Přihlásit se
Přidej se k nám
« Mist Tank Battle »

Pethereum

Publikováno: 29.5.2022

Svět nevinných zvířátek, která se společně snaží spřátelit, hledat své stvořitele a najít mezi sebou toho nejvzácnějšího "Peta".

Oficiální trailer

Základní informace

Pethereum je Play-2-Earn hra bez paywallu (vstupního poplatku). Hráči mohou sbírat domácí zvířata prostřednictvím hraní her na svých mobilních zařízeních. Každé zvířátko získané ve hře je zároveň NFT v blockchainu.

Projekt se začal tvořit již v roce 2019 pod křídly indického herního studia Loop Games. To se v té době těšilo velkému úspěchu a jeho hry měly přes 100 milionů stažení.

Hra bude dostupná na App Store a Google Play, později i v prohlížeči na počítači.

Po spuštění alpha verze bude ve hře deset samostatných her a postupně budou přibývat další. Těšit se můžeme také na přidání nástrojů (Pethereum Game Engine), které v souladu s pravidly umožní vytvářet hry i samotným hráčům. Každý, kdo vyvine hru, z ní bude dostávat 35 % podíl z reklam a provedených nákupů v aplikaci.

Pets mohou být na dvou sítích, neboť Pethereum má bridge mezi BSC a Polygon sítí. Přeposílání zvířátek mezi sítěmi si ale hráč platí sám.

DAO: Hra se postupně stane decentralizovanou a bude předávána do rukou komunity. Vlastníci tokenu $PETH tak získají určitá práva, jako je například možnost hlasovat o průběhu hry — pozemková struktura, výdělek hry z reklam, modely příjmů a další.

Celý projekt běží na Polygonu, pouze token se nachází na síti BSC.

Road Map

První kvartál 2022

 • Audit bezpečnosti tokenů a her (CertiK).
 • Rozvoj komunity.
 • Událost: Pethereum Airdrops – již proběhlo.
 • Vydání mobilní hry Pethereum (uzavřená alpha pro 50 hráčů) – spuštění 15.4.2022.

 

Druhý kvartál 2022 – opožděn

 • Veřejný prodej tokenů $PETH měl být spuštěn 15.2., ale stále není k dispozici (12.4.2022), dostali jsme však informace o přesunu na druhý kvartál roku 2022.
 • Vydání mobilní hry Pethereum (otevřená beta).
 • Předprodej Pethereum Metaverse Lands (předprodej pozemků).
 • Spuštění systému DAO.
 • Vývoj pozemků Pethereum.
 • Vydání NFT, stakování.

Třetí kvartál 2022

 • Vydání Pethereum Lands Builder — otevřená beta verze, o které podrobnosti zatím nejsou k dispozici.
 • Vydání mobilní hry Pethereum.
 • Vývoj přechodu mezi blockchainy.

Čtvrtý kvartál 2022

 • Spuštění Pethereum Lands Builder.

O hře

Deset věčných duchů jménem Kočka, Pes, Ptakopysk, Kráva, Prasátko, Zajíc, Slon, Opice, Drak a Jednorožec vládne vesmíru už tisíce let.

Tito duchové vytvořili na planetě zvané Pethereum přátelská zvířátka, aby jim zpříjemnila život. Každý den duchové vytvářeli ze svých esencí nová zvířátka a sestupovali na Pethereum, aby je představili svým příbuzným a hráli spolu hry.

Tato zvířátka byla nesmrtelná, bezpohlavní a tak nevinná, že si prostě chtěla najít další přátele. Časem však duchy hraní si s domácími mazlíčky přestalo bavit. Brzy začali duchové, kteří každý den přiváděli na planetu nové přátele, přicházet méně často. Zpočátku duchové přicházeli jednou týdně, pak jednou za měsíc a nakonec jednou za rok. Naposledy byli viděni před tisíci lety.

Zvířátka čekala tisíc let, aby si mohla hrát s duchy stvořiteli a potkat nové přátele, duchové však nebyli nikde k vidění. Touha zvířátek po dalších přátelích přesto přetrvávala.
V naději, že se duchové vrátí, začala zvířátka zkoumat život a rozumět mu. Tento výzkum je přivedl k vědě. U každé formy života, kterou analyzovali, objevili mazlíčci zvláštní esenci, jež je malou součástí duchů stvořitelů. Zvířátka si uvědomila, že tuto esenci mají v sobě také. Tato informace způsobila, že začala hledat další esence na planetě. Na své cestě objevila krásné krystaly Pethereum, plné esencí duchů.

Po několika výzkumech zvířátka vynalezla stroj, který dokáže spojit sílu krystalů s technologií, jež vynalezla. Stroj přijímal určitý počet krystalů a vytvářel vejce. Když se tato vejce vylíhla, objevili se noví mazlíčci, kteří vypadali velmi podobně jako ostatní zvířátka a mohli se snadno spřátelit s ostatními mazlíčky. Nová zvířátka se také brzy zapojila do hledání krystalů Pethereum.

Časem mazlíčci zjistili, že někteří z jejich přátel jsou „vzácní“ a mohou najít více krystalů.
Zvířátka se chtěla stát těmi vzácnějšími, aby si získala více přátel. Tato touha vedla zvířátka k vynálezu fúzní komory, která byla výsledkem jejich pokrokové technologie a rozšiřujících se znalostí o podstatě žití. Fúzní komora spojuje dvě ochotná zvířátka a jejich esence do jednoho mazlíčka v naději, že vznikne vzácnější. Pro zvířátka, jejichž cílem bylo sbírat více krystalů, byla fúzní komora skvělým vynálezem. Ta vyřešila potřebu domácích mazlíčků získat více krystalů a tedy i potřebu získat vzácnější jedince. Zvířátka pravidelně sbírají krystaly Pethereum a každý den získávají nové kamarády z vajíček. Ve fúzní komoře následně slučují své esence s esencemi kamarádů a získávají ještě vzácnější zvířátka.

Jste tedy připraveni získat nové přátele?

 

Jak hrát:

 • Uzavřená alpha verze hry bude spuštěna 15.4.2022.
 • Prozatím můžete na Discordu projektu hrát týdenní kvízy, za které můžete získávat ceny.
 • Pointou ze začátku bude účastnit se her v tomto světě a sbírat pomocí nich krystaly.
 • Pro získání tokenu $PETH se můžete účastnit herních turnajů, jež budou součástí hry.

 

První hry v projektu:

Jumpy Pets: non-stop skákající mazlíček má jediný úkol — posbírat co nejvíce krystalů.

Floppy Pets: mazlíček létá mezi překážkami a sbírá krystaly. Pokud narazí do nějaké překážky, hra končí.

Petris: Tetris v Pethereu.

Shell Pets: klasické skořápky, jen se místo kuličky hledá mazlíček.

Memory Pets: pexeso, na jehož začátku jsou vám odkryty karty, které se záhy otočí a je potřeba dát dohromady vždy dvě stejné dvojice. Pokud se vám to nepodaří, hra končí.

Pet Crush: Candy Crush v Pethereum.

Ve všech zmíněných Pethereum hrách se budou konat pravidelné volně přístupné turnaje, kde bude cílem dosáhnout co nejvyššího skóre. Vítězové poté obdrží výhry v $PETH.

Vylepšení herního zážitku nebo zakoupení výhod ve hře se provádí pomocí Google Play nebo App Store a nejedná se tak o NFT.

 

Později do hry budou přidány i pozemky. Momentálně nevíme více informací, krom toho, že na nich budou NFT. Na základě Road Map, se můžeme těšit na více věcí.

Počet možných kombinací příšerek v Pethereu (Pets):

Pets se mohou stakovat – podrobnosti zatím nezveřejněny, ale měla by se za to získávat měna $PETH.

Vzácnost a hvězdy:

Každá část těla (vlasy, oči, uši, pusa a nos, ocas, nohy, hlavní barva, sekundární barva, vzor a tvar těla) má svou určitou vzácnost, od běžné po legendární. Na základě průměru celého těla proběhne výpočet, který určí, do jaké kategorie spadá Váš mazlíček.

Mazlíčky lze kupovat na Pethereum Marketplace a Opensea. Na sekundárním marketu si však projekt účtuje 5 % provizi z prodeje.

Mazlíčky lze získávat spojením (fúzí) s jiným mazlíčkem anebo pomocí krystalů Pethereum. Získáme vajíčko, které rozbijeme, a doufáme, že z něj padne nějaký vzácnější mazlíček. 

Krystaly Pethereum lze získat dvěma způsoby. Buďto vyhranou hrou anebo koupí na marketplace (Google Play nebo App Store, krystaly nejsou NFT).

Krystaly vyhrané ve hrách se násobí dle úrovně vzácnosti mazlíčka. Pokud vyhrajeme například 30 krystalů s mazlíčkem „Uncommon“, což je úroveň vzácnosti 2, vyhrajeme 2×30 = 60 krystalů.

Fúze

Hráči mohou spojit dva mazlíčky za pomocí fúze a doufat tak v zisk vzácnějšího mazlíčka. Během fúze „rodiče“ nového mazlíčka nenávratně zmizí, ale potomek bude mít jejich fyzické rysy. Zároveň nemůže mít žádný rys, který neměli jeho rodiče.

Požadavky na hráče

Hra má být především zábavná. Neklade tedy velké nároky na čas, který by hráč ve hře měl strávit, ale pochopitelně čím více času, tím lépe. 

Počáteční investice nemusí být žádná. Po přihlášení bychom měli automaticky obdržet jednoho mazlíčka. Další mazlíčky si můžeme koupit na NFT marketplace, jako například Pethereum Marketplace a OpenSea, kde se musí platit 5 % provize z prodeje Pethereum.

Projekt lidem doporučuje používat peněženku MetaMask.

V průběhu hry si také můžeme dokupovat krystaly na Google Play nebo App Store,, tedy ne za herní měnu $PETH, ani za jiné krypto. Tím pádem krystaly nejsou NFT a nemůžeme je prodat ani koupit od jiných hráčů.

Ke hře není zapotřebí žádné speciální vybavení. Stačí obyčejný telefon, později i notebook nebo stolní počítač.

Ekonomika

 1. Mazlíčci různých úrovní vzácnosti ve hře mají hodnotu ve formátu NFT a lze s nimi obchodovat na tržišti.
 2. Hráči vyhráváním turnajů vydělávají $PETH.
 3. Hráči mohou stakovat své NFT nebo tokeny.
 4. Vytvářením vlastní hry lze inkasovat 35 % provizi z reklam a provedených nákupů v aplikaci během hraní hry.
 5. V pozdější fázi bude možnost vlastnit pozemek.

Tokenomika

$PETH

Prozatím není v oběhu (22.8.2022).

Postavený na BSC.

Celková zásoba bude 10 000 000 000.

Prozatím není jasné, na jaké burze bude zalistován, předpoklad je ale DEX, s pravděpodobností PancakeSwap.

Stakování možné bude, získají se tím například i herní výhody.

DAO: držitelé tokenu $PETH mají právo rozhodovat o důležitých otázkách v projektu.

Po spuštění bude většina tokenů uzamknutá, aby se předešlo inflaci a nabídka byla v rovnováze.

$PETH bude jedinou herní měnou, lze si za něj nakupovat věci na Pethereum Marketplace.

Ve hře si budete moci koupit pozemek, což bude asi jednou z nejdůležitějších událostí.

Tým

Zakladatelem projektu je Mert Gür, který má osm let zkušeností s vývojem, designováním a výrobou her. Zbytek týmu čítá ještě 19 lidí, včetně pěti specialistů na umělou inteligenci. 

K tomu mají pět poradců napříč sektorem her, krypta a sociálních sítí.

Názor analytika

Projekt se z hlediska komunity vyvíjí velice dobře. Za poslední dva měsíce měl nárůst členské základny o desetitisíce členů, hlavně na Discordu a Twitteru. Na druhou stranu se už v únoru snažil spustit token, což se mu zatím nepovedlo. Nyní je spuštění odloženo na druhý kvartál roku 2022.

Tým je transparentní a zkušený, funguje jako herní studio Loop Games. Všichni členové týmu mají svůj profil na LinkedInu. Mimo to ale nejsou uvedena žádná partnerství, což je škoda, přidala by důvěru projektu.

Setkáme se zde také se zajímavým konceptem, ve kterém se střetnou dvě komunity hráčů. Jedni zabývající se kryptem a druzí mimo tento sektor. To na jednu stranu pravděpodobně přivede více lidí, protože hra bude dostupná na Google Play a App Store, na druhou stranu je zde možnost sporu mezi komunitami. O to víc, když se projekt snaží směřovat k DAO a předat hru do rukou držitelům tokenu.

Hra dále nepřichází s ničím revolučně novým. Koncepty her, které ve světě Pethereum budou, tu jsou s námi dost dlouho a řekl bych, že mnoho z nich je už za zenitem. Na druhou stranu bude možnost vytvářet vlastní hry, což dá kreativním lidem možnost posunout hru na vyšší úroveň a díky tomu vydělat peníze.

Pethereum bude dost jednoduchá hra na to, aby si mohla vybudovat velkou hráčskou komunitu. Zároveň bude časem možné koupit si pozemek. To by mohlo dát hráčům v kryptu další výhody.

Co se týče investice do projektu, je asi potřeba počkat na zalistování tokenu. Pokud bude zalistován pouze na decentralizované burze, je třeba být opatrný, nicméně jeho tokenomika je v pořádku a pokud se vám projekt líbí, rizika z hlediska podvodu zde neshledávám.

Já osobně bych se spíše poohlédl po jiných projektech.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář