Přihlásit se
Přidej se k nám
« InPoker Mines Conquest »

Cornucopias "The Island"

Publikováno: 29.9.2022

Cornucopias "The Island" je rozsáhlá hra typu Play-2-Earn, Build-2-Earn a Learn-2-Earn založená na blockchainu Cardano, kde mohou hráči jako odměnu vlastnit pozemky, nemovitosti a další aktiva založená na NFT.

Oficiální trailer

Základní informace

Ve hře Cornucopias „The Island“ se hráč dostane do několika tematických zón (až dvanácti), jako je např. zóna nazvaná „Wild⋆West“ (Divoký západ), „Farm Life“ (Život na farmě), „Age of the Samurai“ (Doba samurajů) a dalších, kde si lidé všech věkových kategorií mohou v bezpečném virtuálním prostředí zahrát řadu miniher, prozkoumávat jej, budovat svůj svět, vytvářet herní předměty a ponořit se do ekosystému Play-2-Earn, s jehož pomocí si mohou vydělat skutečnou hodnotu v podobě tokenů $COPI.

Cornucopias „The Island“ kombinuje hraní her s obchodováním v reálném světě a dává tradičním i e-commerce společnostem příležitost prodávat a propagovat své značky, zboží a služby reálného světa i obtížně dosažitelnému publiku, ke kterému dosud neměly přístup. Hra je k dispozici celosvětově všem a bude postavena na herním enginu Unreal 5, který je kompatibilní s PC, mobilními telefony, herními konzolemi a chytrými televizory, a bude poháněna, řízena a bude se neustále vyvíjet díky rostoucímu počtu komunit včetně vývojářů blockchainu, vývojářů her postavených na Unreal Engine, Voxelu, 3D umělců a modelářů a obecně herních nadšenců.

Road Map

Q1 2021
Vývoj projektu a plánování.
Q2 2021
Cardano Blockchain Connector.
Q3 2021
Vytvoření webových stránek.
Založení účtů YouTube, Discord, Twitter.
Q4 2021
$COPI token na síti Binance BNB Smart Chain.
Založen TikTok a Instagram.

Q1 2022
Zahájení NFT prodeje herních dopravních prostředků Sprinter a Gti Javelin.
$COPI token na síti Cardano.
Spuštění NFT marketplace.
Uvedení mobilní hry pro zařízení Android (interní pre-alfa).
Q2 2022
NFT zdarma –  prostředek Bubblejett Sprinter OG edice.
Založení COPIWiki – Cornucopias Wikipedia.
NFT prodej pozemků – v tematických zónách.
Představení mobilní hry pro Android/Apple (beta verze).
Uvedení PC hry UE4/5 metaverse.
Q3 2022
Stake-and-Earn – zahájení NFT stakingu.
Zahájení vzniku guild a členství.
NFT prodej řemeslných nástrojů a samotných Home Bubbles.
Q4 2022
Update mobilních her pro Apple a Android (zcela veřejné).
Na webových stránkách výběr map pozemků v tematických zónách.

O hře

Ve hře Cornucopias „The Island“ si mohou hráči vytvořit hlavní postavu dle svých představ. Navrhnout oblečení, ale i rysy obličeje nebo tvar postavy. Oblečení a doplňky lze přizpůsobit postavě a dále je možné je v rámci hry kupovat nebo prodávat jako NFT v komunitě hráčů. V průběhu hry je možné nakupovat pozemky a vytvářet nová aktiva. Kreativnější hráči si mohou navrhnout vlastní předměty, jako jsou konferenční stolky, postele a další vybavení domácnosti, které pak mohou zobrazit v „ostrovního nákresu“, který si pak mohou zakoupit ostatní hráči, nashromáždit potřebný materiál a ve hře z něj pak craftingem vyrobit zcela nový NFT předmět. Po vytvoření si tvůrce může s předměty hrát ve svém virtuálním příbytku (Home Bubble) nebo je prodat ostatním hráčům. Některé předměty budou velkou pomocí při plnění úkolů. Na ostrově budou k dispozici také zvířata a tvorové s různými vlastnostmi a schopnostmi, na kterých se mohou postavy pohybovat po ostrově. V centru ostrova je městská zóna (The City), kde mohou hráči nakupovat v NFT obchodech.

Nejmenší územní jednotkou ostrova jsou pozemky, které si mohou hráči kupovat. Hráč může pozemek po koupi zastavět různými typy objektů: obytnými (dům, byt, mrakodrap, stan), obchodními (podnik, banka, obchod), průmyslovými (zpracování dřeva, vody, kovu), zemědělskými, rekreačními.

Home Bubble

Domovská bublina, středobod, který je pro každého jednotlivce jedinečný a v němž lze ukládat herní majetek a NFT. Všichni hráči získají vlastní bublinu zdarma, která bude zahrnovat pozemek se dvěma stromy a houpací sítí. Cílem hry je tento prostor rozšiřovat a rozvíjet.

Startovací ostrov

Startovací ostrov je výuková zóna pro hru na PC. Hráčům budou pomáhat NPC, aby se naučili základní herní mechanismy včetně craftingu a úkolů v pestrém prostředí tropického ostrova.

Tématické zóny

Tematické zóny jsou obrovské, technologicky vyspělé vznášející se kopule, které zahrnují rozsáhlé krajiny. Každá zóna má jedinečné vlastnosti, styl a příběh. Hráči je mohou prozkoumávat, stýkat se zde, objevovat úkoly a hledat dobrodružství.

Zóny budou rozděleny do okrsků, v nichž je NFT půda rozparcelována a hráči ji mohou vlastnit. Tyto pozemky jsou k dispozici v pěti velikostech, přičemž s každou velikostí se postupně zvyšuje jejich hodnota a užitná hodnota.

Soukromě vlastněné kopule (Custom Domes)

Tyto vlastní upravitelné kopule jsou velké vznášející se kopule s NFT pozemky, které vlastní hráči, a které slouží jako místa pro hry a události.

Hráč navrhuje prostředí vlastní kopule a vytváří její obsah pomocí kombinace šablon a nástrojů pro budování pozemků. Může se jednat o závodní dráhy, pevnosti nebo stadiony.

 

Minihry

V každé zóně si bude možné zahrát řadu miniher, které tematicky odpovídají dané zóně. V průběhu hry bude hráč odměňován za splnění úkolů, miniher nebo dosažení milníků.

Tokenomika

Tokenem hry je $COPI, který nalezneme na síti Binance BNB Smart Chain a na blockchainu Cardano. Blockchain Cardano představuje bezpečnou, decentralizovanou, autonomní a flexibilní platformu, na které lze stavět nejrůznější blockchainové hry. Cílem hry Cornucopias „The Island“ je stát se největším tržištěm NFT na platformě Cardano. Jediným místem, kde je momentálně možné token $COPI zakoupit je Pancakeswap.

O změnách ve hře Cornucopias „The Island“ a jejím vývoji, respektive o volbě pravidel, budou rozhodovat majitelé pozemků NFT, ostatního NFT majetku a tokenů Cornucopias.

Stakování

Aby hráč mohl hrát a získat přístup k exkluzivním oblastem hry, musí své tokeny stakovat, za což získá přístupová práva. S větším množstvím nastakovaných tokenů, bude mít hráč přístup do více oblastí a dosáhne také vyšší úrovně postav. Na ostrově bude možný staking NFT, což uživatelům umožní získat i konkrétní předměty ke spotřebě ve hře nebo k obchodování s ostatními hráči.

Existují dvě odměny za staking:

  • Odměny v podobě mincí Cornucopias.
  • Odměny ve formě Cornucopias NFT – ty je možné uchovat pro investování ve hře nebo je převést na marketplace.

Ekonomika

Hra umožní generovat tři zdroje příjmu:

  • Play-2-Earn, kdy bude hráč přijímat zisk v kryptoměně za odehrané minihry.
  • Build-2-Earn umožní kreativním hráčům vydělávat na prodeji jimi vytvořených předmětů coby NFT dalším hráčům.
  • Learn-2-Earn, kdy spolupráce Cornucopias se vzdělávacími centry přinese možnost učení a získávání odměn hraním vzdělávacích miniher.

Tým

Rob Greig
– spoluzakladatel
výzkum, vývoj (blockchain, desktop, cloud), řízení projektů

Josh Jones
– spoluzakladatel
marketing, blockchain a leadership, vlastník kanálu na YouTube

Geoff Hewett
– spoluzakladatel
vývoj, design a blockchain

Anthony Renicks
– spoluzakladatel
zajištění kvality a vztahy se zákazníky

Názor analytika

„Cornucopias „The Island“ je propracovaná a velmi zajímavá hra, která do jisté míry odráží reálný svět, resp. vytváření fyzických aktiv v něm, jejich prodej, obchodování s nimi, rozšiřování majetku, budování zisku a to vše formou zábavných her. Velice se mi líbí i možnost změny herního prostředí díky tematickým zónám a zaujmou také minihry, které se vztahují právě k dané zóně. Hra není jednotvárná a rozhodně se při ní nebudete nudit. Obchodní duch bude výhoda, ale pokud jste kreativní a umíte předvídat, váš zisk poroste díky tvorbě NFT během hry přímo raketově. Hra mě opravdu zaujala a s radostí si ji zahraji.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář