Přihlásit se
Přidej se k nám
« InPoker Mines Conquest »

Cornucopias "The Island"

Publikováno: 29.9.2022

Cornucopias "The Island" je rozsáhlá hra typu Play-2-Earn, Build-2-Earn a Learn-2-Earn založená na blockchainu Cardano, kde mohou hráči jako odměnu vlastnit pozemky, nemovitosti a další aktiva založená na NFT.

Oficiální trailer

Základní informace

Ve hře Cornucopias „The Island“ se hráč dostane do několika tematických zón (až dvanácti), jako je např. zóna nazvaná „Wild⋆West“ (Divoký západ), „Farm Life“ (Život na farmě), „Age of the Samurai“ (Doba samurajů) a dalších, kde si lidé všech věkových kategorií mohou v bezpečném virtuálním prostředí zahrát řadu miniher, prozkoumávat jej, budovat svůj svět, vytvářet herní předměty a ponořit se do ekosystému Play-2-Earn, s jehož pomocí si mohou vydělat skutečnou hodnotu v podobě tokenů $COPI.

Cornucopias „The Island“ kombinuje hraní her s obchodováním v reálném světě a dává tradičním i e-commerce společnostem příležitost prodávat a propagovat své značky, zboží a služby reálného světa i obtížně dosažitelnému publiku, ke kterému dosud neměly přístup. Hra je k dispozici celosvětově všem a bude postavena na herním enginu Unreal 5, který je kompatibilní s PC, mobilními telefony, herními konzolemi a chytrými televizory, a bude poháněna, řízena a bude se neustále vyvíjet díky rostoucímu počtu komunit včetně vývojářů blockchainu, vývojářů her postavených na Unreal Engine, Voxelu, 3D umělců a modelářů a obecně herních nadšenců.

Road Map

Q1 2021
Vývoj projektu a plánování.
Q2 2021
Cardano Blockchain Connector.
Q3 2021
Vytvoření webových stránek.
Založení účtů YouTube, Discord, Twitter.
Q4 2021
$COPI token na síti Binance BNB Smart Chain.
Založen TikTok a Instagram.

Q1 2022
Zahájení NFT prodeje herních dopravních prostředků Sprinter a Gti Javelin.
$COPI token na síti Cardano.
Spuštění NFT marketplace.
Uvedení mobilní hry pro zařízení Android (interní pre-alfa).
Q2 2022
NFT zdarma –  prostředek Bubblejett Sprinter OG edice.
Založení COPIWiki – Cornucopias Wikipedia.
NFT prodej pozemků – v tematických zónách.
Představení mobilní hry pro Android/Apple (beta verze).
Uvedení PC hry UE4/5 metaverse.
Q3 2022
Stake-and-Earn – zahájení NFT stakingu.
Zahájení vzniku guild a členství.
NFT prodej řemeslných nástrojů a samotných Home Bubbles.
Q4 2022
Update mobilních her pro Apple a Android (zcela veřejné).
Na webových stránkách výběr map pozemků v tematických zónách.

O hře

Ve hře Cornucopias „The Island“ si mohou hráči vytvořit hlavní postavu dle svých představ. Navrhnout oblečení, ale i rysy obličeje nebo tvar postavy. Oblečení a doplňky lze přizpůsobit postavě a dále je možné je v rámci hry kupovat nebo prodávat jako NFT v komunitě hráčů. V průběhu hry je možné nakupovat pozemky a vytvářet nová aktiva. Kreativnější hráči si mohou navrhnout vlastní předměty, jako jsou konferenční stolky, postele a další vybavení domácnosti, které pak mohou zobrazit v „ostrovního nákresu“, který si pak mohou zakoupit ostatní hráči, nashromáždit potřebný materiál a ve hře z něj pak craftingem vyrobit zcela nový NFT předmět. Po vytvoření si tvůrce může s předměty hrát ve svém virtuálním příbytku (Home Bubble) nebo je prodat ostatním hráčům. Některé předměty budou velkou pomocí při plnění úkolů. Na ostrově budou k dispozici také zvířata a tvorové s různými vlastnostmi a schopnostmi, na kterých se mohou postavy pohybovat po ostrově. V centru ostrova je městská zóna (The City), kde mohou hráči nakupovat v NFT obchodech.

Nejmenší územní jednotkou ostrova jsou pozemky, které si mohou hráči kupovat. Hráč může pozemek po koupi zastavět různými typy objektů: obytnými (dům, byt, mrakodrap, stan), obchodními (podnik, banka, obchod), průmyslovými (zpracování dřeva, vody, kovu), zemědělskými, rekreačními.

Home Bubble

Domovská bublina, středobod, který je pro každého jednotlivce jedinečný a v němž lze ukládat herní majetek a NFT. Všichni hráči získají vlastní bublinu zdarma, která bude zahrnovat pozemek se dvěma stromy a houpací sítí. Cílem hry je tento prostor rozšiřovat a rozvíjet.

Startovací ostrov

Startovací ostrov je výuková zóna pro hru na PC. Hráčům budou pomáhat NPC, aby se naučili základní herní mechanismy včetně craftingu a úkolů v pestrém prostředí tropického ostrova.

Tématické zóny

Tematické zóny jsou obrovské, technologicky vyspělé vznášející se kopule, které zahrnují rozsáhlé krajiny. Každá zóna má jedinečné vlastnosti, styl a příběh. Hráči je mohou prozkoumávat, stýkat se zde, objevovat úkoly a hledat dobrodružství.

Zóny budou rozděleny do okrsků, v nichž je NFT půda rozparcelována a hráči ji mohou vlastnit. Tyto pozemky jsou k dispozici v pěti velikostech, přičemž s každou velikostí se postupně zvyšuje jejich hodnota a užitná hodnota.

Soukromě vlastněné kopule (Custom Domes)

Tyto vlastní upravitelné kopule jsou velké vznášející se kopule s NFT pozemky, které vlastní hráči, a které slouží jako místa pro hry a události.

Hráč navrhuje prostředí vlastní kopule a vytváří její obsah pomocí kombinace šablon a nástrojů pro budování pozemků. Může se jednat o závodní dráhy, pevnosti nebo stadiony.

 

Minihry

V každé zóně si bude možné zahrát řadu miniher, které tematicky odpovídají dané zóně. V průběhu hry bude hráč odměňován za splnění úkolů, miniher nebo dosažení milníků.

Tokenomika

Tokenem hry je $COPI, který nalezneme na síti Binance BNB Smart Chain a na blockchainu Cardano. Blockchain Cardano představuje bezpečnou, decentralizovanou, autonomní a flexibilní platformu, na které lze stavět nejrůznější blockchainové hry. Cílem hry Cornucopias „The Island“ je stát se největším tržištěm NFT na platformě Cardano. Jediným místem, kde je momentálně možné token $COPI zakoupit je Pancakeswap.

O změnách ve hře Cornucopias „The Island“ a jejím vývoji, respektive o volbě pravidel, budou rozhodovat majitelé pozemků NFT, ostatního NFT majetku a tokenů Cornucopias.

Stakování

Aby hráč mohl hrát a získat přístup k exkluzivním oblastem hry, musí své tokeny stakovat, za což získá přístupová práva. S větším množstvím nastakovaných tokenů, bude mít hráč přístup do více oblastí a dosáhne také vyšší úrovně postav. Na ostrově bude možný staking NFT, což uživatelům umožní získat i konkrétní předměty ke spotřebě ve hře nebo k obchodování s ostatními hráči.

Existují dvě odměny za staking:

  • Odměny v podobě mincí Cornucopias.
  • Odměny ve formě Cornucopias NFT – ty je možné uchovat pro investování ve hře nebo je převést na marketplace.

Ekonomika

Hra umožní generovat tři zdroje příjmu:

  • Play-2-Earn, kdy bude hráč přijímat zisk v kryptoměně za odehrané minihry.
  • Build-2-Earn umožní kreativním hráčům vydělávat na prodeji jimi vytvořených předmětů coby NFT dalším hráčům.
  • Learn-2-Earn, kdy spolupráce Cornucopias se vzdělávacími centry přinese možnost učení a získávání odměn hraním vzdělávacích miniher.

Tým

Rob Greig
– spoluzakladatel
výzkum, vývoj (blockchain, desktop, cloud), řízení projektů

Josh Jones
– spoluzakladatel
marketing, blockchain a leadership, vlastník kanálu na YouTube

Geoff Hewett
– spoluzakladatel
vývoj, design a blockchain

Anthony Renicks
– spoluzakladatel
zajištění kvality a vztahy se zákazníky

Názor analytika

„Cornucopias „The Island“ je propracovaná a velmi zajímavá hra, která do jisté míry odráží reálný svět, resp. vytváření fyzických aktiv v něm, jejich prodej, obchodování s nimi, rozšiřování majetku, budování zisku a to vše formou zábavných her. Velice se mi líbí i možnost změny herního prostředí díky tematickým zónám a zaujmou také minihry, které se vztahují právě k dané zóně. Hra není jednotvárná a rozhodně se při ní nebudete nudit. Obchodní duch bude výhoda, ale pokud jste kreativní a umíte předvídat, váš zisk poroste díky tvorbě NFT během hry přímo raketově. Hra mě opravdu zaujala a s radostí si ji zahraji.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář