Přihlásit se
Přidej se k nám
« Animalia Cryowar »

PokerFi

Publikováno: 12.5.2022

Poker hra o kryptoměny v internetovém prohlížeči, jejíž hlavní myšlenkou jsou neregulované turnaje pokeru, do kterých nevidí banky a další instituce.

Hodnocení hry PokerFI
Celkové hodnocení PokerFI

Oficiální trailer

Základní informace

Decentralizovaný poker hazard

PokerFi chce na svých webových stránkách pořádat pokerové turnaje a později se rozšířit i na mobilní zařízení. Nyní je spuštěna stránka bez žádného dalšího využití – jedná se čistě o hazard.

Road Map

Road Map zmizela ze starého whitepaperu a v novém není, přičemž ve starém whitepaperu byla připravena pouze do 1. čtvrtletí 2022.
Z té byly napůl splněny pouze některé body, například webové stránky nefungují, takže není co kde hrát, mobilní aplikace funguje pouze jako peněženka, nikoli místo, kde bude snáze hrát a jediné, co by se dalo považovat za splněné je prodej pozemků, které v tuto chvíli nemají žádné využití. Nic jiného nefunguje nebo k tomu nejsou zveřejněny informace. Nutno dodat, že ve whitepaperu není ani zmínka o kreditní kartě či možnosti výstavby nemovitostí.

Stará Road Map

Road Map není dlouhodobá. Na webu je zveřejněna pouze od Q4 2021 do Q1 2022.

Q1 2022:

Zřízení místa pro hráče na webových stránkách, kde budou moci hrát turnaje.

Vývoj mobilní aplikace – lehčí přístupnost k pokeru.

Spuštění značkového a upravitelného oblečení a doplňků PokerFi (žetony, balíčky karet, ochranné obaly na karty, pokerové stoly, pokerové lekce a další).

PokerFi kreditní karta (více informací brzy).

Stavba nemovitostí, kde budou přijímat PokerFi (bary, restaurace blízko pokerových míst).

Na dalších stránkách, které jsou nyní údajně oficiální, je Road Map rozepsána. Vše nesplněné se však pouze přesunulo do 2. čtvrtletí 2022. Zde se již o kreditní kartě a nemovitostech zmiňují. Na funkčnosti stránek se má teprve začít pracovat. Je zde zmíněn i staking, který je údajně splněný (v 1. čtvrtletí 2022), ale ve skutečnosti se neví, kdy začne reálně fungovat.

O hře

V ekosystému figuruje PokerFi token a BUSD. Kryptoměny se v projektu používají kvůli vyhnutí se regulacím ze strany bank.

Na stránkách se budou konat denní hry a turnaje. Větší turnaje se mají konat jednou do týdne, většinou o víkendu, s dotací v rozmezí 50–100 tisíc USD. Jednou do měsíce se budou konat mega turnaje.

Cashback neboli loajální program má několik úrovní. Lze získat až 70% odměny, člověk však musí hrát soustavně. Jakmile přestane, úrovně ztratí. Každá úroveň má časový horizont a po uplynutí této doby body buď propadnou nebo se hráč dostane do vyššího levelu a bude mít čas navíc pro nasbírání dalších bodů. Body a odměny se počítají ze zisku, který hráč vygeneroval svou aktivitou. Vše se vyplácí v BUSD.

Level 1 – 15 % – 7 dní

Level 2 – 20 % – 7 dní

Level 3 – 25 % – 15 dní

Level 4 – 30 % – 15 dní

Level 5 – 35 % – 30 dní

Level 6 – 40 % – 45 dní

Level 7 – 45 % – 60 dní

Level 8 – 50 % – 90 dní

Level 9 – 55 % – 120 dní

Level 10 – 70 % – 365 dní

Tokenomika

Maximální zásoba PokerFi je 10 miliard tokenů a 20% z maximální zásoby má být spáleno. Projekt uvádí, že nyní je v oběhu 6.2 miliardy tokenů, zatímco před dvěma měsíci to bylo zhruba 8.8 miliardy tokenů. Toto snížení tokenů v oběhu matematicky neodpovídá, ani kdyby bylo již spáleno 20% z maximální zásoby.

Pokud držíte více než 35 000 PokerFi tokenů, budete získávat týdenní podíl 5% ze zisku projektu a následně každé čtvrtletí 10 % ze zisku z marketplace. Všechny podíly na zisku se vyplácí v BUSD a zmíněná procenta se dělí mezi všechny kvalifikované držitele tokenu (jako v akciové společnosti).

Cena zalistování: 0.0023 USD
ATH: 0.008078 USD
ATL: 0.0003938 USD

Token si můžete koupit na této burze: PancakeSwap (V2).

Ve whitepaperu se o stakování nemluví a ani v tokenomice o něm nenalezneme zmínku. Jediná zmínka je v Road Map.

Rozložení tokenů je znepokojující, zvláště pokud se zaměříme na dobu uzamknutí prostředků:

  • Peněženka vývojářů je uzamčena na 10 let.
  • Peněženky investorů jsou uzamčeny na 4 měsíce (již odemčeno).
  • Peněženka pro marketing je uzamčena na 10 let, což je zvláštní, protože tyto prostředky by měli využívat na propagaci projektu.

Partnerství

Projekt má dle sociálních sítí uzavřená partnerství například s pizzerií v Kalifornii v USA. Na webových stránkách se však o partnerství nic nepíše a totéž platí o whitepaperu. V novém whitepaperu zmizela také zmínka o tom, že projekt považuje za své partnery ty, co si koupí PokerFi token.

Tým

Zdá se, že za projektem jsou jen dva lidé, a to CEO Renato Maia (na obrázku) a jeho parťák a poradce Robson Soares. Neprozrazují o svých zkušenostech nic víc, než že Renato Maia hrál poker profesionálně 10 let a 4 roky jej vyučuje.

Tým hry PokerFI

Názor analytika

„Projekt není dostatečně propracovaný nebo je velmi zmatečně veden. Tváří se, že se pracuje na všem, zatímco se na ničem nepracuje. Projekt dokáže na první pohled zaujmout, dokud si o něm člověk nezačne zjišťovat více. Je vysoce netransparentní a matoucí.

Mě osobně velmi zaujalo množství stránek, které projekt má. Ať už je to nefungující stará stránka, napůl nefungující jiná webová stránka (také stará, dle Twitteru oficiální), webová stránka napůl v portugalštině (oficiální dle Telegramu) nebo stránka v čínštině (google translate), na níž se dostanete přes PokerFi stránku na medium.com. S účtem na této platformě se ale projekt jinde nespojuje.

Token PokerFi drží 11 273 unikátních peněženek, zatímco na nových stránkách má projekt údajně více než 18 milionů uživatelů. Staré stránky uvádí, že uživatelů je více než 10 000, ale zároveň říkají, že brzy přestanou fungovat/nejsou již oficiální. Na BSC scanu se uvádí jiné informace o tokenu než ty, které sám projekt uvádí na CoinMarketCap.

Ze všech těchto důvodů označuji projekt za podvodný a extrémně riskantní.

NEINVESTUJTE do tohoto projektu nebo pouze na vlastní nebezpečí.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář