Přihlásit se
Přidej se k nám
« Krabots The Forge Arena »

Civitas

Publikováno: 22.10.2022

Vybudujte si z vašeho města ve spolupráci s ostatními obyvateli to nejlepší na světě. Obchodujte a soupeřte s jinými městy a vydělávejte u toho.

Oficiální trailer

Základní informace

Civitas je projekt na úplném začátku. Stojí za ním tvůrci ze studia Directive Games, založeném v roce 2014. Ti se prezentují jako veteráni herních studií, kteří pracovali na vývoji AAA her.

Mělo by se jednat o herní svět typu Play-2-Earn, kde budou lidé žít v jednotlivých městech, řešit politiku, získávat suroviny, vylepšovat vlastní pozemek a tím i statistiky a schopnost produkovat pasivní příjem. Pokud si nebudete chtít koupit pozemek, hra se pro vás může stát i Free-2-Play, nicméně nebudete se moci zapojit do rozhodování o chodu města.

Road Map

Q3 2022

  • Dodatečný mint postav.
  • Odhalení další využitelnosti.
  • Whitelisting začíná v srpnu.
  • Odhalení NFT pozemků.

Q4 2022

  • Mint první kolekce NFT pozemků.

Konec 2022 / začátek 2023

  • Odhalení Alpha gameplaye.
  • První trailer.
  • Pozvánky k Alpha testu.

O hře

Hra vypadá velice zajímavě. Jste obyvateli města plného dalších hráčů, kteří si zde koupili pozemek. Spolupracujete na dovedení svého město k dokonalosti. Čím lepší budou jednotlivé pozemky, tím lepší bude samotné město, protože mu bude umožněno stavět pokročilejší budovy.

V samotném středu města se bude nacházet „Věž vlivu“, do které mohou pouze obyvatelé daného města. Poskytuje jim důležité informace týkající se fungování města, dostupných úkolů, stavu globální diplomacie, míry výnosů, městského obchodu a dalších důležitých informací pro pokrok a růst. Naleznete v ní také městské tržiště a mapu celého světa.

Ve hře chodíte a získáváte pro své město zdroje a vyrábíte předměty. Hraním miniher pak získáváte tokeny CITY.

Požadavky na hráče

Hra bude k dispozici pro telefony i počítač. Dále by ráda směřovala do rozšířené a virtuální reality.

Tokenomika

CITI je token ERC20, který funguje na blockchainu Ethereum. Slouží jako herní měna a zároveň jako nástroj pro správu DAO a pro další funkce ve hře.
Prostřednictvím misí, obchodu, průzkumu využívajícího rozšířenou realitu a sběru pasivních zdrojů mohou hráči získávat herní odměny v tokenech CITI a NFT.
Hráči, kteří vlastní pozemky, pak mohou stakovat tokeny CITI a získávat tak výhody. Každé město je navíc dílčí DAO a má svou vlastní sázkovou oblast. O odměnách za sázky z městské pokladny rozhoduje rada města a jeho obyvatelé.

Datum a místo jeho zalistování, možnosti prodeje ani další informace zatím nejsou k dispozici. 

Ekonomika

metaverzu budete pravděpodobně moci vydělávat rozšiřováním a vylepšováním vašeho pozemku a účastnit se miniher, za které se získává token CITI. Městská věž by měla nabízet hráčům jednotlivé úkoly, jež je potřeba ve městě vykonat, což by také nemělo zůstat bez odměny.

Obchodovatelná budou i NFT projektu. Tím jsou myšleny předměty vyrobené v metaverzu, ale pochopitelně i vaše postava a pozemek mají určitou cenu.

Partneři

Na obrázku chybí poradci projektu, mezi něž patří například Santiago R. Santos, Stani ze společnosti Aave a bratři Kieran a Kain Warwickovi. Kieran je spoluzakladatelem projektu Illuvium.

Tým

Studio má rozmístěné po světě tři kanceláře – v Reykjavíku, Šanghaji a Los Angeles a podle toho také skládá tým.

Vedoucím projektu a ředitelem studia je Kent Byers. Hlavní tým naleznete ve whitepaperu projektu.

Názor analytika

„Projekt je v naprostém začátku a vidíme tak pouze vizi tvůrců. Nerad bych podcenil herní studio, ale nepřipadá mi silné. Z toho, co o sobě tvrdí, by však mělo být zkušené a kryptosvět je nadšencům otevřený.

Velice se mi líbí partneři projektu. Hlavně mám na mysli herní guildy a poradce projektu, které jsem v analýze zmínil. Ti patří mezi skutečné experty na tomto trhu a hry, které podporují, fungují.

Civitas je také v úplném začátku. První dohledatelné zprávy na Discordu jsou z konce března. Investorům se tak otevírá možnost nastoupit do prozatím stojícího vlaku, než se rozjede a stane se populárním. Předpokládám, že první hráči by se mohli snadněji stát vládci tohoto nového světa.

Pro každý projekt je jednou z nejtěžších chvil zaujmout hráče, soustředit se na vývoj a dostat svou vizi do virtuálního světa. Rozjezd v podání tvůrců Civitas shledávám pomalejší. Nicméně zdržení se dá pochopit vzhledem k současné situaci na trhu. Pokud ho tým smysluplně využije k vývoji hry, plně to podporuji.

Osobně se mi myšlenka Civitas opravdu líbí. Budovat město, spolupracovat s ostatními hráči a nějakým způsobem i soupeřit s dalšími městy se zdá být zábavné, strategické a rozmanité. Nemám strach, že by hra přestala po pár dnech hráče bavit. Jaká bude nakonec realita ukáže čas.“

Jan Záhora

Jan Záhora

Publikováno: 22.10.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář