Přihlásit se
Přidej se k nám
« RollerCoin Cryptoys »

Riot Racers

Publikováno: 22.7.2022

Závodní hra na blockchainu Ethereum a Polygon. Vyberte si své auto, řidiče a zvolte vhodnou strategii, která vás doveze k vítězství.

Oficiální trailer

Základní informace

Riot Racers je závodní hra na blockchainu Ethereum a Polygon. Kupujete, nebo si pronajímáte auta a řidiče a pomocí vhodné strategie vyhráváte závody a vyděláváte. Samotný závod je simulace, auto neřídíte.

Road Map

Projekt se poprvé objevil 18. května 2021. Od té doby provedl několik dropů první generace, vyvinul webové stránky a marketplace, zalistoval token, vyšla beta verze, začal vydávat druhou generaci, a byl spuštěn Play-2-Earn koncept a systém pronájmů.

Q2 2022

  • 3D přehrání závodů.
  • Vylepšování vozů.
  • Turnaje a pohárové závody.
  • Staking $RIOT.

Q3 a Q4 2022

  • Sekundární prodej na Riot Racers marketplace.
  • Prodej pozemků a ramp.
  • Vydání hry Riot Rampage (rampy).
  • První vydání metaverza.

2023

  • Riot Rush drop.
  • Spuštění hry Riot Rush.

O hře

Jedná se o závodní hru, kde na rozdíl od jiných her nejste přímým účastníkem závodu a neřídíte svůj vůz. Pouze nastavujete závodní strategii pro svého NFT řidiče, NFT auto a NFT mechaniky.

K závodění potřebujete vlastnit nebo mít pronajaté auto a řidiče. Pokud si NFT pronajímáte, můžete mít maximálně 10 aut a 10 řidičů. Pronájem se neplatí, majitel NFT si pouze nastaví, kolik procent z vaší výhry mu půjde do kapsy.

Vyberete si placený nebo neplacený Play-2-Earn závod a zobrazí se vám podmínky (počasí, trať, box). Na základě toho zvolíte auto a řidiče. Nastavíte strategie v pěti různých kategoriích: postavení v závodě, závodní trať, technika brzdění, výkon motoru a strategie akcelerace.

Celý závod nakonec ovlivňují 3 faktory. Z 20 % jezdec, z 29 % vůz a z 51 % naplnění závodní strategie.

 

Auta

Ve hře je 7 tříd vozů, od nejméně vzácných začátečnických Rockie (O), přes Rally (R), Driver (D), Tracker (T), Aero (A), Pro (P) až po Legendary (L).

Všechna auta lze vylepšovat, takže i ze špatného vozu se nakonec může stát legendární.

Závodníci i auta se dají množit. Každé NFT můžete množit až 7×. Vždy k tomu budete potřebovat dvě auta nebo dva řidiče. Pokud máte k dispozici pouze jedno auto nebo řidiče, můžete za poplatek použít „Milk Truck“ pro auto nebo „Queen B“ pro řidiče.

Za množení vždy platíte část v $RIOT a část v $USDT.

Řidiči

Řidiči jsou ve hře pouze 9 měsíců. Potom „odejdou do důchodu“. Prozatím se nenašlo využití pro řidiče, kteří už nemohou závodit. Je to však v plánu.

Jsou 3 druhy řidičů: muži, ženy a mecha. Existuje široká škála vizuálních charakteristik, jako je výraz tváře, vlasy, klobouk, oblečení a další.

Řidiči se také rozlišují podle vzácnosti: Oheň (nejvzácnější), Vítr, Voda a Země (nejméně vzácný). Vzácnost určuje řidičovu charakteristiku.

Každý řidič má následně tyto statistiky: rychlost, brždění, ovladatelnost, odolnost a zrak. Všechny statistiky mají vždy od 50 do 100 bodů. Čím více bodů, tím lepší řidič je. Hodnoty jsou přiřazeny náhodně, stejně jako typ, pohlaví a charakteristiky.

Herní aktiva

Ve hře existuje několik druhů aktiv. Ty nejvzácnější jsou čerpací stanice. S výjimkou bezplatných závodů bude potřeba do vašeho auta kupovat palivo. Jako majitel čerpací stanice vybíráte poplatky od všech hráčů, kteří u vás tankují. Hra odhadovala, že prvním majitelům vynese čerpací stanice za první rok hry asi 2500 USD.

Nákupy a instalace vylepšení na auta probíhají v opravně. Opravnám připadá část poplatku za upgrade. Navíc celkový výtěžek ze všech upgradů zakoupených ve všech opravnách se rovnoměrně rozdělí mezi všechny opravny. Projekt předpokládal, že prvním majitelům vynese opravna za první rok hry asi 1300 dolarů.

Každá závodní dráha obsahuje i 1400 pozemků, které s ní bezprostředně sousedí. Kdykoliv se na dráze uskuteční závod, majitelé těchto pozemku obdrží dle jeho úrovně token $RIOT.

Posledním aktivem na závodním okruhu jsou billboardy, na které si můžete dát jakoukoliv reklamu, nebo je pronajímat.

Požadavky na hráče

Hra se hraje v prohlížeči na počítači a není potřeba nikterak silná grafika. Jelikož je hra Free-2-Play, nemusíte si ani kupovat vlastní NFT. Stačí si auto a řidiče pronajmout od jiného hráče, který tuto službu nabízí.

Ani za pronájem vozu a řidiče neplatíte, pronajímatel si totiž nastaví, jak velkou část z výhry obdrží on, a jak velký podíl dostanete vy.

Je tak potřeba mít pouze peněženku, například MetaMask nebo CinbaseWallet, se kterou se do hry můžete připojit.

Tokenomika

Token projektu se jmenuje $RIOT.

Celková zásoba: 250 000 000

V oběhu: cca 45 000 000

Aktuální cena zde.

Kde koupit: Uniswap, Quickswap

Ekonomika

V projektu můžete vydělat klasickým prodejem NFT, nebo je můžete pronajímat. NFT řidiči mají nicméně „životnost“ jen 9 měsíců, pak odchází do důchodu.

Vyděláváte také závoděním a výhrami.

Ačkoliv je v plánu stakování, projekt uvedl, že token není v žádném případě zamýšlen jako investiční.

Riot Owners Club

Věrnostní program odměn pro závodníky Riot Races motivuje hráče k držení $RIOT a odměňuje je aktivy. U vyšších úrovní i dalšími tokeny $RIOT. Kompletní tabulku požadavků a odměn naleznete ve whitepaperu projektu.

Tým

Členové týmu jsou vypsáni pouze na Discordu projektu. Nenaleznete tam však jejich jména, pouze odkazy na Twitter. Zakladatelem projektu je MetaKhan.eth.

Více informací o sobě tým nezveřejnil.

Názor analytika

„Při tvorbě analýzy jsem si nebyl jistý, jestli mě projekt fascinuje, anebo zda chyby převažují nad klady. Chyby nakonec vítězí. To, že vaše NFT po 9 měsících odejde „do důchodu“ a prakticky tak ztratí hodnotu poté, co jste do něj investovali, ač třeba jen množením, je zkrátka špatné.

Přestože je projekt více než rok starý, je členská základna žalostně malá. Ani odezva týmu na Discordu není nijak rychlá, ačkoliv na většinu otázek po nějaké době odpoví. Samotný tým je více než rok v anonymitě. Projekt za rok nevytvořil jediné významnější partnerství, které by mohl uvést, což ubírá na důvěryhodnosti.

Jako pozitivní beru fakt, že projekt plní Road Map a nevzdává to. Líbí se mi také možnost zdarma si pronajmout NFT od ostatních hráčů, což je mnohem lepší, než rovnou investovat do neznáma. Můžete si tak vydělat i při vyzkoušení a není to nikterak zavazující. Navíc různé typy pozemků působí celkem dobře.

Projekt nedoporučím, ale určitě si ho můžete vyzkoušet a třeba vás zaujme. Protože se stále vyvíjí. Možná ještě neřekl své poslední slovo.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář