Přihlásit se
Přidej se k nám
« Frutti Dino Golden Bros »

Ethlas

Publikováno: 1.11.2022

Ethlas je NFT metaverse projekt, který přitáhne širší publikum díky možnosti příležitostného hraní a Play-2-Earn. Představuje podobné prvky jako známá a celkem úspěšná hra Axie Infinity. Poskytuje též možnost hraní miniher prostřednictvím telefonu nebo počítače.

Základní informace

Ethlas je blockchainová hra na síti Polygon. Jedním ze dvou hlavních aspektů této hry je vlastnictví herních NFT „Komo”. Druhým jsou arkádové hry, jež mohou uživatelé hrát a získávat tak zkušenostní body a další odměny. Hráči mohou získávat GEMy a používat je k výměně za cenné herní předměty, které dělají celkový zážitek z Komo ještě zajímavější. Projekt podporuje účast a interakci komunity prostřednictvím různých akcí a jednoduchých soutěživých miniher.

Road Map

O Road Map nevíme žádné bližší informace (jen pár nejasných bodů o klíčových milnících).

O hře

NFT aktiva v Ethlasu se nazývají „Komos” a jsou vyobrazena jako malí draci. Každý má vlastní vzhled a atributy. Hráči jsou motivováni k vlastnění těchto NFT, aby se mohli účastnit Komo Klash a dalších herních aktivit. V rámci Komo Klash využijí hráči své Komos k účasti v PvP arénách, PvE kampaních a kooperativních bitvách s bossy.

V režimu kampaně se hráči mohou vydat za různými úkoly do četných říší. Vlastnictví daných živlů (NFT) může odemknout exkluzivní mise v každé říši. S každým Komo jsou spojeny jiné živly, jež mají silné a slabé stránky. V bojové hře Komo Klash si hráči mohou sestavit vlastní tým až tří Komos a taktizovat jejich nasazení. Bude možnost zúčastnit se týdenní soutěže a vyhrát exkluzivní odměny.

PvP a real-time interakce avatarů udržuje zájem komunity a umožňuje posunout vizi projektu kupředu.

Klíčovým prvkem tohoto univerza jsou příležitostné arkádové hry. Hráči mohou získávat zkušenostní body hraním her a zvyšovat úroveň svých Komo NFT. Mohou též získávat předměty a další ceny. Najdeme zde některé klasické herní prvky jako v Tetrisu, Flappy Bird, Billiards a Candy Crush, ale každá hra má svou jedinečnou estetiku a feeling.

Uživatelé mohou také navštívit kolo štěstí, které přináší údajně náhodné typy odměn jako jsou GEMy nebo předměty.

Požadavky na hráče

Můžete hrát jako hosté po nainstalování aplikace do telefonu nebo z webového prohlížeče. Kdo ale bude chtít získávat odměny a rychleji postupovat, bude si muset vytvořit Ethlas účet a spárovat jej s kryptopeněženkou, například MetaMask.

Tokenomika

V Ethlas univerzu jsou dva různé tokeny:

  • $XGEM je ekvivalentem herní měny GEM. Používá se k odměnám ve hře a všem nákupům, jako jsou předměty, vylepšení a služby (například kování). $XGEM má pevně stanovený limit 74 000 000 000 tokenů.
  • $ELS je governance token, postupně distribuován zainteresovaným stranám. Nakonec bude spuštěn veřejný prodej. $ELS má stanovený limit 500 000 000 tokenů.

Co se týká stakování, použitím „Quickswap Univ 2 Liquidity Pool” tokenu mohou uživatelé vyměnit svůj „Liquidity Pool” token za unikátní „Elemental NFT“, které zajistí odměny za stakování a bude využitelné ve hře v kombinaci s Komo NFT.

Držení $GEM (stakovaný GEM) poskytne uživatelům určitý roční výnos a jako bonus lze získat umělecké NFT $GEM od týmu designérů Ethlas. Držitelé $ELS mají možnost podílet se na růstu a vývoji projektů. Nakonec budou moci získat podíl na zisku projektu prostřednictvím odměn z Ethlas Treasure.

Ethlas nabízí také herní stakování jako je „The Tree of Life” (Strom života) a události jako „Windblown” (s jejich využitím se počítá i do budoucna). Elemental NFT (stakované LP tokeny) poskytnou v těchto událostech odměny ze stakování a herní užitek.

Ekonomika

Hraním v Ethlasu získávají uživatelé možnost zatočit si každý den zdarma kolem štěstí. Pro možnost získat vzácné a cenné předměty si hráč může za GEMy na marketplace koupit možnost zatočit si tzv. zlatým kolem.

Hráči budou dále moci získávat odměny:

  • V Gem fountain: jedná se o týdenní událost s šancí na výhru dle investovaných prostředků do fontány.
  • V turnajích, žebříčcích a velkých Komo hrách: v těchto soutěžích budou za pevný vstupní poplatek odměňováni nejlepší hráči v každodenních hrách.
  • Dropy itemů: hráči získají předměty, když se zapojí do her v metaverzu Ethlas. Tyto předměty lze použít k výrobě dalších vzácných předmětů nebo je prodat ostatním hráčům na marketplace.

Nejstabilnějším způsobem získávání odměn je hraní těch miniher, ve kterých je uživatel nejlepší. Bude tak mít šanci získat GEM drop a zlepšit své specifické statistiky, které posílí schopnosti Komos.

Partneři

Tým

Wui, generální ředitel

Wui je veteránem FAANG, který se specializuje na hybridní svět datové vědy, strojového učení, behaviorálních věd a umělé inteligence. Působení ve společnostech Google a Grab ho naučilo věřit, že data jsou základní pravdou, a že pokud něco nelze vysvětlit pomocí dat, je to proto, že nehledáte dostatečně důkladně.

Ari, blockchainový inženýr

Více než deset let zkušeností napříč špičkovými technologickými společnostmi v Silicon Valley doplňuje Ari doktorátem z bezpečnosti a kryptografie. Je oddaným geekem v oblasti blockchainového designu a kybernetické bezpečnosti. Píše základní kód smart kontraktů, který Ethlasu pomůže stát se nejvíce bezpečným a škálovatelným GameFi metaverzem.

Henry, vývoj her a FE

Henry je pro hry tak zapálený, že chtěl odejít z vysoké školy, aby se mohl profesionálně věnovat Dotě 2. Naštěstí to neudělal a vystudoval softwarové inženýrství. Nyní hry nejen miluje, ale ještě vášnivěji je vyvíjí. Většinu herních mechanik a herních modů, které vidíte v Ethlasu, vytvořil tento oddaný hráč a jeho tým inženýrů.

Elston, produkt a partnerství

Elston je vyznavač strategie průzkumu trhu vedoucí k raketovému nárůstu. Svou kariéru vybudoval na pomoci společnostem získat srdce milionů uživatelů po celém světě. Upřímně věří, že to nejlepší z blockchainu teprve přijde, neboť 99 % světa stále ještě není vystaveno dobru kryptoměn a blockchainu. Žije posláním přizvat na jízdu s Ethlasem další miliardu uživatelů.

Názor analytika

„Po přihlášení do Ethlasu vstoupíte do Pixielandu, tedy univerza, které ve fanoušcích retro her vyvolá nostalgické pocity. Navozuje příjemný pocit s grafikou Studia Ghibli. Univerzum se prezentuje skvělým designem a je plné dobrých nápadů. Axie Infinity v minulosti sklidila velký úspěch s podobným konceptem. Přilákali mladší a „příležitostnější“ publikum do útulného, ale soutěživého a poutavého prostředí. Komos jsou vizuálně dostatečně přitažliví, aby je lidé chtěli vlastnit. Další výhodou tohoto projektu je velmi snadný vstup do hry. Ta obsahuje mnoho interních prostor a miniher, kde se uživatelé mohou denně zabavit.

Některé z her však mohou působit těžkopádným a frustrujícím dojmem. V současné době nejsou jasné konkrétní cíle projektu ani jejich termíny. To bohužel uživatelům nedodává potřebnou důvěru k investicím, zejména při existenci bezpečnější a populárnější alternativy. To však neznamená, že projekt nemá potenciál, zejména když součástí jeho vize je možnost zahrnutí dalších externích her. Pokud vše vyjde a režim Komo Klash se ukáže jako dostatečně zábavný, měla by tato hra zaznamenat výrazný nárůst popularity. Uvidíme časem.”

Rubén Hernandez

Rubén Hernandez

Publikováno: 1.11.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář