozu máte, tím více XP a $TRUCKS můžete získat z každého závodu.

Trucku dále vylepšujete motor pro získání maximální možné rychlosti, výfuk pro co nejvyšší zrychlení, pneumatiky pro lepší manévrovatelnost a přilnavost k terénu, odpružení pro co nejlepší stabilitu vozu při přejíždění různých nástrah stadionů a nitro pro jeho delší využití.

Každá kategorie vylepšení má 3 úrovně. Jednotlivá úroveň má celkem 40 možných vylepšení. Pro postup do vyšší úrovně vylepšení je potřeba splnit všech 40 předchozích.

Karty vylepšení získáváte během závodu a pro jedno vylepšení jsou potřeba 4 karty dané úrovně.

Požadavky na hráče

Hra neklade žádné speciální požadavky na hráče. Hra by měla být možná hrát jak na počítači, tak na telefonu. Pravděpodobně nepůjde o prohlížečovou hru, takže je potřeba počítat s instalací aplikace.

Do hry můžete vstoupit zcela bezplatně, a také jí tak hrát bez žádného omezení. Pokud si zakoupíte některý z balíčků, získáte pouze určité výhody.

Časové možnosti si musí rozvrhnout každý sám. Pokud je ale vaším záměrem ve hře vydělat, měli byste v ní trávit co nejvíce času a odehrát co nejvíce závodů. 

Tokenomika

Hlavní token: $TRUCKS

Celková zásoba: 1 000 000 000

Síť: Binance Smart Chain

Kde koupit: Prozatím nezalistován na žádné burze.

Rozložení tokenu:

Ekonomika

Během závodu bude možné sbírat kartičky, které obsahují herní vylepšení. Pokud je nebudeme potřebovat, můžeme je prodávat na herním marketplace za token $TRUCKS.

Vlastníci stadionů dostávají $TRUCKS jako poplatek ze všech závodů, které se na jejich stadionu konaly. Také dostávají podíl z příjmů z reklam vyobrazených na tabulích, které budou patřit partnerům projektu.

$TRUCKS je také možné získat ze závodů. Stačí vyhrávat dvoutýdenní či časově omezené výzvy a umístit se v herním žebříčku.

Během závodu lze také najít vzácné NFT, které je poté možné prodat na jakémkoliv herním tržišti i mimo hru.

Nalézt lze také vstupenky do turnaje, které jsou NFT a lze je tedy prodat.

Tým

Jediným známým členem týmu je zakladatel projektu Greg Quinn. Jihoafričan žijící na Novém Zélandu má více než 20 let praxe s vývojem her a software, stojí za 14 herními tituly a strávil více než 15 tisíc hodin v herním enginu Unity.

Názor analytika

„Hra je v samém začátku a prozatím netáhne žádnou velkou pozornost. Komunita čítá přibližně 1000 členů, discord není nijak aktivní a na první pohled nepřináší hra nic nového.

Graficky ani konceptem hra nijak výrazně nevyniká, bude tedy muset vsadit všechno na svůj herní mechanismus, který se snaží vyvinout.

Hra může být zajímavá pro milovníky závodních her. My jsme si hru vyzkoušeli a je znát, že zatím je hra na úplném začátku. Na druhou stranu jsou zde viditelné zkušenosti hlavního vývojáře z herního průmyslu. Pokud vás toto téma zajímá, podívejte se na zakladatelské balíčky, které hra nabízí a sami si můžete vyzkoušet, zda vás hra osloví, či nikoliv.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář