Přihlásit se
Přidej se k nám
« Swords of Blood REALM DEFENDERS »

Skylandia

Publikováno: 23.11.2022

MMORPG hra, kde budou hráči prozkoumávat rozmanitý svět vznášejících se ostrovů. Kromě získávání odměn z poražených mobů či splněných questů budou mít hráči možnost ukořistit odměny ostatních hráčů v PvP.

Základní informace

Skylandia je MMORPG, kde hráči cestují se svou postavou po světě a čelí nestvůrám nebo ostatním hráčům. Mají možnost přidat se do guildy a plnit questy nebo různé eventy, při nichž se náhodně spawnují bossové, které osamocený hráč neporazí.

O hře

Skylandia je PvP a PvE MMORPG hra, kde hrajete za jednu postavu z pohledu třetí osoby. Hra nemá žádný leveling systém a postup hráče bude záležet pouze na jeho dovednostech a primárních a sekundárních atributech itemů a jejich synergii.

Svět Skylandia je složen z plovoucích ostrovů, na kterých se ocitají neutrální vesnice v odlišných biomech, jako jsou například lesy a pláže. Hráč začíná se základní postavou, pro kterou si nebude muset vybírat třídu. O třídě postavy rozhodují itemy, například brnění, zbraň či amulet, a na jejích primárních a sekundárních atributy. Ty poskytnou přístup k určitým kouzlům a dovednostem.

Pokud se hráč v budoucnu rozhodne, že už nechce být warrior, ale archer, stačí mu zajít na marketplace, prodat své warrior itemy a koupit si za ně archer itemy. Hra nabízí i možnost hybridní třídy postavy, avšak jejich atributy nebudou tak silné, jako kdyby se specializovali jen na jednu třídu. Jakmile hráči překročí určité hodnoty atributů, odemknou se jim Heroic třídy, jež zpřístupní mocné schopnosti. Například z warriora s dostatečně vysokou silou se stane barbar, který si ponechá stávající dovednosti a schopnosti, ale získá i nové, které dávají větší damage.

Ke každému itemu bude možné přiřadit 1 ze 7 elementů. Každý element tvoří synergii s jedním elementem a je slabší proti jinému. Například oheň je skvělý s bleskem a zemí, je silný proti ledu a slabý proti vodě.

Hráči by u sebe měli nosit nástroje pro získávání zdrojů z ostrovů, například krumpáč, s jehož pomocí získají kameny a rudu. Se správnou kombinací určitých zdrojů, jak z ostrovů, tak z monster či bossů, budou mít hráči možnost craftit itemy na workbenchi které najdou ve vesnicích. Ovšem craftění se nemusí vždy povést. Při snaze o item s vyšší vzácností je menší pravděpodobnost úspěchu.

Ve Skylandii se bude objevovat mnoho questů, které hráči mohou plnit a získat tak blueSky a redSky tokeny za úspěšné dokončení. Hráči budou mít přístup k týdenním questům, content questům a event questům.

Dále lze narazit na bosse, mimořádně silná monstra, k jejichž poražení je zapotřebí společného úsilí více hráčů. Bossové se objevují ve Skylandii během časově omezených eventů. Spawnují se náhodně na určitých ostrovech nebo v bojové aréně. Jakmile event skončí, boss se už nikdy znovu neobjeví, což znamená, že získané itemy jsou velmi vzácné.

Během určitých eventů se na nějakém ostrově objeví boss zvaný Island Nemesis. Tito bossové jsou extrémně silní, což bude vyžadovat skupinu více než 8 lidí na jeho poražení. Všichni hráči v oblasti, co úspěšně provedli zásah bosse, mají šanci dostat jeden nebo více vzácných itemů. Během těchto eventů je PvP vypnuto, aby měli všichni hráči možnost zúčastnit se.

Hráči se mohou účastnit bojů v aréně samostatně nebo v týmu. Každý týden bude nový Elo žebříček. Čím výše v žebříčku je hráč umístěn, tím větší dostane odměnu v blueSky tokenu. Narozdíl od PvP v otevřeném světě hráči v arénách při smrti nedropují itemy.

Pokud hráč zemře v otevřeném světě a není okamžitě oživen svými spoluhráči, riskuje, že ztratí všechny své předměty a zdroje. Po smrti postavy je malá šance, že se objeví Lady Death a nabídne odkoupení zdrojů a itemů za blueSky token. V případě, že hráče porazí jiný hráč, přejde část tokenů poraženého hráče vítěznému hráči.

Hráči budou mít možnost nabídnout své služby jako žoldák výměnou za blueSky tokeny. Ve vesnicích budou nástěnky s žádostmi o provedení práce, kde budou hráči a guildy nabízet smlouvy žoldákům.

Ačkoli lze hrát sólo, existuje mnoho monster a bossů, které hráč nebude mít možnost sám porazit, a navíc bude snadným terčem pro jiné hráče v PvP zónách. Proto mají hráči možnost vytvořit nebo přidat se ke guildě a najít si tak společníky, s nimiž budou prozkoumávat svět.

Guildy budou mít možnost obchodovat se zdroji, itemy či ostrovy. Každá guilda má svůj trezor, kde je možné uložit si blueSky a redSky tokeny, zdroje, vybavení a další itemy. Aby guildy přilákaly silné hráče, mají možnost nabízet platy svým členům. Také mohou od svých členů vybírat daně za obranu nebo zapojení se do aktivit guildy.

Guildy mohou svoji pevnost vylepšit a dát tak svým členům určité výhody, například možnost teleportovat se do pevnosti z jakékoliv neutrální vesnice. Když se nový hráč připojí do hry, nemůže cestovat na další ostrovy, dokud nedokončí určitou sérii questů.

Ve Skylandia se budou vyskytovat i soukromé ostrovy. Budou to menší ostrůvky, které budou moci guildy či jednotliví hráči vlastnit. Na soukromých ostrovech si hráči mohou postavit farmy, z nichž budou získávat pasivní příjem v podobě základních zdrojů, nebo si pořídit workbench. Pokud se budou chtít hráči dostat na soukromý ostrov jiného hráče, budou muset zaplatit vstupní poplatek, jehož výši stanoví majitel.

Hráči budou mít možnost vlastnit mounty, kteří se dají získat poražením monster a bossů. Mounti umožní hráčům rychleji cestovat po světě Skylandia bez nutnosti návštěvy vesnic.

Požadavky na hráče

Hra bude Free-2-Play a postavy nebudou NFT. Abyste mohli začít hrát, není nutnost investice.

Tokenomika

Skylandia bude používat dva typy tokenů: redSky a blueSky.

RedSky se bude používat pro základní suroviny a předměty, jako je dřevo, kámen, lektvary zdraví atd. Zásoba redSky bude řízena tak, aby jejich tržní hodnota nemotivovala hráče k šetření místo utrácení.

BlueSky bude možné získat pouze v PvP nebo na tržištích, nebude možné je získat zabíjením nestvůr. Tokeny blueSky budou mít pevně stanovenou maximální zásobu a po vytvoření nebudou nikdy mintovány. Pro řízení zásoby a udržení deflace budou denně v rámci herních událostí spalovány. 

Ekonomika

Hráči mohou vydělávat ve hře následovně:

– Prodejem NFT itemů, zdrojů a ostrovů na marketplace.

– Plněním questů.

– Získáváním itemů ze zabitých monster, bossů, hráčů a jejich následný prodej na marketplace.

– Souboji v aréně.

– Poskytnutím žoldácké služby.

– Platem z guildy.

– Výběrem daní od členů guildy.

Tým

Tým se odhalí později. Prozatím chtějí udržet získávání finančních prostředků, partnerství a budování týmu na interní úrovni.

Názor analytika

„Projekt Skylandia má propracovaný herní koncept. Aby toho nebylo o hře málo, mají dva whitepapery. Druhý je zaměřen čistě na gameplay. Gameplay a tokenomika se mi opravdu líbí. Naprosto jedinečná mechanika je možnost změny třídy postavy. Zaráží mě však anonymní tým. Nejsem schopný pochopit, proč by ho neměli zveřejnit. Možná se jedná o nezkušené lidi a chtějí to utajit, než seženou známé partnery, těžko říct.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář