Přihlásit se
Přidej se k nám
« Cryptia Titan Hunters »

CipherShooters

Publikováno: 2.10.2022

V dystopickém městě CipherCity proti sobě bojují rebelové a vládci o kontrolu nad městem. Síly pod velením ďábelské organizace obsadily poklidné město a vyčerpaly jeho zdroje. Občané mají strach a zastavit je může pouze oddíl rebelů.

Intro

Základní informace

CipherShooters je RPG hra založená na blockchainu, což znamená, že hráči budou moci hrát a vydělávat krypto aktiva. Příběh se odehrává v CipherCity a hráč jako velitel rebelů musí shromáždit odvážnou jednotku, aby zachránil občany města a vrátil do něj „dobré časy“.

Projekt vyvíjí Humble DAO, decentralizovaná organizace, která již provozovala několik dalších her.

Její vizí je vytvořit zábavnou a vzrušující hru na bázi jedné z prvních skutečně udržitelných „Play-And-Earn‟ ekonomik.

Road Map

Q1 – 2022

– Spuštění základní hry na síti Mainnet

– Craftingové systémy

– Žoldácké mise

– Nájezdy

Q2 – 2022

– Generativní NFT

– CipherCity

– Noví operátoři

– Operátoři k zapůjčení

Q3 – 2022

– Integrace s metaverzy

– Leaderboardy (žebříčky top hráčů)

– Příběhový režim

Q4 – 2022

– Bosové světa

– King of the Hill (Král kopce/hory)

– Hudební NFT

– Založení CipherShooters DAO

O hře

Hlavními cíli hráče je sestavit jednotku operátorů, nacházet silné zbraně nebo je vyrábět pomocí craftingu, spolupracovat s komunitou a taktizovat. Ve whitepaperu jsou zmíněny určité body, které definují hratelnost. Jsou to následující body:

Frakce

Každý operátor může patřit k 1 ze 4 různých frakcí. Každá frakce je zastoupena elementem, ke kterému má přirozenou spřízněnost. Elementy budou proti sobě navzájem mít specifické bonusy. Když je rekrutován nový operátor, má 25% šanci, že se dostane do jedné z frakcí.

Třídy

Každý operátor může patřit do 1 z 5 různých tříd. Každá třída má jedinečnou synergii s různými typy zbraní.

Výroba zbraní

Hráč by se měl ujistit, že frakce a typy zbraní odpovídají specializaci jeho operátorů.

Zbrojnice

Zbrojnice poskytuje hráči možnost získat jakoukoliv zbraň ve hře.

Dropy

Ve hře budete mít šanci narazit na zbraně méně šťastných rebelů, kteří neměli štěstí v boji.

Crafting

Hráč bude moci používat výrobní stanici k rozebírání zbraní na menší části.

Bitvy

O bitvě rozhodují dva sofistikované hody kostkou: jeden od vašeho operátora a jeden od nepřítele. Podmínka pro vítězství je jednoduchá:

Hod hráče > hod nepřítele

Hod hráče = ((Požkození výstřelem ± 10%) * Poměr zásahu části těla) * Počet výstřelů + Bonus třídy/frakce

Nájezdy

Nájezdy se konají příležitostně a trvají omezenou dobu nebo do poražení velkého nepřítele. Pokud budete součástí skupiny, která tyto nepřátele porazí, budete moci čerpat výhody z této velké bitvy.

Kontrola půdy a území 

CipherShooters představuje nový a dosud neprobádaný koncept NFT Land. Vlastnictví virtuálního pozemku umožní hráčům a frakcím získávat bonusy při boji v dané oblasti, speciální nabídky v obchodech a přístup k příjmům z poplatků vyprodukovaným na této půdě.

Žoldácké mise 

Hráči budou moci posílat své operátory na mise za vyhoštěnými žoldáky. Po několika dnech se váš operátor vrátí s odměnou v herní měně, dokonce třeba i s několika vzácnými předměty, pokud se lov vydaří.

Půjčování operátorů

Bude možné zapůjčit operátora Elite jiné osobě a nárokovat si část příjmů, které tento operátor vygeneruje. Podmínky půjčování bude možné upravit.

Požadavky na hráče

Aby hráč mohl začít, bude potřebovat Operátora (Avatara) a zbraň.

Ty je možné zakoupit za Cipher TAGs, které získáte prostřednictvím Quickswapu (doporučuje se 100 000 CTAG).

Tokenomika

Hra bude používat dvě měny, aby bylo možné uspokojit všechny potřeby herní tokenomiky. K řízení její dynamiky byly vybrány $CTAG a $CCORE.

 

Cipher TAG

Jedná se o token s proměnlivou zásobou (s počáteční ražbou 1 000 000 000 tokenů). $CTAG budou hlavní měnou pro většinu aktivit ve hře CipherShooters. Bude se za něj utrácet při většině činností, jako je ražba nových zbraní ve zbrojnici, výroba a demontáž zbraní a pomůcek, transakce na tržišti, účast na nájezdech, nákup pozemků a sázky proti hráčům (hráči proti hráčům).

 

Cipher CORE

Půjde o token s pevnou zásobou a počáteční ražbou 100 000 000 kusů. Jakmile bude počáteční zásoba vyražena, nebude již možné vydávat další $CCORE. Token Cipher CORE představuje veškerou ekonomiku CipherShooters.

Také poskytuje jedinečné využití ve hře v případech, jako je mintování operátora Elite nebo povýšení nováčka na úroveň Elite. Hráči mohou stakovat tokeny Cipher CORE a získat tak podíl z poplatku za tokeny Cipher TAG napříč celou ekonomikou hry.

Ekonomika

$CTAG lze ve hře získat v boji a obchodováním na tržišti. Čím silnější bude vaše družina, tím více Cipher TAGů budete moci získat za stejný časový úsek.

Tokeny Cipher CORE lze získat ve speciálních herních událostech, zakoupit na tržišti nebo stakováním v poolech likvidity CTAG/MATIC a CCORE/MATIC.

Partneři

Neexistují žádní partneři ani investoři, kteří by byli oficiálně uznáni. Nicméně Polygon je blockchain a podporuje projekt.

Tým

Jedinou zmínkou je, že Hugo, Kuldeep a Joel založili Humble DAO po mnoha úspěšných hackathonech. Podíleli se na několika předchozích projektech: Snapreal.life, Farmtopia, FundPool a nyní CipherShooters.

Názor analytika

„Na první pohled hra vypadá slibně, ale skutečná videa z hraní odhalují, že jde jen o velmi primitivní hru. Ciphershooters se nejeví jako skvělá volba, pokud jste hráč, který se snaží objevovat nové a lepší herní zážitky založené na blockchainu. Jak ukazuje dynamika hry, RPG karetní režim také není inovativní. Pokud se podíváme na tokenomiku, projekt má spoustu informací, kde je uživatelům dále vysvětleno, jak bude řízena, je opravdu dobře naplánována a whitepaper disponuje mnoha dalšími detaily, které nejsou v této analýze uvedeny. Šlo mi o stručné shrnutí a soustředil jsem se na samotnou hru.

Dále mi není jasné, kdo jsou členové týmu. Kromě jedné zmínky ve whitepaperu, o nich neexistuje mnoho informací.“

Leonardo Calderón

Leonardo Calderón

Publikováno: 2.10.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář