Přihlásit se
Přidej se k nám
« Gods Unchained Arcus »

Calo App

Publikováno: 27.8.2022

Nasaďte si NFT sneakery a běžte vydělávat pohybem s Calo.

Základní informace

Calo je aplikace pro zdraví a životní styl s prvky GameFi a SocialFi. Vše funguje na BSC síti. Stačí si zakoupit NFT tenisky a vyrazit na cestu. Každodenní aktivitou můžete získat odměnu v podobě tokenů.

Road Map

Q2 2022

Peněženka v aplikaci.

Marketplace

Systém NFT tenisek (sneakerů).

Single mód Beta.

Shoebox minting.

Oficiální uvedení.

Gacha

Stone upgrade.

NFT kolaborace.

Q3 2022

Vylepšení marketplace.

Tournament mód.

Systém achievementů.

Q4 2022

Systém misí.

Multi-chain

Systém pronájmu.

Q1 2023

Team mód.

AR single mód.

Customizace.

O hře

Hlavní funkce hry je jednoduchá. Hráči běhají nebo chodí, a tím si vydělávají tokeny. Před začátkem musí zvolit jeden ze svých NFT sneakerů (tenisek) a zmáčknout tlačítko start. Poté se v horní části obrazovky objeví tlačítka Chůze a Běh.

 

Každý hráč bude mít svoji maximální kapacitu Staminy, která se pálí během nebo chůzí. Za spálení jedné Staminy získá hráč FIT tokeny. Maximální kapacita Staminy u hráčů se bude lišit počtem vlastněných NFT sneakerů a jejich kvalitou. Jedna Stamina se rovná pěti minutám chůze či běhu a každých 6 hodin se 25 % hráčovy Staminy dobije zpět.

 

Každá NFT teniska se liší tím, na jakou rychlost je uzpůsobena a kolik FIT tokenů vydělá za jednu Staminu. Například Walker je uzpůsobený na rychlost 1–6 km/h a za jednu spálenou Staminu hráči získají 4 FIT tokeny. Sneakery mají také systém úrovní. Když sneaker dosáhne určité úrovně, může hráč odemknout sloty, kam poté může vložit tzv. “Stony” k vylepšení atributu sneakeru. Tyto atributy jsou: výkon, štěstí, rychlost a zotavení.

 

Aby hra předešla podvádění, je do ní zakomponovaný Floating mód. Do něj se hra automaticky přepne v případě, že je slabý GPS signál nebo se hráč hýbe podezřele, např. jede na kole nebo je zařízení připnuté na psa. Když je hra ve Floating módu, tak hráč spaluje Staminu, ale nezískává FIT token. Proto je také potřeba kontrolovat svůj GPS signál.

 

Hru bude možné hrát ve více dostupných módech. V Single módu běháte sami a máte šanci získat Gacha Box, což je krabička, která se náhodně přiděluje, když hráči chodí či běhají. Je naplněna Stony úrovně 1-3. Typy kvality Gacha Boxů odpovídají kvalitě sneakerů.

 

Hráči se mohou účastnit týdenních a měsíčních výzev v Challenge módu. Je třeba se zaregistrovat alespoň 24 hodin před začátkem. Při registraci musí uživatelé zaplatit poplatek. Poplatky jsou vráceny po dokončení výzvy, nebo jsou sdruženy jako kumulativní odměna pro uživatele v žebříčku.

 

Dále hra nabízí Team Challenge mód. Hráči se mohou přidat do klubu nebo skupiny. Po dosažení určité úrovně bodů mají právo stát se vůdcem a vytvářet vlastní kluby a skupinové výzvy. Týmy mohou mezi sebou soupeřit. Pořadí se vypočítává na základě počtu účastníků a celkového počtu kilometrů, nasbíraných za určitou dobu. Vítězný tým může kromě tokenů získat i omezený počet NFT sneakerů.

Požadavky na hráče

Hra bude dostupná na mobilních zařízeních s Android a iOS. Aby hráči mohli běhat s Calo, musí si koupit aspoň jeden NFT sneaker.

Tokenomika

CALO je governance token a v oběhu je 500 000 000 jednotek. Celkem 48 % CALO bude uživatelům poskytnuto prostřednictvím účasti na projektu Move-2-Earn a jeho řízení.

FIT tokeny nejsou nijak omezené a je možné je získat fyzickým pohybem, buď v módu Single, nebo v módu Challenge.

FIT tokeny budou spáleny v případě:

Mintování NFT sneakerů.

Opravy sneakerů.

Zvyšování úrovně sneakerů.

Vylepšení pomocí Stonů.

Odemykání sneakers slotů.

Ekonomika

Hráči mohou získat odměnu:

Obchodováním a pronajímání herních aktiv.

Plněním aktivit v Single, Challenge a Team Challenge módu.

Skrze mise (denní, týdenní, měsíční).

Partneři

Tým

Názor analytika

„Na první pohled mě projekt opravdu zaujal, protože mám rád procházky a je to něco neortodoxního, oproti ostatním hrám. Ještě předtím, než jsem se do analýzy pustil, mě můj milý kolega upozornil, že na podobných analýzách již pracoval a jeden projekt nebyl nic jiného, než kopie druhého. Bohužel, jak se ukázalo, Calo do kopie nemá daleko. Když jsem porovnával whitepaper Calo a StepN, byly to naprosto identické dokumenty, jenom pár slov bylo obměněných. Vypadá to, jako když od vás kamarád ve škole opíše domácí úkol a trošku ho poupraví, aby to nebylo poznat.

Na Calo discordu byl člověk, který údajně přešel od StepN na Calo a porovnával je jako IBM a Microsoft. Ten samý jedinec tvrdil, že celý trh jde dolů, jenom Calo zůstává v zelených číslech. Když jsem zkontroloval cenu jejich tokenů, viděl jsem, že to nebyla pravda, neboť celé týdny klesá. V tu dobu jsem přestal této osobě důvěřovat. Pravdou je, že se projekt může zlepšit a překonat StepN, nebo se pro něj stát něčím, co je dnes Pepsi pro Coca-Colu.

Ačkoli se mi koncept projektu velmi líbí, zaráží mě nutnost investovat do NFT sneakers, bez kterých aplikaci nemohu použít. Kdyby stačilo koupit si jenom 1 sneakers na všechny rychlosti, tak bych to přijmul, ale připadá mi, že čím jste aktivnější, tím více investujete. Zatím se budu při běhání držet svých Apple Watch, i když s nimi nic nevydělám.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář