Přihlásit se
Přidej se k nám
« Legends of Elysium Ftribe Fighters »

Plato Farm

Publikováno: 29.12.2022

Pěstujte a sklízejte ovoce, spojte se s ostatními hráči a zažijte farmářská dobrodružství ve hře Plato Farm.

Oficiální trailer

Základní informace

Plato Farm je blockchainová farmářská hra. Hráči zde budují svoji farmu, sbírají odměny za postup ve hře a mohou získat nové přátele či budovat organizace a vytvářet tak silný efekt socializace.

Hráči pěstují a sklízejí plodiny na své farmě nebo mohou vytvořit spojenectví s ostatními spoluhráči, které jim poskytne nové funkce a štědré odměny. Lze získat tři typy tokenů za práci na farmě, obchodováním s NFT na marketplace nebo zmíněnou spoluprací.

Road Map

Q3 2021

 • Oficiální spuštění Plato Farm metaverza.
 • Globální nábor Plato farmářů.
 • Dražba NFT mystery boxu Plato Farm.
 • Spuštěna veřejná beta verze Plato Farm.

Q4 2021

 • Oficiální spuštění webových stránek.
 • Současné spuštění Farm Pioneer verze 1.0, H5 a verze pro Android a iOS.

Q1 2022

 • Současné spuštění Adam Smith City Builder verze 2.0, H5 a verze pro Android a iOS.

Q1 2023

 • Současné spuštění Gagarin Planet Developer verze 3.0, H5 a verze pro Android a iOS.

O hře

Herní systém:

Prostřednictvím farmy hráči chovají a šlechtí svá zvířata a produkty. Mohou nakupovat půdu a další výrobní zdroje a získat tak odměny. Na začátku hry si hráč například koupí pole za tokeny PLATO a tam vysadí pšenici, jež koupil za token MARK. Po 30 minutách sklidí pšenici a prodá ji za token MARK, který může obchodovat na sekundárním trhu. Na farmě se nachází vzácné NFT suroviny, jako jsou speciální plodiny, nástroje, ovocné stromy, zvířata nebo dílny na zpracování. Všechny tyto předměty musí hráč odemknout pomocí tokenu PLATO. Vzácné předměty budou v průběhu hry postupně přibývat.

Ve hře se nachází hlavní dům, pekárna a skladiště, kde si hráči mohou prohlédnout své úspěchy a aktuální hodnost.

 

Socializace ve hře:

Přátelství – lze si určit své herní přátele. Ti spolu mohou komunikovat (vyměňovat si pozdravy a transakce) a plnit speciální úkoly.

Spojenectví – hráči mohou vytvářet aliance, v nichž mohou společně plnit objednávky a vyměňovat si dary nebo produkty. Za vstup do aliancí hráči získají odměny, jež jim pomohou zvýšit produkci. O založení aliance je třeba požádat. Všichni členové jsou poté pozváni do aliance jejím zakladatelem. Úroveň aliance se zvyšuje s počtem členů.

 

Aliance jsou rozděleny do 5 úrovní:

Počáteční aliance (nultá úroveň) nemá téměř žádné funkce a zakladatelé mohou pouze pasivně přijímat dividendy z daní z produkce.

 1. První úroveň aliance začíná ve vesnici, kde zakladatel plní roli náčelníka vesnice a členové aliance jsou vesničani. Ve vesnici mohou společně postavit obchod, jenž vyrábí speciality jako jsou semena atd. a chovnou farmu, která může najímat pracovníky na pěstování produktů a zvýšit tím produkci.
 2. Ve druhé úrovni se aliance nachází v městečku, kde je zakladatel aliance starostou a členové aliance se stanou obyvateli. V městečku mohou být podniky a zpracovatelské závody. Podniky mohou získat příležitost k dražbám pozemků a aukci předmětů. Zpracovatelské závody mohou zpřístupnit pokročilé zpracování produktů a skladů.
 3. Ve třetí úrovni se aliance nachází v okrese, kde zakladatel je hejtmanem a členové jsou obyvatelé okresu. V okrese mohou vznikat přístavy, tábory a armády. Díky přístavům mohou hráči zřídit rybářské lodě, jež mohou lovit na otevřeném moři a přinášet zisky. S vojskem mohou hráči získat odměny z drancování okolních vojenských táborů.
 4. Čtvrtou úrovní je velkoměsto. Zakladatel je zde primátorem a členové občany. V městské alianci mohou být doly a flotily. V dolech mohou občané pracovat a těžit produkty. S flotilami lze dobýt nová území a hráči si tak mohou vydělat dividendy díky investování.

Požadavky na hráče

Hru si musíte nejprve stáhnout prostřednictvím Apple Store v systému iOS, nebo nainstalovat aplikaci Test Flight a poté hru stáhnout. Na Androidu lze hru stáhnout prostřednictvím souboru APK z oficiálních webových stránek nebo přímo z Google Play.

Po stažení se hráči musí zaregistrovat importem soukromého klíče nebo vytvořením peněženky přímo v přihlašovacím systému podle pokynů a dokončit registraci účtu.

Hra akceptuje peněženky Huobi, BitKeep, ONTO, Coin98 nebo HyperPay.

Tokenomika

Token PLATO

Je hlavním tokenem ve hře s celkovou zásobou 10 000 000 000 jednotek. Čím více tokenů hráč vlastní, tím vyšší je jeho úroveň. Hráči mohou token získat obchodováním na sekundárním trhu nebo stakováním MARK. Za PLATO lze směnit vzácné NFT předměty a materiály jako je půda, továrny a farmy. Celkem 50 % příjmu týmu z tokenu bude spáleno, aby byl udržen vysoký stupeň deflace.


Token MARK

Je směnným a transakčním prostředkem a měnou používanou především ve hře. Hráči ho mohou získat plněním herních úkolů (sázení, chov, zpracování surovin) nebo prodejem. Token lze použít například k nákupu NFT předmětů. Když hráči koupí tyto předměty, měna se recykluje a spálí v systému. Hráči mohou token směnit za USDT.

Pro token existují dva trhy. Jedním je trh C2C, kde hráči nakupují a prodávají předměty k vypořádání transakcí. Druhým je trh N2C, na němž probíhají transakce mezi hráči a NPC.

Hráči mohou stakovat tokeny MARK a tím v herní bance mintovat a stakovat tokeny PLATO. Tokeny PLATO lze též mintovat.


Token GMARK

Pro hráče, co se podílí na budování DAO, bude Plato Farm každý den uvolňovat 1 miliardu tokenů MARK a rozdělovat je těmto hráčům na základě hodnoty jejich příspěvku. Tyto tokeny jsou označeny jako GMARK s významem národního produktu světa Plato Farm a lze je použít na:

 • Objednávky NPC.
 • Objednávky lodí.
 • Odměny za vylepšení.
 • Úspěchy hráče.
 • Vytváření komunity.

Ekonomika

Ve hře lze získat tokeny MARK, PLATO nebo NFT předměty. 

Existují 4 způsoby zisku tokenů a dalších výhod:

 1. Výnosy z nákupů a prodejů (například NFT).
 2. Pěstování rostlin a chov hospodářských zvířat, popř. práce a těžba na farmě.
 3. Prodej a obchodování se získanými předměty.
 4. Spolupráce mezi hráči, například vytváření personalizovaných území.

Partneři

Investoři

Tým

Projekt Plato Farm byl vyvinut studiem Second Space a spuštěn v roce 2018. Hlavní členové projektu mají za sebou vývoj a provoz celé řady rozsáhlých online her. Pocházejí ze světoznámých herních týmů a blockchainových vývojářů, jako jsou Jurassic World, Evolution, Frostpunk a Farm Together.

Názor analytika

„Hry s tímto tématem téměř všichni známe. Líbí se mi aktivní tým a neustálé rozvíjení komunity. Hra má dobré grafické zpracování a funkci aliance, která otevírá nové možnosti, což se mi opravdu líbí. Nevýhoda je, že hned u přihlášení musí hráči připojit svoji peněženku, takže si zdarma nezahrají. Dle mého názoru jde o zábavnou možnost výdělku.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář