Přihlásit se
Přidej se k nám
« Pagan Gods Sorare »

Pixelmon

Publikováno: 1.8.2022

Dobrodružství ve světě plném Pixelmonů. Porazíte je a stanete se jejich nejlepším trenérem?

Základní informace

Pixelmon je RPG hra, ve které mohou hráči cestovat virtuálním metaverzem, hrát s přáteli, bojovat a trénovat Pixelmony, obchodovat s herními předměty, zdobit svůj domov a libovolně si přizpůsobit virtuální postavu. Hra vznikla jako touha vytvořit zábavný, otevřený a pohlcující svět, který by překlenul propast mezi NFT a mainstreamovým herním průmyslem. Pixelmon metaverse je Play-2-Earn a Free-2-Play, bude však obsahovat volitelné mechanismy Pay-2-Play. Hra využívá blockchain ERC-20 (Ethereum).

Vývojáři cílí na to, aby hraní přineslo skvělý zážitek každému, nicméně pro hráče vlastnící NFT Pixelmona bude připraveno rozmanitější dobrodružství a hlavně více příležitostí k výdělku. Držitelům NFT budou zpřístupněny speciální lokace, odměny, předměty a minihry.

Ve hře jsou k dispozici všechny typy herních režimů: singleplayer, multiplayer, PvP a PvE.

Pixelmon je dostupný pouze na PC (Windows), časem bude přidána verze pro Mac, Xbox a PlayStation. Hra je svou mechanikou podobná hře Pokémon GO. První generace Pixelmonů (nazývaná „genesis“) má více než 150 jedinečných druhů s celkovým počtem 10 005 Pixelmonů. Cena za mint jednoho Gen1 Pixelmona byla 3 ETH. Nicméně uvedená NFT svým designem odradila většinu fanoušků a cena spadla až na 0,2 ETH.

Hru to však neskolilo. Vývojáři jako omluvu připravili pro držitele těchto NFT řadu odměn, kompletně předělali gameplay a projekt opět vytvořil silnou komunitu.

Uživatelé, kteří mintovali Pixelmony Gen 1, můžou vylíhnout svá vejce v Alpha verzi. Vlastnictvím Gen 1 Pixelmonů držitelé získají přístup k pozemkům a novým druhům Pixelmonů v herním metaverzu. 

Hra by v budoucnu navíc měla podporovat VR i AR.

Road Map

Již proběhlo uvedení první hratelné verze a mint 1. generace NFT Pixelmonů.

Road Map má však zhruba 1 čtvrtletí zpoždění.

Q1 2022

Uvedení a zalistování tokenu.

Q2 2022
Prodej pozemků, stakování.

Q3 2022

Uvedení evolucí jednotlivých Pixelmonů.

Vydání Alpha verze hry (přístup pouze pro držitele Pixelmonů 1. generace)

Q4 2022

Vydání oficiální verze hry.

O hře

Hra svými mechanikami připomíná Pokémon GO. Hráči objevují unikátní metaverza a potkávají zajímavá stvoření – Pixelmony. Ty mohou vyzvat na souboj a v případě výhry daného Pixelmona získají do své sbírky.

K hledání jednotlivých Pixelmonů hráčům slouží příručka – Pixeldeck, kde se dočtou podrobnosti o všech Pixelmonech.

Ve hře jsou herní režimy pro singleplayer i multiplayer a souboje budou jak PvP, tak PvE.

Hráči mohou své Pixelmony trénovat a vylepšovat ve speciálních arénách. Po vydání hry by měly být přidány šampionáty, kde se proti sobě utkají ti nejsilnější hráči/Pixelmoni o obrovské odměny.

Pixelmoni

Gen 1

Pixelmoni jsou stvoření, která se vyskytují ve všech tvarech a velikostech a cestují s hráči virtuálním světem Edenem. Mohou být chyceni ve hře a shromažďováni jako NFT k následnému obchodování. Gen 1 Pixelmoni (genesis) jsou herní sběratelské předměty, dostupné pouze během oficiálního mintu, a nelze je ve hře chytit.

Plánují se další generace s větší rozmanitostí, ale s menší exkluzivitou a jinými funkcemi oproti NFT 1. generace. 

Držením Pixelmona generace 1 získají hráči exkluzivní přístup k Airdropu Pixelmon pozemku. Pozemek bude k dispozici v různých konfiguracích a velikostech, půjdou na něj umístit stany, pokoje, chatrče a dokonce i sídla, obchody a hrady!

Vlastníci Pixelmonů 1. generace získají různé odměny a předměty, kterými si mohou přizpůsobit trenéra, ozdobit domov apod. Ty jdou získat pouze tak, že v době jejich vydání hráč vlastní Pixelmona 1. generace. Získané položky lze také obchodovat prostřednictvím Pixelmon marketplace.

Držitelům bude navíc před zalistování tokenu přidělen Airdrop, dále možnost dříve stakovat a budou mít zvýšené všechny výdělky.

Evoluce

Proces evoluce bude jednoduchý. Hráči potřebují speciální sérum, které si mohou zakoupit nebo získat ve hře. Sérum použijí na daného Pixelmona, a ten přejde do další fáze evoluce. Během procesu hráč o sérum přijde, ale zůstane mu starý Pixelmon, a také získá nově vzniklého Pixelmona.

Líhnutí

Každé Pixelmon NFT začíná v nevylíhnutém stavu, kdy nikdo neví, jaký druh se skrývá uvnitř.

Každý majitel Pixelmon NFT bude mít na výběr, zda si svého Pixelmona vylíhne, aby zjistil, kterého vlastní. Za tímto účelem budou moci držitelé navštívit oficiální web Pixelmon a tam odhalit svého Pixelmona.

Statistiky

Každý NFT Pixelmon bude disponovat širokou škálou vlastností, úrovní a vylepšení, takže na bojišti bude každý fungovat jedinečně.

Vlastnosti: typ, rarita, vznik

Úrovně: zdraví, útok, obrana, speciální obrana, speciální útok, spřízněnost

Požadavky na hráče

Hráči se do hry mohou připojit Free-2-Play, ale uživatelé, toužící ve hře úspěšně vydělávat, budou muset vlastnit alespoň jednoho NFT Pixelmona.

Mělo by se jednat o AAA hru s velkou časovou náročností.

Hráči si hru musí stáhnout přes její oficiální stránky.

Tokenomika

Ve hře budou 2 tokeny – herní a governance. Oba budou využívat ERC-20.

Kompletní tokenomika by měla být zveřejněna během 3. čtvrtletí 2022.

Herní token – využití

  • Rozmnožování
  • Vyrábění
  • Odměny za úkoly
  • Odměny ze soutěží
  • Turnaje
  • Odměny za stakování

Governance token – využití

Majitelé tokenu budou mít dvě hlavní výhody. První je možnost zúčastnit se hlasování o návrzích, podaných komunitě Pixelmon.

Druhou výhodou budou odměny spojené se stakováním tokenu. Vzhledem k tomu, že Pixelmon bude mít svůj vlastní trh, veškeré zaplacené poplatky se vrátí přímo držitelům tokenu. Stakeři obdrží část poplatků generovaných ve hře prostřednictvím prodeje/rozmnožování/výroby předmětů apod.

Ekonomika

Hráči mohou ve hře vydělávat několika způsoby. Kromě standardního držení NFT (cena klesla ze 3 ETH na 0,2 ETH) i evolvováním Pixelmonů a jejich následným prodejem. Dále budou moci hráči plnit úkoly a účastnit se soutěží a turnajů. Výdělek hráčům přinese také stakování tokenu.

Podrobnosti však zatím nejsou k dispozici.

Uživatelé, kteří budou před vydáním hry vlastnit Pixelmona první generace, obdrží nespočet odměn včetně vzácných předmětů, Airdrop tokenu apod.

Marketplace s herními NFT je dostupný na https://opensea.io/collection/pixelmongen1.

Partneři

Tým

Giulio Xiloyannis

– generální ředitel

– nadšenec do NFT a kryptoměn, dlouholeté zkušenosti v pozici technického ředitele

Názor analytika

„Hra měla obrovský potenciál. Po odhalení Pixelmonů 1. generace to však vypadalo, že zanikne, protože o vytvořené Pixelmony nikdo nestál. Floor cena spadla ze 3 ETH na 0,2 ETH.

Projekt k tomu však přistoupil velmi zkušeně a zapracoval na prvcích gameplaye a Play-2-Earn, ze kterých by měli nejvíce profitovat držitelé Genesis edice. Nové úpravy znovu přilákaly nadšence, kteří se těšili na NFT hru s mechanikami Pokémon GO.

Road Map je rozpracována do konce roku 2022. Nejzásadnějším krokem bude zalistování tokenů a pokud vše půjde, jak vývojáři slibují, tak si myslím, že má hra stále potenciál přinést zábavu a výdělek spoustě uživatelů.

Hra spolupracuje se známou a zkušenou společností Magic Media Studios, což je velké plus.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář